Nový Sagem myC-5w: možná hit letošního léta

Sagem již tento měsíc představí svou stylovou novinku s příšerně dlouhým názvem. V tomto drobném telefonu zajímavé konstrukce naleznete barevný displej, GPRS a spoustu zábavy. To vše za 7 500 Kč.
Nový Sagem myC-5w: možná hit letošního léta

Pro francouzskou značku Sagem byl nejúspěšnějším telefonem poslední doby model myX-5 s barevným displejem. Od té doby Sagem produkuje jeden zajímavý telefon za druhým. Zatím poslední novinkou, kterou hodlá představit do konce léta, bude model myC-5w. Číslice „5“ v názvu zde není náhodou, telefon totiž bude vycházet z oblíbeného modelu X5. Jeho vzhled však bude výrazně odlišný.

Je to véčko, není to véčko?

Po nepříliš úspěšném véčku s logem Sagem se bude o přízeň uživatelů ucházet další „otevírací“ telefon. Tentokrát však úplně jiného ražení. Sagem bude mít jen jeden displej, který bude viditelný i při zavřeném krytu. Otevírací kryt nebude jen plastový výlisek, bude totiž obsahovat další ovládací tlačítka využitelná při zavřeném stavu a také reproduktor. Výhody véček potažmo veškerých otevíracích telefonů jsou zřejmé – mikrofon je blíže k ústům a komunikace může být zřetelnější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Jelikož novinka vychází z již staršího modelu, není její výbava nijak oslnivá. Každopádně pro běžného uživatele dostačující. Hlavním tahákem k pořízení si nového Sagemu bude jeho vzhled a velikost. V drobném těle o velikosti 88 x 44 x 20 mm a hmotnosti pouhých 80 gramů naleznete velký barevný displej o rozměrech 101 x 80 pixelů. Displej (CSTN) zobrazí jen 256 barev.

Skromná výbava

Uživatel hledající moderní GPRS uspěje i u toho duálního telefonu, který mu nabídne slušné 4 + 1 timesloty. Spojení s okolím zajišťuje jen IrDA nebo klasický kabel. I když si telefon rozumí s GPRS a má barevný displej, legrácky založené na multimediálních zprávách MMS mu jsou cizí. Nabízí, stejně jako X5, jen zprávy EMS. Z dalších funkcí jmenujme třeba WAP (1.2.1) nebo paměť pro 300 kontaktů a 100 SMS zpráv či třídění do skupin volajících.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zábava v telefonu je reprezentována šestnácti barevnými obrázky do pozadí, devatenácti spořiči displeje a dvojicí nainstalovaných her. Nesmíme rovněž zapomenout na tzv. HiFi (polyfonní) vyzvánění, kterým se Sagem často chlubí. Naleznete zde asi 21 melodií.

Nový Sagem s chaotickým označením myC-5w vydrží na jedno nabití až 200 hodin nečinnosti nebo tři hodiny telefonování. Do obchodů by se měl dostat již tento měsíc za vcelku solidní cenu 250 euro. Své budoucí zájemce bude lákat hlavně svým vzhledem a konstrukčním řešením.     

Diskuze (6) Další článek: Palm hodlá uvést tři nové modely

Témata článku: Sagem, Let, Nový Sagem, Hit

Určitě si přečtěte