Nový Nec N8 – totální nasazení barvy

Barevné displeje se pomalu zabydlují i v našich krajích, ale zdaleka málokterý dokáže zobrazit více než 4 096 barev na hlavním displeji. To se netýká nového modelu NEC N8, který nabízí komfort několika tisíců barev i na svém venkovním displeji.
Nový Nec N8 – totální nasazení barvy

Telefony značky NEC nejsou u nás příliš rozšířené, tak jako v okolních zemích. Je to škoda, neboť modelová řada značky nabízí spoustu nadějných telefonů. Jedním z nich je nový model NEC N8, který byl poprvé představen při příležitosti spuštění MMS služeb čínským operátorem China Mobile dne 9. října.

Jak se sluší na asijský telefon, nemohl mít jinou konstrukci, než tolik vyhledávané otevírání do „vé“. Přesto se nejedná o klasické véčko, neboť telefonu chybí pevná anténa. Má ji totiž integrovanou a to je stále na poli rozevíracích telefonů rarita, která se jen tak často nevidí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jelikož byl uveden při příležitosti spuštění MMS zpráv, dá se předpokládat, že si bude s tímto fenoménem rozumět. A to nad očekávání dobře. Nejen, že se může pochlubit velkým vnitřním displejem s rozlišením 162 x 216 pixelů (což je mimochodem více než rozlišení některých kapesních počítačů), který dokáže zobrazit 65 536 barev; ale výrobce dal okusit barevnému pokušení i informačnímu displeji, který se nachází na venkovní straně přístroje. Ten zobrazí „jen“ 4 096 barev na ploše 80 x 180 pixelů. Tohoto faktu lze samozřejmě využít a vyšperkovat si venkovní displej jednou z povedených fotografií, které jste pořídili vestavěným foťáčkem.  Oko kamery se nachází na vnější straně horní části telefonu, protože po odklopení lze využít hlavní velký displej jako hledáček.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Když člověk uslyší MMS, automaticky mu v mysli vyvstane GPRS. Ano, tyto dva pojmy k sobě patří a nové NEC N8 technologii GPRS zvládá. Ta se dá využít třeba i pro mobilní připojení počítače k internetu. Pro tyto účely je telefon vybaven IrDA portem nebo USB připojením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jelikož jsou asiaté velmi hraví, nesmí chybět ani polyfonní vyzvánění – v našem případě hned čtyřicetihlasé. To nejen hezky vyzvání, ale dokáže zvednout atmosféru v nejedné vestavěné hře. Kromě zábavy nalezneme v telefonu i další méně zábavné, ale o to užitečnější funkce.

WAP – jednoduchý způsob k získání informací
Hlasitý odposlech – vhodné pro kolektivní hovory
Vibrace – beze slov
… a samozřejmě nechybí ani budík, kalendář a kalkulačka.

Telefon, byť podporující obě naše frekvence, se u nás asi neobjeví. Pořizovací cena se bude pohybovat okolo 650 euro.

Většinu obrázků připravil náš kolega Paul Matt.

Diskuze (16) Další článek: Eurotel: došlo ke změně cen telefonů

Témata článku: Barvy, NASA, Nasazení, Čínský operátor, NAS

Určitě si přečtěte