Nový Siemens A60: nejlevnější z barevných

Barevné displeje zaplaví i ty nejlevnější telefony. Důkazem je toho nový Siemens A60, který je barevným lowendem do morku kostí. Jedná se o mobil pro nejméně náročné uživatele.
Nový Siemens A60: nejlevnější z barevných

Siemens rozšiřuje svou nejlevnější řadu o dalšího zástupce, který převezme pomyslnou štafetu v rámci áčkové řady německého výrobce a začně se rvát o přízeň zákazníků z nejnižších pozic. Nejdůlěžitějším atributem je bezesporu barevný displej, který oproti ostatním kategoriím můžeme považovat u lowendů dosud za velkou inovaci.

   

Barevný displej zlidověl

Celkový vzhled přístroje vychází z dříve představené novinky C60, jeho mile vzhlížející zaoblený tvar bude usilovat nejen o zákazníků z řad nejmladších, ale zároveň i těch nejstarších. Především lidé v důchodovém věku, toužící po mobilním telefonu, vyžadují konzervativní vzhled, příjemnou velikost a jednoduché ovládání. Barevný displej je už jen třešničkou na dortu, může však výrazně pomoci v rámci orientace v nabídce mobilu.

 

Siemens A60 je svou velikostí tak akorát. Jeho rozměry jsou 110 x 47 x 23 mm a hmotnost příjemných 85 gramů. Co se týče displeje, ten má rozlišení 101 x 80 pixelů a dokáže zobrazit až 4096 barev. Pokud by se vám nezamlouvalo standardní tmavé provedení přístroje, můžete jej v okamžiku proměnit díky vyměnitelným barevným krytům CLIPit - to už je ale ovšem u telefonů podobného ražení standard.

MMS bohužel chybí

U této novinky rovněž nechybí 16hlasé polyfonní vyzvánění, bohužel nepodporuje multimediální zprávy MMS, ty jsou k nalezení u jiných Siemensů. Na druhou stranu má dlouhé SMS, taky systém prediktivního psaní T9 a obrázkové zprávy EMS. Výdrž by se měla pohybovat okolo 250 hodin v pohotovostním stavu, pět hodin pak při hovoru.

   

Tento telefon pracuje v třípásmovém provozu GSM 900/1800/1900 MHz, tudíž si s ním zavoláte i v Americe. Důležitou funkcí je GPRS, ta je u tohoto Siemensu zastoupena v konfiguraci 4 + 1 (class 8). Nechybí rovněž wapový prohlížeč ve verzi 1.2.1.

Standardní příslušenství

Spolu s uvedením přístroje na trh bude k dispozici široká škála příslušenství, ať už barevné kryty, headset, nejrůznější nabíječky, datové kabely, vysokokapacitní baterie a praktická pouzdra. Nebude chybět ani příslušenství do auta. Telefon bude v prodeji od října, cenu tipujeme do pěti tisíc.

Diskuze (20) Další článek: Tungsten T3 v akci – další fotky nového Palmu

Témata článku: Siemens, Siemens A60, Vysokokapacitní baterie


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9