Nový Sagem myX-7: otec neznámý

Pokud se vám nelíbí vzhled modelu myX-6, možná budete mile překvapeni. Novinka od Sagemu má nejen nový design, ale také nabídku funkcí, ve které konečně nechybí Java. Barevný TFT displej i fotoaparát zůstal.
Nový Sagem myX-7: otec neznámý

Fádní šestka

Každý nový model francouzské značky Sagem dokáže příjemně překvapit. Při pohledu do nedávné minulosti uživatele asi nejvíce zaujal model Sagem myX-6, který byl výborně vybavený, ale vzhledově poměrně fádní. Navíc uživatelé žádali spíše podporu aplikací v jazyce Java než nevyužitelný herní systém In-Fusio.

Výrobce neotálel a do distribučních kanálů vybraných operátorů nasadil Sagem myX-65. Šlo o inovovaný model myX-6, avšak s podporou Javy a s mnohem výraznějším designem.

Podle posledních informací z internetu se kvapem blíží doba, kdy si i vy budete moci oficiálně koupit Sagem s podporou Javy. Do obchodů by se měl v průběhu roku (dostupné informace nespecifikují přesnější termín) dostat nový model s označením myX-7. Nečekejte však zásadní změny, nový model spíše řeší pár nedostatků u modelu myX-6.  

Sedmička v hezčím kabátě

Na rozdíl od předchozího cihlovitého modelu se novinka představí v mnohem zajímavějším kabátě. Tradiční rysy telefonů Sagem si však zachovává, zůstává i klávesnice s prohnutými liniemi, u které se můžete těšit na stejný počet kláves jako dříve.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: www.worldgsm.org

Už předchozímu modelu byla vytýkána vyšší hmotnost a té se nezbavíte ani u novinky, která má podobné rozměry. Displej by měl zůstat také stejný, s podporou 65 tisíc barev v kvalitě TFT. V zadní části bude opět číhat vestavěný foťáček produkující fotografie až do velikosti 640 x 480 bodů. Doufejme, že bude přítomen i povedený digitální zoom.

S foťáčkem jsou spojeny multimediální zprávy MMS. Kromě nich telefon umí také EMS zprávy i klasické zprávy SMS. O velikosti paměti, do které byste je mohli uložit, se dostupné informace bohužel nezmiňují. Ve vícepoložkovém telefonním seznamu je vyhrazeno až 300 míst pro kontakty. 

Konečně Java

Telefony značky Sagem se od konkurence vždy odlišovaly svérázným vyzváněním. Novinka se chlubí až čtyřicetihlasým vyzváněním. Nejvíce však potěší podpora aplikací v jazyce Java a kvalitní GPRS třídy 10. Komunikační schopnosti telefonu ještě rozšiřuje infraport na straně telefonu. Praktický je také hlasový záznamník, který pojme až 30 sekund záznamu. Nebude chybět ani několik připravených her.

Jakmile bude známa cena a přesný termín uvedení telefonu na trh, budeme vás informovat.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Sagem myX-7
 • Síť: 900/1 800/1 900 MHz
 • Rozměry: 110 x 46 x 22 mm
 • Hmotnost: 106 g
 • Displej: 128 x 160 bodů, 12 řádků, TFT, 65 tisíc barev
 • Baterie: Li-Ion
 • Pohotovostní doba: 240 h
 • Doba hovoru: 4 h
 • Foťáček: ano (640 x 480 bodů)
 • Vyzvánění: polyfonní (40hlasé)
 • Paměť: 300 kontaktů po 9 záznamech
 • Konektivita: GPRS třídy 10 (4+1/3+2), infraport
 • Další funkce a vlastnosti: hlasitý odposlech, MMS, EMS, JAVA, wap 1.2.1, diktafon (30 s), stopky, převodník měn, 2 hry
Diskuze (18) Další článek: Příští týden nové Motoroly, za čtrnáct dnů Siemensy

Témata článku: Sagem, Sagem myX-6, Sagem myX-7, Nový Sagem, Otec


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 53

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9