Nový Philips 855 - placaté véčko

Nové véčko od Philipsu vypadá nadějně, a to díky atraktivnímu zaoblenému designu. Jeho unikátní koncepce dovoluje mobil rozložit až do úhlu 180 stupňů. Perličkou je taky možnost propojení s televizí.
Nový Philips 855 - placaté véčko

Nezlomte ho!

V nejbližších dnech by měl známý holandský výrobce představit novinku, kterou nemůžeme nechat bez povšimnutí. Pod označením 855 se skrývá elegantní véčko s přísně zaobleným designem, které můžete rozložit až do úhlu 180 stupňů. Vznikne tak naprosto rovná placka, která připomíná sportovní náčiní havajských surfařů. Jedná se o unikátní řešení, které se jen tak nevidí.

Telefon je jinak poměrně maličký, konkrétní rozměry činí 85 x 47 x 25 milimetrů. Podobné hodnoty nabízí třeba Samsung SGH-E700. Hmotnost 91 gramů kapsu nijak nezatíží. Véčko se může pochlubit tradičně dvěma barevnými displeji - ten vnější dokáže zobrazit 4 096 barev, vnitřní až 65 636 barev a disponuje rozlišením 128 x 160 obrazových bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Philips 855

S televizí je kamarád

Moderní telefon nemůže postrádat digitální fotoaparát. U Philipsu 855 to podle všeho bude VGA provedení s maximálním rozlišení fotek 640 x 480 bodů. S fotkami šetřit nemusíte, vnitřní dynamická paměť má mít kapacitu 9 MB. Zajímavou funkcí je možnost prohlížení snímků na televizoru. Pravděpodobně se bude jednat o výsledek spolupráce mezi divizí mobilů a televizorů značky Philips. Potřebný kabel prý bude dodáván přímo s telefonem.

Ve výbavě mobilu dále nebude chybět GPRS, a to v konfiguraci 4+2 (třída 10). Samozřejmostí je podpora MMS zpráv a taky e-mailového klienta. Do telefonu bude možné nahrávat další aplikace nebo hry, Java bude přítomna ve verzi MIDP 2.0. Pro komunikaci s počítačem bude véčko vybaveno infračerveným portem, o bluetooth zatím nikde není zmínka.

Podle dostupných informací Philips 855 na jedno nabití vydrží 400 hodin v pohotovosti a čtyři hodiny při hovoru. Určitě se jedná o teoretické hodnoty. Na druhou stranu, mobily Philips nás už několikrát dokázaly přesvědčit o jejich nadprůměrné výdrži. No uvidíme, pravděpodobně to bude na březnovém CeBITu.

Témata článku: Philips, Véčko, Philips 855, Plac

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Freetel Musashi: exotické véčko s Androidem [MWC]

Freetel Musashi: exotické véčko s Androidem [MWC]

Na MWC jsme vyzkoušeli androidí véčko Freetel Musashi. Japonci znovu předvedli jakých zběsilostí jsou schopni a telefon osadili rovnou se dvěma 4" displeji.

4.  3.  2016 | Miksa Martin | 4