Nový komunikátor Accompli 388: ještě větší fešák než jsme doufali

Accompli 008 je zajímavým spojením kapesního počítače typu PDA a mobilu - jde o jeden z prvních pokusů o podobnou syntézu a dopadl velmi dobře. Další model v řadě, 338, už bude mít GPRS, webový prohlížeč nebo podporu EMS. Navíc máme vlastní fotografie.
Nový komunikátor Accompli 388: ještě větší fešák než jsme doufali

Na březnovém veletrhu CEBIT2002 Motorola představí nový přírůstek do série Accompli 388. Je ale možné, že označení 388 bude užíváno pouze pro asijský trh a u nás se objeví pod jiným názvem.

Accompli 388 s GPRS 3+1 triband, podobně jako 008 a 009. Zajímavé je okénko v aktivním flipu, v němž vidíte v zavřeném stavu informace o operátorovi, a když někdo volá, tak dále jeho číslo. Není to tedy řešeno jako u V.60 dvěma displeji. Rozměry displeje, rozměry přístroje a hmotnost jsou podobné jako 008: 96 x 60 x 28 mm, hmotnost cca 155 gramů. Pohotovostní doba činí až 145 hodin a doba hovoru 4,5 hodiny.

Ze zajímavých funkcí připomeňme hlavně e-mailového klienta, dotykový displej (stylus je „skládací“), kompatibilitu J2ME, kterou nabízí už 008, novinkou je podpora HTML a zajímavá je rovněž i podpora EMS. Accompli 338 je vybaven wapovým prohlížečem ve verzi 1.2.1, s počítačem komunikuje pomocí sériového portu nebo IrDA. Nechybí hlasové vytáčení pro 30 čísel, 6 nastavených a 7 vlastních vyzvánění a tři hry.

Cena sice není oficiálně uváděná, doneslo se nám však, že by první kousky pro asijský mohly stát přibližně 700 euro. Po svém uvedení na letošním CeBITu by se měla na evropských trzích objevit někdy ve druhé polovině tohoto roku.

Pod čarou: Protože se nám včera podařilo náhodou tento nový mobil vyfotografovat, zveřejňujeme i pár jeho fotografií. Bohužel nejsou v obvyklé kvalitě, protože jsme po ruce neměli ten „správný“ fotoaparát a optimální světelné podmínky. Všimněte si však průhledného okénka v horním krytu, díky kterému máte i v zavřeném stavu přehled o dění na displeji komunikátoru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (30) Další článek: Samsung SGH-T100: jedna barva k druhé

Témata článku: Motorola, Accompli, Komunikátor

Určitě si přečtěte