Nový Eurotel Tandem: levnější než Go karta

Včera Eurotel pozměnil nabídku svých partnerských karet Tandem. Kromě nových jmen snížil ceny a upravil slevy za volání ve skupině. Až na výjimky je nový Tandem výhodnější než ten starý a skutečně se vyplatí.
Nový Eurotel Tandem: levnější než Go karta
Kapitoly článku

Paušální programy Tandem jsou tzv. partnerské karty SIM, které si můžete pořídit ke svému mateřskému tarifnímu programu. U těchto partnerských karet neplatíte aktivaci a žádné měsíční poplatky, jediným paušálem zůstává ten na hlavní, mateřské kartě. K jedné kartě je možné pořídit až tři Tandemy. Uživatelé v rámci Tandem skupiny si volají levněji, proto se toto řešení hodí třeba pro rodiny.

Nové Tandemy, nové ceny

Karty Tandem nabízí Eurotel už dlouho, nicméně dříve měly číselné označení, nově mají označení písmenné: A, B, C. Ceny za volání uvnitř skupiny jsou stejně jako dříve stanoveny slevou z ceny za volání do sítě Eurotel. Je tu ale rozdíl: zatímco dříve měly všechny Tandemy ceny za volání rozdílné a sleva činila vždy přesně 25 %, nové Tandemy mají ceny za volání totožné, ale liší se právě slevou, kterou dávají na volání a posílání zpráv uvnitř skupiny.

Kam

Tandem A (25%)

Tandem B (35%) Tandem C (50%)
Volání v rámci Tandem skupiny
(ve špičce)

3,94 Kč

3,41 Kč

2,63 Kč

Volání v rámci Tandem skupiny
(mimo špičku)

2,36 Kč

2,05 Kč

1,58 Kč

Volání v síti Eurotel
(ve špičce)

5,25 Kč

5,25 Kč

5,25 Kč

Volání v síti Eurotel
(mimo špičku)

3,15 Kč

3,15 Kč

3,15 Kč

Volání do ostatních sítí
(ve špičce)

6,30 Kč

6,30 Kč

6,30 Kč

Volání do ostatních sítí
(mimo špičku)

5,25 Kč

5,25 Kč

5,25 Kč

Hlasová schránka
(celý den)

2,63 Kč

2,63 Kč

2,63 Kč

SMS / SMS v rámci Tandem skupiny

2,10/1,58 Kč

2,10/1,37 Kč

2,10/1,05 Kč

MMS / MMS v rámci Tandem skupiny

9,98/7,49 Kč

9,98/6,49 Kč

9,98/4,99 Kč

Poznámky:

 • Uvedené ceny jsou v Kč včetně 5% DPH.
 • Špička: 8-20 hod, mimo špičku: 20-8 hod + víkendy + svátky

Pokud porovnáte nový a starý ceník, zjístíte, že volání je téměř vždy výhodnější. Znevýhodněn je pouze tarif Tandem C, protože Tandem 3 měl o něco nižší ceny za volání mimo skupinu. Na druhou stranu nízká cena za volání ve skupině to může vynahradit - záleží na tom, kam majitelé Tandemu budou nejčastěji volat.

Tandemy nejsou pro každého

Tandemy se ale liší nejen slevou na volání a posílání zpráv, ale také tarify, k nimž je lze pořídit. Pokud máte tarif s nízkým paušálem, nemůžete počítat s pořízením Tandemu C apod.

Seznam Tandemů a příslušných tarifů:

 • Tandem A (sleva 25 %): Individual, Relax, Relax Plus, Relax Klasik, Komplet, Start, Start Víkend, GSM Start
 • Tandem B (sleva 35 %): Optimum, Optimum Plus, Optimum Profi, Start Týden, Global Týden, Global, Global Víkend, GSM Standard, GSM Kontakt Standard
 • Tandem C (sleva 50 %): Business 200, Business 300, Business 600, Business Víkend, Business Týden, Optimum Standard, Business Standard

K jedné mateřské kartě lze pořídit až tři karty Tandem, počet se opět odvíjí od paušálu hlavní karty SIM. Máte-li paušál patřící pod Tandem A, můžete si pořídit dvě karty Tandem, máte-li paušál spadající pod tandem B a C, můžete si pořídit tři karty Tandem. Celkem tedy mohou být k jednomu účtu přiřazeny až čtyři karty SIM a tedy čtyři lidí - jedna karta mateřská, tři partnerské.

Další výhody

To ale nejsou všechny novinky. Karty Tandem mohou být oproti minulosti zařazeny do programu Benefit a čerpat jeho výhod - stačí volat a pak si užívat. Majitel mateřské karty rovněž může nastavit limity pro jednotlivé SIM, po jejichž provolání bude mít daný uživatel omezeny odchozí hovory a bude tak moci jen hovory přijímat. Pokud máte u Eurotelu více smluv, nemůžete využít Tandemů u všech karet, ale jen u jedné; firma může využít Tandem u dvou čísel.

Aktivace Tandemu je zdarma a lze ji provést na infolince (*11), v prodejně Eurotelu nebo u autorizovaného dealera. Pokud máte starší Tandem, můžete na nový klidně přejít. Zejména u Tandemu 3 byste si to ale měli pořádně spočítat. Na druhou stranu můžete limitovat omezovat u dceřinných karet volání i SMS, což je nezanedbatelné plus. Podtrženo a sečteno, nový Tandem je výhodnější než než ten starý, až na výše uvedenou „drobnost“.

Partnery má i konkurence

Eurotel není jediný, kdo nabízí tarifním zákazníkům partnerské karty. U T-Mobilu se obdobná služba jmenuje Partner, u Oskara Moje Rodina. Moje Rodina je oproti Tandemu určitě výhodnější, a to ve všech ohledech, ale u Oskara se nic jiného čekat nedá - volání v rámci skupiny stojí jen 1,58 Kč, volání mimo ni pak 5,25 Kč a volání do Oskara 4,20 Kč. Tandem je levnější jen tehdy, pokud voláte do Eurotelu mimo špičku (3,15 Kč). Oskar má jen jeden tarif, Junior.

T-Mobile Partner oproti tomu funguje na podobném principu jako Tandem, ostatně Tandem byl uveden až po Partneru, od nějž schéma používání převzal. Celkem má Partner tři tarifní programy, které lze přiřadit dle výše paušálu mateřským kartám. Rozdíl oproti Tandemu a Mojí Rodině je celkem zásadní - volání v rámci skupiny stojí stejně jako volání ve vlastní síti, není zde tedy sleva. Ceny za volání má Partner někde vyšší než nový Tandem, někde nižší.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

26 komentářů

Nejnovější komentáře

 • glogloman 24. 9. 2003 19:55:36

  už druhej den mi nejde volat, poté co jsem si na infolince ET nechal...

 • petr 24. 9. 2003 11:13:00
  Pro upresneni: faktura je jedna pro kazdy kod zakaznika, polozky na ni...
 • E.T. 21. 9. 2003 0:56:06
  Pro soukromy telefon zaměstnance považuji tarif RELAX za ideální. Do 16...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení