Nový Siemens C62: malý, elegantní a nenáročný přítel

Siemens dnes představil dva nové telefony. Jedním z nich je nový model C62. Přichází s elegantní kabátem, příjemnou velikostí, barevným displejem a podporou multimediálních zpráv MMS.
Nový Siemens C62: malý, elegantní a nenáročný přítel

V rukách veřejnosti se ještě ani neobjevily novinky v podobě A52, C60 a MC60, které byly v červenci představeny v Moskvě a už tu máme další telefony, resp. vylepšení dvou z nich. Vedle Siemensu C60 se tedy bude prodávat i model C62, který nabízí odlišný vzhled a menší velikost.

   

Malý a elegantní ve stylu ST55

Siemens C62 je maličký, rozměry jsou reprezentovány hodnotami 101 x 44 x 20 mm, hmotnost je 85 gramů. Pro srovnání model C60 měří 110 x 47 x 23 mm, což už můžeme považovat za rozdíl, který lze v kapse pocítit. Otázkou je, jaký má kdo vkus, novinka v podobě C62 má elegantní kabát, je částečně pochromovaný a v lecčems svým provedením připomíná model ST55. Nemusíte se ovšem upnout na příliš elegantní stříbrnou, vybírat lze ze tří barevných variant. Siemens je pojmenoval jako eagle white, pidgeon blue a cherry red.

   

Jedním z nejdůležitějších prvků dnešní doby je samozřejmě barevný displej. Ten nabízí obvyklých 4096 barev při rozlišení 128 x 128 obrazových bodů. S tím souvisí i multimediální zábava zastoupená podporou MMS zpráv. K přístroji lze připojit i externí foťáček QuickPic Camera s bleskem a své podobizny tak můžete rozeslat po všech známých koutech.

Dočkáme se i Javy

Telefon je třípásmový (GSM 900/1800/1900 MHz), neztratíte se tedy ani za oceánem. Samozřejmostí je wapový prohlížeč ve verzi 1.2.1 a podpora rychlých dat GPRS v konfiguraci 4 + 1. Telefon vyzvání 16hlasými polyfonními melodiemi, grafomani mohou využít dlouhých SMS či obrázkových EMS zpráv. Stejně jako v modelu C60, tak i zde by měla být přítomna Java.

   

Mezi další podporované funkce zařaďme kalendář, kalkulačku, budík a hlasový záznamník. Telefon by měl v pohotovostním stavu vydržet 250 hodin, při hovoru pak 4,5 hodiny. Mobil lze k počítači připojít pouze prostřednictím kabelu. Na trhu se tento kousek objeví v říjnu za cenu šest až sedm tisíc. Pokud máte zájem o elegantní lowend s podporou MMS, určitě jej zařaďte do vašeho širšího výběru.

Diskuze (41) Další článek: Nový Siemens A60: nejlevnější z barevných

Témata článku: Siemens, Siemens C62, Odlišný vzhled, Přítel

Určitě si přečtěte