Nový Sagem MY C-3b: opět něco pro baby

Velmi brzy představí Sagem svůj první telefon, jehož cílovou skupinou se stanou ženy. Na dámy myslí nejen tvarovým zpracováním a barevnou kombinací, ale také nabídkou funkcí.
Nový Sagem MY C-3b: opět něco pro baby

Včera jsme vám představili nový telefon od francouzské společnosti Sagem, který zaujme především vyznavače netradičního vyzvánění a sběratele kuriozit. Ale už na počátek jara naplánoval Sagem představení dalšího mobilu určeného tentokrát něžnější polovině uživatelů.

Novinka s čínským rodokmenem

Jeho původ hledejme až v daleké Číně u výrobce mobilů pod značkou Bird. Konkrétně se jedná o model Bird SC14, který si však Sagem přetvořil podle svého uvážení. Na rozdíl od původního modelu vsadil na větší displej a wapový prohlížeč ve verzi 2.0. Změny postihly také vzhled klávesnice a ovládacích tlačítek. Zbývající funkce a vlastnosti ponechal stejné.

Novinka je relativně vybavená a s ohledem na cílovou skupinu uživatelů můžeme konstatovat, že dostatečně. Kromě zabudovaného foťáčku nechybí modelu MY C-3b nic, bez čeho by se nedalo žít.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na posledním obrázku je model Bird SC14

Své budoucí uživatele bude lákat zejména vzhled telefonu samotného, včetně barevné kombinace. Odstíny červené jsou to, na co ženy stále slyší. V kombinaci se stříbrnou barvou pak budou jen těžko odolávat. Stylizace do tvaru pudřenky není ničím novým, avšak jak je známo - účel světí prostředky.

O čem ženy sní

Oproti původnímu modelu čínského výrobce dosahuje barevný displej úctyhodných rozměrů. Na ploše 128 x 160 pixelů si budete moci vychutnat barevnou paletu čítající až 65 tisíc barev. Podle dostupných informací bude displej typu CSTN. Přes absenci vestavěného foťáčku lze v telefonu pracovat také s obrázky a fotografiemi. Povětšinou jen v rámci multimediálních zpráv MMS. Kromě nich si novinka rozumí i se zprávami EMS.

O to, aby i budoucí uživatelky zůstaly v kontaktu s okolním světem, se bude snažit moderní připojení GPRS ve spolupráci s wapovým prohlížečem ve verzi 2.0. Kromě diktafonu a několika her však v telefonu nic víc nehledejte. Funkce, které využije jen pokročilý uživatel, by zde stejně ležely ladem. Slabinou telefonu bude podprůměrná výdrž na jedno nabití.

Cena telefonu ještě nebyla stanovena. 

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Sagem MY C-3b
 • Síť: GSM 900/1800 MHz
 • Rozměry: 81 x 44 x 22.5 mm
 • Hmotnost: 85 g
 • Displej: CSTN, 128 x 160 pixelů, 65 536 barev
 • Baterie: Li-Ion, 720 mAh
 • Pohotovostní doba: 120 h
 • Doba hovoru: 2 h
 • Vyzvánění: vícehlasé, vibrační
 • Paměť: 300 kontaktů, vícepoložkový seznam
 • Konektivita: GPRS (třídy8), WAP 2.0
 • Další funkce a vlastnosti: SMS, EMS, MMS, diktafon, 3 hry, T9
 • Barevné varianty: červená, stříbrná
 • Dostupnost: 1Q 2004
Diskuze (4) Další článek: Píšeme SMS: bez smajlíku ani ránu :)

Témata článku: Sagem, Podprůměrná výdrž, Zbývající funkce, Nový Sagem, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11