Nový Sagem myX-32: levný a barevný

CeBIT 2004: Sagem by měl už brzy začít prodávat pohledný mobil pro nenáročné uživatele, tentokrát pod označením myX-32. Samozřejmostí je barevný displej, podpora multimediálních zpráv MMS a technologie GPRS.
Nový Sagem myX-32: levný a barevný

Letošní CeBIT již pomalu klepe na dveře a utajované novinky výrobců se neudržitelně tlačí na povrch. O chystaném chytrém telefonu Sagem s operačním systémem Microsoft jsme vás informovali formou bleskovky. Dnes nabízíme další kousek, tentokrát z opačného konce portfolia výrobce. Jednoduchý ale vybavený Sagem myX-32, který si leckoho získá svým vzhledem, velikostí paměti nebo příznivou cenu.

Hezky střižený kabát

Počínaje modelem Sagem myX-5 získaly všechny telefony výrobce snadno identifikovatelný vzhled a proto i novinku neomylně zařadíte do stáje francouzkého výrobce. Oblast okolo displeje je až na drobné výjimky stejná jako u předchozích modelů. Nejzajímavější části tak zůstává netradiční klávesnice, kde se designeři nejvíce vyřádili.

Základem úspěchu je dnes podpora multimédií a dostupná cena. Obě kritéria splňuje nový Sagem do puntíku. Základem všeho je poměrně velký barevný displej typu CSTN, který dokáže zobrazit dostačujících 4 096 barev. Přesné rozměry zatím nejsou známy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sagem myX-32

Nechybí podpora stále oblíbenějších multimediálních zpráv MMS a taky vícehlasé vyzvánění. V podání Sagemu obvykle titulované jako HiFi. Jedná se však pouze o 8hlasé melodie.

Java chybí

Silnou parketou novinky by měla být velikost sdílené paměti. Podle prvních informací pojme až 1500 záznamů telefonního seznamu. Pro textovky však vyhrazena nebude.

Vyjma podpory Java aplikací naleznete v telefonu vše potřebné. Wapový prohlížeč (1.2) a s ním související technologii GPRS třídy 8. Nebude chybět ani tradiční vybavení v podobě jednoduché kalkulačky či konvertoru jednotek. Milovníci her si rovněž přijdou na své.

Novinka by se měla prodávat za cenu nepřevyšující 150 euro, ale například v nabídce italského operátora TIM ji můžete zahlédnout již za 119 euro, tedy za méně než 4 tisíce korun.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Sagem myX-32
 • Síť: GSM 900/1800 MHz
 • Rozměry: 100 x 45 x 21 mm
 • Hmotnost: 89 g
 • Baterie: Li-Ion
 • Doba hovoru: 5 h
 • Pohotovostní doba: 340 h
 • Displej: 4 096 barev, CSTN
 • Telefonní seznam: až 1500 záznamů
 • Zprávy: SMS, EMS, MMS
 • Vyzvánění: polyfonní (8hlasé)
 • Další funkce a vlastnosti: wap 1.2, GPRS třídy 8, budík, konvertor jednotek, kalkulačka, hry
Diskuze (1) Další článek: Den před CeBITem: fotografie z výstaviště

Témata článku: Sagem, Nový Sagem, Dostupná cena, A/B


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39