Nový Sony Ericsson T630: nástupce T610 je na světě!

Švédsko-japonský výrobce včera představil dva mobilní telefony. Novinka v podobě T630 přichází s úkolem nahradit všeobecně úspěšný model T610. Oproti němu nabízí kvalitnější displej a ještě hranatější vzhled.
Nový Sony Ericsson T630: nástupce T610 je na světě!

Sony Ericsson dnes večer v tichosti představil dva nové modely. Vedle komunikátoru P900 je to model T630, který by měl v nabídce nahradit velmi populárního a úspěšného krasavce T610. Oba modely budou v průběhu týdne prezentovány na speciálních akcích v americkém Las Vegas a čínském Pekingu.

Ještě hranatější a módnější 

Model T630 nám dává jasný příklad toho, kudy se ubírají kroky společnosti Sony Ericsson. Cílem je vytvoření specifického stylingu, který po vzoru finské Nokie oslovuje zejména stylově zaměřené uživatele. Mobily už nejsou to, co bývaly, pomalu se z nich stává čistě módní záležitost s prudce zábavním potenciálem. Nový T630 je Sony Ericssonem do morku kosti, nebýt kapkovitého loga švédsko-japonského výrobce, hrany by nás doprovázely na každém kroku. Zatímco model T610 měl oválná tlačítka rozprostřená hezky od sebe, klávesnice u T630 je silně funkcionalistická a svou pravidelností velmi striktní, byť vytváří s okolím velmi elegantní celek - alespoň dle mého subjektivního názoru.

Velmi chladivé je barevné provedení příznačného názvu "Frosty Silver". Světlý kabát spolu s pravoúhlými křivkami zkrátka telefon pasuje na krk. Podle mého názoru se bude určitě lépe vyjímat na hrudi vysokoškoláka než v kapse manažera, ačkoli tomu jeho vybavení až tak neodpovídá. Nepředbíhejme však. Velikostně je novinka téměř stejná jako model T610, liší se jen v pár milimetrech na šířku a tloušťku ve prospěch T630. Stejné je to i s hmotností, T630 je asi o 2 - 3 gramy lehčí. Konkrétní rozměry jsou 102 x 43 x 17 mm a hmotnost 92,5 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vzhled nového Sony Ericssonu T630 se nese v přísně účelových liniích

Pro oči to nejlepší

V dnešní záplavě barevných displejů je právě tato brána do říše divů tím nejdůležitějším, bez displeje by se nám s mobilem špatně "povídalo". Ačkoli má T630 rozlišení 128 x 160 obrazových bodů, což je na chlup stejně jako u T610, oproti svému předchůdci se může pochlubit aktivním TFT displejem, který nabízí větší kvalitu a použitelnost zejména ve světelně náročných podmínkách.

Tip: Vyzkoušejte si Sony Ericsson T630 virtuálně.

Další funkcí, na které stojí celá koncepce telefonu, je integrovaný digitální foťáček. Ten bohužel nepřináší žádné znatelné vylepšení, fotí stále ve dvou rozlišeních - pro MMS účely stačí 120 x 160 obrazových bodů, maximální rozlišení je pak 288 x 352 bodů. Menší inovací prošlo zrcátko, které je nyní jak jinak než hranaté a nachází se pod čočkou objektivu.

Boční tlačítko spouště i spolu s regulačními tlačítky hlasitosti zůstalo, stejně jako přístup k wapovému prohlížeči na druhé straně. Designérsky zajímavým a u mobilů ne zcela běžným prvkem je použití nápisů jako "Sony Ericsson" na zádi či "QuickShare" u spouště foťáčku a "on-line" u wapového tlačítka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní kulaté zrcátko bylo nahrazeno obdelníkovým 

Je něco nového?

Sony Ericsson T630 je funkčně stejný jako T610. Odlišnosti musíme hledat v detailech. Problém je také v tom, že ještě nemáme kompletní technickou specifikaci. Zatím se tedy neví, jaká bude velikost paměti mobilu či kapacita telefonního seznamu. Premiéru ovšem v tomto přístroji slaví funkce My Friends. Jedná se o seznam lidí, kde si nastavíte, jakým způsobem s nimi chcete jednat - textově, obrázkově, e-mailem či hlasově? Pokud funkci začnou podporovat i mobilní operátoři, vznikne ze seznamu oblíbených přátel jednoduchý Instant Messaging ve stylu ICQ.

Tento přístroj dokáže nabídnout vyžití i herním maniakům. Mezi podporovanými platformami nechybí Java ani Mophun. Hned v základní výbavě je pro vás připravena závodní hra V-Rally 2. Pro hudební fanoušky bude samozřejmě k dispozici skladatel a 32hlasé polyfonní melodie. Co se komunikace týče, v telefonu nechybí obvyklé datové služby jako GPRS, HSCSD a wap (ve verzi 2.0). S počítačem lze komunikovat jak přes Bluetooth, tak infračervený port či USB kabel. Telefon lze synchronizovat s PC i Applem.

Pouhá inovace

Jak jsme několikrát z řad čtenářů zaslechli, T630 mohla mít klidně umírněnější název vzhledem k tomu, že funkčně nenabízí nic revolučního. Něco na tom bude, ale popravdě řečeno, u telefonu tohoto typu už není moc co vymýšlet. Pravdou je zase to, že design novinky je zase o něco více "in", ať už se vám to líbí nebo ne.

Technické parametry

 • Model Sony Ericsson T630
 • Síť: GSM 900/1800/1900 MHz
 • Rozměry: 102 x 43 x 17 mm
 • Hmotnost: 92,5 gramů
 • Displej: aktivní TFT 65 536 barev s rozlišením 128 x 160 pixelů
 • Multimédia: integrovaný foťáček
 • Zvuk: 32hlasé polyfonní melodie
 • Zprávy: SMS, EMS, MMS, e-mail
 • Data: GPRS, wap 2.0, Bluetooth, infračervený port, podpora USB
 • Synchronizace: PC, Apple
 • Aplikace: Java, Mophun 
 • Další funkce: budík, kalkulačka, kalendář, hodiny, stopky, úkoly, časovač, Music DJ, My Friends
 • Výdrž: 315 hodin v pohotovosti, 14 hodin při hovoru
 • Dostupnost: první čtvrtletí 2004
Diskuze (121) Další článek: Sony Ericsson poprvé v zisku (komentář)

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson T630, Svět, Módní záležitost, Nástupce, Nástup, Son


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 4

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 16

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 4