Nový mobil NEC DB 4300 brzy mezi námi

Nový mobil NEC DB 4300 je další ze spousty mobilních telefonů nové generace. Tyto mobily se vyznačují podporou GPRS, mají velké kontrastní grafické displeje, velmi malé rozměry a nízkou hmotnost.
Nový mobil NEC DB 4300 brzy mezi námi
Nový mobilní telefon NEC DB 4300 je další ze spousty mobilních telefonů nové generace. Tyto mobily se vyznačují podporou rychlého paketového přenosu dat prostřednictvím technologie GPRS, mají velké kontrastní grafické displeje, velmi malé rozměry a nízkou hmotnost.

Ty lepší z nich – a DB 4300 mezi ně patří – podporují také vylepšený wapový komunikační protokol ve verzi 1.2, která přináší spoustu užitečných rozšíření.

Je jaký je

Celý telefon je skutečně lehký – váží pouhých devadesát gramů a hned na první pohled vás zaujme jeho design. Ten je sice hodně konvenční, ale na druhé straně je svým způsobem velmi elegantní. Rychlá data podporují tři plus jeden timeslot a díky vestavěnému hardwarovému modemu jich můžete využívat i ve spojení se stolním nebo kapesním počítačem.

Telefon také podporuje zasílání skupinových textových zpráv, má být připraven umožňovat i videokonference (i když si nedovedu dobře představit, jakým způsobem) a má vestavěný hlasový záznamník. Hlasovými povely lze telefon také ovládat a vytáčet čísla jak ze SIM karty, tak z paměti telefonu, do které můžete uložit až 100 čísel. Blbůstky typu hodiny, nástroj pro převod měn nebo vibrační vyzvánění jsou naprosto samozřejmé.

Já to teda beru, šéfe

Výdrž NECu DB 4300 je z běžně dodávanou baterií pouhých 150 minut hovoru nebo až 100 hodin v pohotovosti. Není to mnoho, s výkonnější – a těžší – baterií by se měly tyto hodnoty o fous zlepšit. Telefon se má začít prodávat letošní léto a možná se objeví i na evropských trzích.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon NEC DB 4300
  • Sítě: 900/1800 MHz
  • Hmotnost: 90 gramů
  • Rozměry: 110 x 45 x 18 milimetrů

Témata článku: Letošní léto, Mobil, Nový mobil