Nový Alcatel One Touch 501 naživo

Jste zvědaví na nový telefon Alcatel One Touch 501, který bude uveden na trh na přelomu listopadu a prosince? V tom případě byste si neměli nechat ujít fotografie tohoto luxusního mrňouska, které jsme mohli pořídit díky českému Alcatelu.
Nový Alcatel One Touch 501 naživo
Mobilní telefon Alcatel One Touch 501 je velmi malý a lehký telefon s mnoha funkcemi. Alcatel jej řadí do střední třídy, v níž se také nacházejí mobily Siemens S35 nebo Nokia 7110. Má všechny manažerské funkce a velmi povedené ovládání pomocí joysticku. Doufáme, že vás zaujme stejně jak nás.

Když kliknete na malé náhledy, zobrazí se větší obrázky. Jejich velikost je 30 až 70 kB, stáhnutí tudíž nebude činit problémy ani čtenářům připojeným přes modem.

celkový pohled 1   celkový pohled 2   celkový pohled 3

Ač se to nezdá, telefon je opravu velmi malý. Ostatně, srovnejte s telefony Motorola TimePort a Benefon Q (a ten patří mezi nejmenší). Srovnání s platební kartou je také více než výmluvné.

srovnání s mobily   srovnání s platební kartou

Alcatel One Touch 501 se stejně jako model 701 ovládá malým joystickem. Ten slouží pro pohyb v menu nebo potvrzování voleb. Ač se to nezdá, ovládání je velice pohodlné a příjemné. Pokud si na něj zvyknete, těžko se budete vracet k obyčejným kurzorovým klávesám.

joystick   baterie li-pol

Dominantou Alcatelu 501 je velký displej. Zatímco modelová řada 300 zobrazí jen pět řádků, 501 i 701 jich umí až osm. To je pohodlné nejen pro čtení SMS a wapování, ale také pro přehledné menu. Menu lze přepnout do expertního módu, při kterém zmizí popisky a ovládání je potom rychlejší.

hlavní displej   menu   SMS

Alcatel One Touch 501 je bezesporu velmi povedený telefon. Na českém trhu se bude dodávat ve dvou provedeních - s baterií Li-Pol (na obrázcích) a Ni-MH. S baterií Ni-MH sice není tak lehký a tenký, ale stále patří, co se hmotnosti týče, mezi špičku.

Diskuze (7) Další článek: Jak správně dobíjet baterii telefonu

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 501

Určitě si přečtěte