Nový Sagem myX-65: inovace za dvanáct tisíc

Na konci listopadu se objeví nástupce modelu myX-6. který se proslavil zejména svým krásným displejem s velmi pohledným uživatelským rozhraním. Inovovaný model přichází s několika změnami, které potěší.
Nový Sagem myX-65: inovace za dvanáct tisíc

Když jsme vám během prázdnin napsali recenzi telefonu Sagem myX-6, slibovali jsme jeho podzimní vylepšení. Místo herního systému In-Fusio, který je podporován zejména v rodné Francii, měla novinka podporovat oblíbenou Javu. Měsíc poté jsme zveřejnili i možnou podobu nové vylepšené verze telefonu. V této chvíli se už mobil vyskytuje v nabídce operátora Vodafone. V prodeji by se měl objevit objevit na konci tohoto měsíce.

Na stejné stránce objevíte i cenu za nedotovaný přístroj – 398 eur, tedy něco okolo 12 000 Kč. Informace o parametrech telefonu však překvapivě mlčí o slibované podpoře Javy, kterou avizovalo i české zastoupení značky. Možná, že je model pro operátora Vodafone specifický právě chybějící podporou Javy a v modelu, který se dostane do běžné distribuce, už chybět nebude. Musíme počkat ještě několik týdnů než se informace vyjasní. Zatím se tedy pojďme podívat, co novinka uživateli může nabídnout.

Poznámka: V nabídce Vodafonu je telefon označen jako myV-65 („V“ jako Vodafone, jinak pravděpodobně myX-65).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Krásnější s větším pamatovákem

Novinkou, která již teď sklízí ohlasy, je pozměněný vzhled telefonu. Je kulatější a již nepřipomíná cihlovitý tvar předchozího modelu. Navíc jsou, stejně jako dřív, podporovány výměnné kryty. V zadní části najdete objektiv digitálního fotoaparátu s digitálním zoomem, který umí vykouzlit obrázky ve velikosti 640 x 480 pixelů. Přední straně vévodí velký barevný TFT displej s podporou 65 tisíc barev. Displej má stejné rozlišení jako předchůdce – tedy 128 x 160 pixelů. Opět se můžete těšit na veselé menu, které po stránce grafiky těžko hledá konkurenci. 

Další příjemnou změnou je zvětšená uživatelská paměť: 4 MB. Je samozřejmě sdílená, a proto ji budou využívat téměř všechny aplikace včetně. Nechybí GPRS ani infračervený port pro komunikaci s nejbližším okolím. Zbývající funkce by měly být shodné s předchůdcem včetně výdrže baterie. Zájemce můžeme odkázat na podrobnou tabulku parametrů staršího modelu v našem katalogu mobilů.

Ve zkratce:

Mobilní telefon Sagem myX-65 (myV-65)
Síť: GSM 900/1800/1900 MHz
Rozměry: 110 x 46 x 22 mm
Hmotnost: 106 g
Displej: TFT 65 536 barev, 160 x 128 pixelů
Baterie: Li-Ion, 1 050 mAh
Pohotovostní doba: až 310 h
Doba hovoru: 4,5 h
Kamerka: 640 x 480 pixelů
Paměť: 4 MB, 100 SMS
Zprávy: SMS, MMS
Komunikace: IrDA, GPRS, WAP 1.2.1
Vyzvánění: polyfonní, vibrační
Další funkce a vlastnosti: hlasitý odposlech, hry, animované spořiče, budík, kalkulačka, konvertor, T9.
Dostupnost: konec roku 2003

Diskuze (12) Další článek: Rayman Golf - se zajícem na zeleném trávníku

Témata článku: Sagem, Sagem myX-6, Tis, Inovace, Tisíc, Nový Sagem

Určitě si přečtěte