Nový Ericsson T20 – bomba pod stromeček!

Švédský Ericsson včera představil nový mobilní telefon T20. Je moderní, barevný, kulatý – prakticky první Ericsson zacílený přímo na mladé lidi. Na předvánočním trhu bude velice horko.
Nový Ericsson T20 – bomba pod stromeček!
Nový Ericsson T20 byl včera představen v pěti světových městech. Stalo se tak ve stejnou dobu, alespoň podle internetového času Swatch Internet Time – přesně v @480. Jestli netušíte, o co jde, tak toto počítání času má interneťákům pomoci orientovat se ve světových časových pásmech (osobně si ale myslím, že byla použita metoda „jak zmást úplně všechny“).

Proč Ericsson jednoduše neudělal tiskovou konferenci třeba v jedenáct dopoledne? Protože Swatch Internet Time jeho T20 hodlá jako první na světě podporovat a propagovat. K tomuto kroku nemůžu dodat nic jiného, než že jde o typicky marketingovou funkci, která se bude skvěle vyjímat na reklamách, prakticky ale bude k ničemu. Pevně věřím, že na displeji bude možné zobrazit i běžný čtyřiadvacetihodinový cyklus.

Řekli byste, že to je Ericsson?

Mobil s poutkem na ruku

Vzhledově Ericsson T20 vychází ze starších telefonů téčkové řady, pro kterou je typický kryt klávesnice. Design však byl přizpůsoben mladé generaci a i když jsou na něm dobře viditelné typické znaky švédského výrobce, při prvním mrknutí bych možná spíš tipoval na telefon od jedné úspěšné finské značky (to je pochvala a jestli se na T20 budou stejně dívat i jeho zákazníci, je vyhráno). V nabídce budou jak usedlejší modely v decentních barvách, tak bláznivě barevné mobilky pro teenagery – barvy jsou celkem čtyři. Zajímavostí (a opravdu se divím, že to ještě nikoho nenapadlo) bude možnost připevnit přímo k mobilu poutko na ruku.

T20 ve všech existujících barvách (58 kB)   Všimněte si internetového času na displeji. Snad to půjde změnit! (68 kB)

Mlaďoši mají rádi hudbu a Ericssonu T20 si stejně jako k jiným mobilům této značky budou moci připevnit modul s rádiem nebo přehrávačem MP3.

K T20 lze připevnit přehrávač MP3 a rádio (52 kB)   ... nebo Chatboard (61 kB)  

Spíše evoluce než revoluce

O funkcích telefonu toho mnoho zatím nevíme. Je však známo, že Ericsson T20 bude podporovat WAP a jednou z mocně propagovaných možností bude chatování. Funkce Mobile Chat bude přístupná jak přes WAP, tak prostřednictvím textovek, pravděpodobně však půjde o jinou technologii, než používá Nokia ve svém mobilu 3310.

Ve světě bude Ericsson T20 k dispozici již tento měsíc a věřme, že mezi svět se počítá i naše republika. Dostupné informace sice neobsahují žádnou zmínku o ceně, předpokládá se však, že půjde o mobil pro nejšiřší veřejnost, i když spíše v horní cenové hranici nejnižší třídy.

Divizi mobilních telefonů Ericsson se v poslední době příliš nedaří. Zpět na výsluní se bude chtít dostat snížením počtu nabízených modelů a větším zaměřením na levné mobily. Model T20 (podívejte se na něj přímo u Ericssonu) by mohl být první vlaštovkou.

Parametry

  • Síť: 900/1800 MHz
  • Rozměry: 101 x 54 x 28 mm
  • Hmotnost s bateriemi: 128 g
  • Udávaná pohotovostní doba: 120 až 200 h
  • Udávaná doba hovoru: 4 až 10 h
  • Displej: grafický se třemi řádky
  • Další funkce: WAP, profily, skupiny volajících, hlasové vytáčení a odpovídání, vibrace, čtyři hry, šablony pro textové zprávy, stopky, vlastní melodie, SIM Toolkit
Diskuze (46) Další článek: Jak jsme zmrazili Ericsson

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Strom, Stromeček, Bomba


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136