Nový Siemens A60: nejlevnější z barevných

Barevné displeje zaplaví i ty nejlevnější telefony. Důkazem je toho nový Siemens A60, který je barevným lowendem do morku kostí. Jedná se o mobil pro nejméně náročné uživatele.
Nový Siemens A60: nejlevnější z barevných

Siemens rozšiřuje svou nejlevnější řadu o dalšího zástupce, který převezme pomyslnou štafetu v rámci áčkové řady německého výrobce a začně se rvát o přízeň zákazníků z nejnižších pozic. Nejdůlěžitějším atributem je bezesporu barevný displej, který oproti ostatním kategoriím můžeme považovat u lowendů dosud za velkou inovaci.

   

Barevný displej zlidověl

Celkový vzhled přístroje vychází z dříve představené novinky C60, jeho mile vzhlížející zaoblený tvar bude usilovat nejen o zákazníků z řad nejmladších, ale zároveň i těch nejstarších. Především lidé v důchodovém věku, toužící po mobilním telefonu, vyžadují konzervativní vzhled, příjemnou velikost a jednoduché ovládání. Barevný displej je už jen třešničkou na dortu, může však výrazně pomoci v rámci orientace v nabídce mobilu.

 

Siemens A60 je svou velikostí tak akorát. Jeho rozměry jsou 110 x 47 x 23 mm a hmotnost příjemných 85 gramů. Co se týče displeje, ten má rozlišení 101 x 80 pixelů a dokáže zobrazit až 4096 barev. Pokud by se vám nezamlouvalo standardní tmavé provedení přístroje, můžete jej v okamžiku proměnit díky vyměnitelným barevným krytům CLIPit - to už je ale ovšem u telefonů podobného ražení standard.

MMS bohužel chybí

U této novinky rovněž nechybí 16hlasé polyfonní vyzvánění, bohužel nepodporuje multimediální zprávy MMS, ty jsou k nalezení u jiných Siemensů. Na druhou stranu má dlouhé SMS, taky systém prediktivního psaní T9 a obrázkové zprávy EMS. Výdrž by se měla pohybovat okolo 250 hodin v pohotovostním stavu, pět hodin pak při hovoru.

   

Tento telefon pracuje v třípásmovém provozu GSM 900/1800/1900 MHz, tudíž si s ním zavoláte i v Americe. Důležitou funkcí je GPRS, ta je u tohoto Siemensu zastoupena v konfiguraci 4 + 1 (class 8). Nechybí rovněž wapový prohlížeč ve verzi 1.2.1.

Standardní příslušenství

Spolu s uvedením přístroje na trh bude k dispozici široká škála příslušenství, ať už barevné kryty, headset, nejrůznější nabíječky, datové kabely, vysokokapacitní baterie a praktická pouzdra. Nebude chybět ani příslušenství do auta. Telefon bude v prodeji od října, cenu tipujeme do pěti tisíc.

Diskuze (20) Další článek: Tungsten T3 v akci – další fotky nového Palmu

Témata článku: Siemens, Siemens A60, Vysokokapacitní baterie

Určitě si přečtěte