Nový Samsung SPH-M400 přijímá i televizi

Chytrý telefon se systémem PocketPC překvapí nejen GPS satelitní navigací, ale také podporou rychlých datových přenosů či televizním tunerem.
Nový Samsung SPH-M400 přijímá i televizi

Chytrých telefonů založených na platformě PocketPC neustále přibývá. Stejně tak ale přibývá a přístrojů postavených na konkurenční platformě PalmOS. Není tedy mnoho výrobců, kteří by aktivně vyvíjeli a drželi ve své nabídce přístroje s oběma operačními systémy. Jedním z nichž je však korejský Samsung, který kromě PalmOS smartphonů představil také nový vybavený přístroj s operačním systémem Microsoftu.

Klepněte pro větší obrázekModel SPH-M400 již na první pohled evokuje dojem plnohodnotného kapesního počítače, kterému je daleko více podoben než běžnému mobilnímu telefonu. Že jde o mobilní zařízení však záhy prozradí klacík externí antény, která však celkově až příliš hranatý vzhled nikterak neruší – snad naopak. Skvělou podporu multimediálních funkční prozrazuje oko digitálního fotoaparátu krčící se v levém horním rohu nad displejem.

Displej je aktivní TFT barevný, disponuje běžným PocketPC rozlišením 240 x 320 obrazových bodů a dokáže zobrazit barvičky vybrané z palety čítající více než šedesát pět tisíc odstínů. Displej je samozřejmě dotykový a jeho prostřednictvím se celé zařízení také ovládá – hardwarová tlačítka pod displejem totiž slouží pouze pro příjem či odmítnutí hovoru, k pohybu v menu či k rychlému spouštění jedné ze tří přednastavených aplikací.

O dostatečnou svižnost systému i aplikací se stará Intel Xscale procesor taktovaný na poměrně slušných čtyři sta megahertz. Procesoru sekunduje šedesát čtyři megabajtů rychlé operační paměti – stejné množství ROM paměti je pak k dispozici operačnímu systému.

Komunikační možnosti jsou reprezentovány především vestavěným modulem mobilního telefonu. Ten však k naší smůle nepracuje v evropských GSM sítích – podporuje totiž pouze CDMA 2000 1x EvDO, kterou prozatím najdete pouze v jižní Korei – zde ovšem dokáže přenášet mobilní data rychlostí dosahující až 2.4 Mb za sekundu. Prozatím se pouze spekuluje o GSM/GPRS verzi, osobně se však k tomuto klonu stavím mírně skepticky.

To však ještě není vše – podle dostupných informací má tento model obsahovat také GPS satelitní přijímač, televizní tuner a sloty pro rozšiřující SD karty s podporou komunikačních funkční.

V každém případě je Samsung SPH-M400 zajímavé zařízení, které sice ničím nevybočuje z řady, ale u kterého najdeme pár drobností, které bychom u konkurenčních zařízení hledali jen stěží.

Ve zkratce:

  • Sítě: CDMA 2000 1x EvDO
  • Rozměry: 172 x 71 x 18.2 milimetrů
  • Hmotnost: 200g
  • Procesor: Intel XScale PXA-250 (400 MHz)
  • Operační systém: Pocket PC 2002 Phone Edition
  • Operační paměť: 64 MB
  • Displej: TFT LCD - 65.536 barev, 240 x 320 bodů
  • Porty: USB, RS-232, IrDA port
  • Další funkce: Rozpoznávání hlasu, SD slot, TV tuner, GPS satelitní navigace
Diskuze (5) Další článek: Ceny mobilů Eurotelu

Témata článku: Samsung, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Nový samsung


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15