Nový přírůstek do rodiny Pocket PC: PocketGear 2030

Packard Bell inovuje svou nabídku kapesních počítačů. Po modelu PocketGear 2060 přichází elegán PocketGear 2030, jehož výsadou není jen nízká cena.
Nový přírůstek do rodiny Pocket PC: PocketGear 2030

Pozastavujete se nad souvislostí společnosti Packard Bell a kapesních počítačů? Vězte, že tato společnost není na poli PDA s Pocket PC žádným nováčkem. Již nějakou dobu je na trhu model PocketGear 2060, jehož funkční vybavení je podobné iPAQu 3850. S kapesáky této značky se na pultech našich prodejců zatím nesetkáte, což je bezesporu škoda. Doufejme, že se situace změní s uvedením nového modelu PocketGear 2030, který chce oslovit především nízkou cenou. Podle prvních informací to však není jen a pouze cena, která dělá tento přístroj atraktivní.

Tenký elegán

Vzhled PocketGearu 2030 hodnotím velmi kladně. Nemusíte se mnou souhlasit – v této chvíli považuji toto PDA za jedno z nejelegantnějších zařízení na trhu a stavím jej daleko před iPAQy či Cassiopeiu E-200. Mému oku lahodí barevné sladění přední strany šasi a stříbrných ovládacích prvků. Tloušťka 11 milimetrů je chvályhodná. Doufám, že výrobce neupustí od své originální synchronizační kolébky. Ta má integrované světlo, které ze spodní strany osvětluje vsazený kapesní počítač. Návod, jak udělat běžnou věc zajímavou a efektivní.

Klepněte pro větší obrázek


Jak jsem se zmínil v úvodu, PocketGear 2030 je stavěn s důrazem na nízkou cenu. Tato priorita se však na funkční výbavě nijak negativně neprojevila. Ostatně – posuďte sami: Barevný displej s klasickým rozlišením 240 × 320 a s barevnou hloubkou 65 536 barev. Srdcem je nový Intel XScale PXA250, zatím však nevíme, zda-li bude tepat na frekvenci 300 či 400Mhz. Paměť RAM je dnes již klasických 64 MB. Nejen paměť, ale i funkce lze rozšířit díky SD/MMC slotu. Mozkem PDA je samozřejmě Microsoft Pocket PC 2002, který zaručuje kompatibilitu se stovkami aplikací různých firem i nadšenců.

Programy přímo od výrobce

I když je samotná platforma Pocket PC 2002 velmi dobře vybavená, programy pro pohodlné prohlížení obrázků či elektronických knih chybí. Potěší tedy, že spolu s PocketGearem 2030 dostanete i nějaké programy navrch: Acrobat Reader pro čtení elektronických dokumentů a časopisů, Pocket TV pro přehrávání videozáznamů ve formátu MPEG-1, IA Album pro prohlížení obrázků a konečně zajímavý Westtek ClearVue Viewer, který umí pracovat se soubory Wordu, Excelu a PowerPointu. I když jsou některé programy zdarma ke stažení z internetu, mnoho zájemců potěší. Ne každý holduje vyhledávání v nekonečných internetových archivech.

Klepněte pro větší obrázek

Cena bude lidová

V sobotní diskusi jsem nakousnul nepřiměřeně vysoké ceny kapesních počítačů. Nejvybavenější PDA je jen o chlup levnější, než nejlevnější, byť stále dobře vybavený a značkový, notebook. Ceny kapesních počítačů jsou zkrátka stále vysoké. Že by to bylo způsobeno jejich exklusivitou? PocketGear 2030 se má začít prodávat ve Velké Británii již během tohoto měsíce za cenu 299 liber, což je v přepočtu zhruba patnáct tisíc korun. Tato cena je již přijatelnější a doufám, že PocketGear 2030 donutí konkurenci k razantnímu snížení cen.

Diskuze (8) Další článek: T-Mobile: ceny mobilů a Twist sad na listopad

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Nový přírůstek, Pocket, Nový intel


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34