Nový Alcatel One Touch 511 v redakci!

Oživeno: Podařilo se nám do redakce získat mobilní telefon Alcatel One Touch 511, a to dokonce ve dvou barevných provedeních. Obě jsou velmi hezké - ostatně podívejte se na první obrázky a přečtěte si krátké preview.
Nový Alcatel One Touch 511 v redakci!

Mobil Alcatel One Touch 511 uvede Alcatel na letošním Invexu. Ačkoliv jeho jméno začíná na pětku, je spíše pokračovatelem trojkové řady - s modely OT 30x má spoustu společného. Je však o hodně menší, lehčí a hlavně jako první mobil této značky nemá anténu. Právě velikost je to, co vás na tomto mobilu bezesporu zaujme. Vyjádřeno čísly, OT 511 má výšku 97 mm, šířku 42 mm a hloubku 20 mm, a to při úžasně nízké hmotnosti, 75 gramů; baterie je typu Li-Ion.

Přední kryt mobilu je udělán z hliníku (kvůli snížení vyzařování), zadní z plastu. Nabízen bude mobil ve třech barevných variantách, kromě zde prezentovaných to bude také černá. Obě barevné varianty, které máme v redakci, se nám docela líbí, i když je trošku škoda, že přední kryt nebude výměnný. Vše nasvědčuje tomu, že je mobil určen spíše pro „stylové“ uživatele a hračičky, než pro manažery v kravatách a s kufříky.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Mobil se stejně jako modely OT 30x ovládá třísměrovým joystickem - můžete jím hýbat nahoru a dolů, stisknutím potvrzujete akci. Displej je o něco menší než u OT 501/701, i přesto zobrazí až šest řádků. Pokud se vám písmenka zdají příliš malá, můžete si je funkcí Zoom o něco zvětšit. To je důležité i při wapování.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Vzhled mobilu je lehce hranatý, Alcatel tedy nepodlehl současnému trendu zakulacování. I přesto je mobil velmi hezký a každý, komu jsme ho dali do ruky, byl nadšen.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Mobil se velmi dobře drží v ruce, má také dobré klávesy. Ty jsou větší než u OT 501 a hlavně jsou z tvrdého materiálu (nikoliv z pryže jako u OT 30x). Textovky se píší poměrně dobře, pomohla by však česká Zi. Uvidíme, zda se jí ve finální verzi dočkáme.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Hlavní devizou mobilu je podle Alcatelu možnost přehrávat polyfonické melodie, které mohou mít až osm nástrojů. Zvonění, které mobil přehrává, už není běžné pípání nebo zvonění, ale zní jako normální hudební nástroje. Tyto nástroje i melodie můžete stahovat z Internetu, takže máte poměrně široké možnosti, jak zvonění mobilu odlišit od ostatních. Velmi reálné zvuky mají i hry, střílení raketky je slyšet jako střílení raketky, výbuchy jsou opravdu výbuchy. Alcatel říká, že jde o první mobil entertainment třídy, tedy o mobil pro zábavu.

A na závěr něco málo oficiálních obrázků zákoutí:

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Protože tohle není konečná verze mobilu, nebudeme zatím zveřejňovat recenzi; mnoho věcí totiž může být ve finále úplně jinak. Dovolím si tedy jen konstatování, že mobil vypadá opravdu velmi slibně. Na konci roku bude na trhu opravdu velmi veselo - o vaši přízeň se bude ucházet mnoho nových a dobrých mobilů.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Alcatel One Touch 511
 • Předpokládaná cena: v předplacené sadě pod osm tisíc
 • Dostupnost na trhu: říjen
 • Velikost: 97 x 42 x 20 mm
 • Hmotnost: 75 g
 • Baterie: Li-Ion 600 mAh
 • Sítě: 900 a 1800 MHz
 • Pohotovostní doba: 300 hodin
 • Doba hovoru: 6 hodin a 30 minut
 • Displej: 6 řádků, případně 4 řádky v zoom módu, možnost poslat logo
 • Melodie: vícehlasé melodie, možnost poslat melodii přes SMS, dvě vlastní melodie, vibrace
 • Paměť: každé jméno v seznamu může mít tři čísla, jména můžete řadit do tří skupin
 • Další funkce a vlastnosti: čas, datum, budík, EMS, kalkulačka, hlasité handsfree, WAP, tři hry, hlasové vytáčení na 20 čísel, hlasový záznamník (4 minuty, 20 poznámek), upomínky

 

Diskuze (65) Další článek: Jak ušetřit u Oskara tisícovku

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 511, Red, Reda


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80