Nový Philips 655: propojí se s televizí

Philips představil nový mobilní telefon s označením 655. Samozřejmě jde o fotomobil, obrázky lze přímo v telefonu upravovat a po propojení s televizorem je prohlížet na velké obrazovce. Očekává se příjemná cena.
Nový Philips 655: propojí se s televizí

Nový Philips 655 je mobilní telefon střední třídy. Jde o véčko se zajímavě řešeným kloubem, rozměry mobilu jsou 85 × 45 × 24 mm, hmotnost 90 g. Bude se dodávat ve třech barevných variantách, v České republice by se měl objevit v prosinci nebo v lednu. Cena se bude pohybovat kolem šesti tisíc korun.

Sedmnáct dnů v pohotovosti

Když budu postupovat podle oficiální tiskové zprávy Philipsu, nejdůležitější funkcí nového telefonu je kulaté zrcátko pod objektivem na čelní ploše. Slouží při focení autoportrétů. Objektiv je mimochodem velmi malý, Philips malou čočku nijak nezvýrazňuje falešnými okraji jako jiní výrobci. Oko přitáhne i inverzní kruhový displej s modrým podsvětlením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon jsme zatím neměli v ruce, takže nemohu hodnotit třeba konstrukci nebo kvalitu klávesnice. Vnitřní displej zobrazí pětašedesát tisíc barev, má rozlišení 128 × 160 bodů a vzhledem k rozměrům (můžeme-li soudit dle obrázku) bude zřejmě velmi jemný. Hlavním ovládacím prvkem je čtyřsměrná klávesa s možností potvrzení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Baterie podle oficiálních informací na jedno nabití vydrží až 400 hodin pohotovosti. To je téměř 17 dnů a i když laboratorní výsledky vždycky přehánějí, výdrž telefonů Philips je pověstná. Udávaná doba hovoru je 240 minut.

Proč zmizelo rádio?

Vnitřní paměť telefonu má kapacitu 6 MB. To už dnes není rekord, ale stále jde o velmi dobrou hodnotu. Paměť slouží zejména fotografiím, adresář je omezen pěti sty položkami. Pro textové zprávy je k dispozici 300 míst, zpráv MMS se ale do paměti vejde pouze 20. Paměť pro SMS je u Philipsu novinka, žádný starší telefon nic takového nenabízel.

Fotografie pořízené mobilem bude možné hned upravit pomocí Photo Editoru. Zajímavější je ale možnost propojit telefon s televizorem a prohlížet fotografie na velké obrazovce. Kabel TV Link Philips bohužel nedodá ve standardní výbavě, k dispozici bude pouze jako dokoupitelné příslušenství.

Philips ani tentokrát nezapomněl na funkci BeDJ, se kterou lze tvořit a měnit vyzváněcí melodie. Vzpomínám na loňský model, který k ní ještě přidal rádio. K novince jej lze ale připojit pouze jako příslušenství – handsfree kombinované s rádiem.

Philips 655 neudělá revoluci v mobilních telefonech. Je to celkem obyčejný mobil, má ale celkem nevšední design. Navíc víme, že Philips umí nasadit velmi konkurenceschopnou cenu – a když ji nenasadí, brzy k ní dojde.

Ve zkratce

rozměry: 85 × 45 × 24 mm
hmotnost: 90 g
sítě: 900/1 800/1 900 MHz

udávaná pohotovostní doba: až 400 h
udávaná doba hovoru: až 240 min

velký displej: aktivní, 65 535 barev, rozlišení 128 × 160 bodů, až 7 řádků textu
malý displej: monochromatický, inverzní, rozlišení 80 × 48 bodů

fotoaparát: rozlišení 640 × 480 bodů, čip CMOS, 4× digitální zoom, noční mód, posílání obrázků prostřednictvím MMS, e-mailem nebo přes infraport

paměť: 6 MB, až 500 jmen v adresáři, u každého až 5 čísel, 300 míst pro SMS, 20 pro MMS

datové přenosy: GPRS třídy 10, infraport

další funkce: 64hlasé zvonění, hlasité handsfree, BeDJ, Java MIDP 2.0 i InFusio, e-mailový prohlížeč, možnost vypnutí a zapnutí v nastavenou dobu, ochrana adresáře a dalších databází heslem

standardní balení: telefon, baterie, cestovní dobíječka, manuál a další dokumenty, CD-ROM, handsfree (podle požadavku operátora)

Témata článku: Philips, Philips 655

Určitě si přečtěte

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

22.  7.  2012 | Láska Jan | 25

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Pro iPhone dělá hudební aparaturu kde kdo, ale Philips se pustil i do komplikovanější platformy Android. Krátce si představíme čtyři modely řady Fidelio.

16.  3.  2012 | Posejpal Jan | 33

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Kapesní LED projektor nepředstavuje už nic mimořádného, tento Philips ale exceluje podporou formátů videa. Ani cena není zlá.

15.  10.  2011 | Holčík Tomáš | 6