Nový Sagem myC-5w: možná hit letošního léta

Sagem již tento měsíc představí svou stylovou novinku s příšerně dlouhým názvem. V tomto drobném telefonu zajímavé konstrukce naleznete barevný displej, GPRS a spoustu zábavy. To vše za 7 500 Kč.
Nový Sagem myC-5w: možná hit letošního léta

Pro francouzskou značku Sagem byl nejúspěšnějším telefonem poslední doby model myX-5 s barevným displejem. Od té doby Sagem produkuje jeden zajímavý telefon za druhým. Zatím poslední novinkou, kterou hodlá představit do konce léta, bude model myC-5w. Číslice „5“ v názvu zde není náhodou, telefon totiž bude vycházet z oblíbeného modelu X5. Jeho vzhled však bude výrazně odlišný.

Je to véčko, není to véčko?

Po nepříliš úspěšném véčku s logem Sagem se bude o přízeň uživatelů ucházet další „otevírací“ telefon. Tentokrát však úplně jiného ražení. Sagem bude mít jen jeden displej, který bude viditelný i při zavřeném krytu. Otevírací kryt nebude jen plastový výlisek, bude totiž obsahovat další ovládací tlačítka využitelná při zavřeném stavu a také reproduktor. Výhody véček potažmo veškerých otevíracích telefonů jsou zřejmé – mikrofon je blíže k ústům a komunikace může být zřetelnější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Jelikož novinka vychází z již staršího modelu, není její výbava nijak oslnivá. Každopádně pro běžného uživatele dostačující. Hlavním tahákem k pořízení si nového Sagemu bude jeho vzhled a velikost. V drobném těle o velikosti 88 x 44 x 20 mm a hmotnosti pouhých 80 gramů naleznete velký barevný displej o rozměrech 101 x 80 pixelů. Displej (CSTN) zobrazí jen 256 barev.

Skromná výbava

Uživatel hledající moderní GPRS uspěje i u toho duálního telefonu, který mu nabídne slušné 4 + 1 timesloty. Spojení s okolím zajišťuje jen IrDA nebo klasický kabel. I když si telefon rozumí s GPRS a má barevný displej, legrácky založené na multimediálních zprávách MMS mu jsou cizí. Nabízí, stejně jako X5, jen zprávy EMS. Z dalších funkcí jmenujme třeba WAP (1.2.1) nebo paměť pro 300 kontaktů a 100 SMS zpráv či třídění do skupin volajících.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zábava v telefonu je reprezentována šestnácti barevnými obrázky do pozadí, devatenácti spořiči displeje a dvojicí nainstalovaných her. Nesmíme rovněž zapomenout na tzv. HiFi (polyfonní) vyzvánění, kterým se Sagem často chlubí. Naleznete zde asi 21 melodií.

Nový Sagem s chaotickým označením myC-5w vydrží na jedno nabití až 200 hodin nečinnosti nebo tři hodiny telefonování. Do obchodů by se měl dostat již tento měsíc za vcelku solidní cenu 250 euro. Své budoucí zájemce bude lákat hlavně svým vzhledem a konstrukčním řešením.     

Diskuze (6) Další článek: Palm hodlá uvést tři nové modely

Témata článku: Sagem, Let, Nový Sagem, Hit


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82