Nový Sagem myX-7: otec neznámý

Pokud se vám nelíbí vzhled modelu myX-6, možná budete mile překvapeni. Novinka od Sagemu má nejen nový design, ale také nabídku funkcí, ve které konečně nechybí Java. Barevný TFT displej i fotoaparát zůstal.
Nový Sagem myX-7: otec neznámý

Fádní šestka

Každý nový model francouzské značky Sagem dokáže příjemně překvapit. Při pohledu do nedávné minulosti uživatele asi nejvíce zaujal model Sagem myX-6, který byl výborně vybavený, ale vzhledově poměrně fádní. Navíc uživatelé žádali spíše podporu aplikací v jazyce Java než nevyužitelný herní systém In-Fusio.

Výrobce neotálel a do distribučních kanálů vybraných operátorů nasadil Sagem myX-65. Šlo o inovovaný model myX-6, avšak s podporou Javy a s mnohem výraznějším designem.

Podle posledních informací z internetu se kvapem blíží doba, kdy si i vy budete moci oficiálně koupit Sagem s podporou Javy. Do obchodů by se měl v průběhu roku (dostupné informace nespecifikují přesnější termín) dostat nový model s označením myX-7. Nečekejte však zásadní změny, nový model spíše řeší pár nedostatků u modelu myX-6.  

Sedmička v hezčím kabátě

Na rozdíl od předchozího cihlovitého modelu se novinka představí v mnohem zajímavějším kabátě. Tradiční rysy telefonů Sagem si však zachovává, zůstává i klávesnice s prohnutými liniemi, u které se můžete těšit na stejný počet kláves jako dříve.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: www.worldgsm.org

Už předchozímu modelu byla vytýkána vyšší hmotnost a té se nezbavíte ani u novinky, která má podobné rozměry. Displej by měl zůstat také stejný, s podporou 65 tisíc barev v kvalitě TFT. V zadní části bude opět číhat vestavěný foťáček produkující fotografie až do velikosti 640 x 480 bodů. Doufejme, že bude přítomen i povedený digitální zoom.

S foťáčkem jsou spojeny multimediální zprávy MMS. Kromě nich telefon umí také EMS zprávy i klasické zprávy SMS. O velikosti paměti, do které byste je mohli uložit, se dostupné informace bohužel nezmiňují. Ve vícepoložkovém telefonním seznamu je vyhrazeno až 300 míst pro kontakty. 

Konečně Java

Telefony značky Sagem se od konkurence vždy odlišovaly svérázným vyzváněním. Novinka se chlubí až čtyřicetihlasým vyzváněním. Nejvíce však potěší podpora aplikací v jazyce Java a kvalitní GPRS třídy 10. Komunikační schopnosti telefonu ještě rozšiřuje infraport na straně telefonu. Praktický je také hlasový záznamník, který pojme až 30 sekund záznamu. Nebude chybět ani několik připravených her.

Jakmile bude známa cena a přesný termín uvedení telefonu na trh, budeme vás informovat.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Sagem myX-7
 • Síť: 900/1 800/1 900 MHz
 • Rozměry: 110 x 46 x 22 mm
 • Hmotnost: 106 g
 • Displej: 128 x 160 bodů, 12 řádků, TFT, 65 tisíc barev
 • Baterie: Li-Ion
 • Pohotovostní doba: 240 h
 • Doba hovoru: 4 h
 • Foťáček: ano (640 x 480 bodů)
 • Vyzvánění: polyfonní (40hlasé)
 • Paměť: 300 kontaktů po 9 záznamech
 • Konektivita: GPRS třídy 10 (4+1/3+2), infraport
 • Další funkce a vlastnosti: hlasitý odposlech, MMS, EMS, JAVA, wap 1.2.1, diktafon (30 s), stopky, převodník měn, 2 hry
Diskuze (18) Další článek: Příští týden nové Motoroly, za čtrnáct dnů Siemensy

Témata článku: Sagem, Sagem myX-6, Sagem myX-7, Otec, Nov, Nový Sagem


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 91

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 27

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 23

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33