Nový Symbian, filmy a hry pro váš smartphone

Na obzoru je nová verze operačního systému Symbian. Nabídneme aplikaci pro vytvoření vlastního grafického tématu, prohlédněte si nejnovější filmové hity přímo na displeji mobilu a nezapomněli jsme ani na nejlepší hry.
Nový Symbian, filmy a hry pro váš smartphone

Series 60 a 90 budou sloučeny

Nokia v Amsterdamu na mezinárodní konferenci Mobility conference oficiálně oznámila, že se připravuje sloučení platforem Series 60 a Series 90. Že jste o Symbianu Series 90 ještě neslyšeli? Není ani divu. Na trhu zatím nenajdeme jediný model vybavený tímto operačním systémem. Prvním připravovaným je Nokia 7710. Nevím jak vás, ale mě osobně na první pohled velice zaujala a už se těším, až se „seznámíme osobně“.

Series 60 je momentálně nejrozšířenější platformou v oblasti mobilních telefonů. Bohužel už také nějaký ten rok pamatuje, a proto není podpora nejnovějších funkcí zas až tak slavná. Naopak Series 90 je platformou nejmodernější. Mimo jiné obsahuje spoustu multimediálních funkcí nebo podporu větších vertikálních displejů. Finové si od sjednocení slibují především další rozšiřování svých smartphonů mezi obyčejné uživatele. Nokia odhaduje, že v příštím roce by se mělo prodat dvakrát více chytrých telefonů, než letos a v letech 2006–2007 by měl počet prodaných smartphonů vystoupat až na 100 milionů kusů. Na druhou stranu uvidíme, co sloučení operačních systémů a lepší funkční vybavenost provede s cenou.

Series 60 Theme Studio

Omrzelo vás už téma na ploše vašeho smartphonu? A nemůžete na internetu najít žádné, které by vám plně vyhovovalo? V tom případě vyzkoušejte nejnovější verzi Series 60 Theme Studia. Lze s ním vytvářet úplně nová originální témata pro většinu Symbianovských telefonů a také upravovat stávající témata. Pokud se vám nelíbí některá z ikonek v menu nebo barva pozadí plochy, stačí otevřít tento šikovný prográmek a během několika okamžiků jste na výsost spokojeni. Editovat lze téměř vše od ikon menu, přes tapety, popisky, fonty a další až třeba po hodiny nebo logo operátora. Z programu jsem byl nadšený až do té doby, než jsem zjistil, že si ke svému chodu (na Windows XP) ukrojí téměř 120 MB RAM, což je na můj postarší Celeron až příliš. Takže máte-li hlavu plnou nápadů a trochu výkonnější stroj, vzhůru na to.

Autor: Nokia (stránka programu)
Download (je třeba bezplatná registrace - verze 1.2)
Cena: zdarma

  

Úvodní obrazovka • tvorba nového tématu • úprava ikon • úprava menu

DVD to Mobile

O práci s mobilním videem jsme se na MobilManii už několikrát zmiňovali. DVD to Mobile je však v tomto oboru nováčkem. Program umožňuje konverzi klasických filmových DVD disků do formátu použitelného v mobilním telefonu. Podle výrobce, společnosti Makayama Software, se na paměťovou kartu o velikosti 128 MB vejde právě jeden film v celodisplejovém rozlišení a navíc ve výborné kvalitě. Samotné DVD to Mobile obsahuje dvě části. První z nich, počítačový program DVD-To-Mobile, pomůže při konverzi z DVD do mobilního formátu. Ten pak zpracuje druhá část celého projektu - mobilní DVD přehrávač. Zvuk je možno vést buď do vestavěného reproduktoru mobilního telefonu, nebo do připojených sluchátek. Podle výrobce jsou podporována i diakritická znaménka v titulcích.

Autor: Makayama Software (stránka programu)
Download (zkušební verze 1.0)
Cena: 19,99 $

 
Počítačová aplikace • základní obrazovka mobilní aplikace • vyhledávání ve filmu • informace

JetDucks

Starý moudrý kačer jednou povídá: „Poslouchejte, mí kachní bratři. Podzim co podzim nás spousta lidí loví. Ale nás už to přece nebaví. Ode dneška budeme létat vybaveni helmami a neprůstřelnými vestami. Budeme po zuby ozbrojení, vybavení padáky a tryskovými zrychlovači...“. Takto by mohla začínat hra JetDucks. Jedná se o klasickou střílečku typu Moorhuhn, na které zaujme propracovaná grafika jak jednotlivých nabídek, tak samotné hry. Animace je sice jednoduchá, ale o to působivější. Přestože může JetDucks na první pohled vypadat primitivně, pár prvních her vás přesvědčí o pravém opaku. Tryskové zrychlovače opravdu působí a strefit některou z kolem prolétajících kachen není nijak jednoduché.

Autor: Absolutist.com (stránka programu)
Download (zkušební verze 1.0)
Cena: 16,95 $

 
Hlavní menu • hra • kačeři útočí • informace

Spinning Ball

„Profesor Evil ukradl Spinnerovu identitu. Je na vás, abyste ji získali zpět a potrestali zlého profesora Evila za to, co provedl. Ovládejte Spinnera na jeho cestě, pomozte mu dokočit jednotlivé úrovně a porazit nepřátele, kteří číhají na každém kroku. Spinnerův osud je ve vašich rukou.“ Při prvním pohledu na další hru byste neřekli, že tento příběh patří právě k ní. Zjednodušeně řečeno ovládáte malou kuličku, sbíráte bonusové body a snažíte se vyhnout nebo zničit nepřátele, kteří vás po cestě čekají. Čím déle budete hru Spinning Ball hrát, tím více přijdete na to, jak je výborně propracovaná. Velice kvalitní je nejen grafika, ale také hudební doprovod a přídavné zvuky. Vybrat si můžete z několika obtížností a v registrované verzi lze dokonce vytvářet vlastní levely.

Autor: Cube Multimedia (stránka programu)
Download (zkušební verze 1.0)
Cena: 9,89 $

 
Hlavní menu • preloader • příběh • prostředí hry

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • asm 26. 11. 2004 10:08:51
    nedalo by sa spravit tak, aby sa tento program dal stiahnut priamo zo...
  • Ivo Mareček, Ivo Mareček 21. 11. 2004 2:55:50
    To je divné, zkoušel jsem to dneska a žádná chyba se mi neobjevila
  • asm 20. 11. 2004 21:48:27
    pred stahovanim!!! tam si vyberiem bud Standard...
Určitě si přečtěte

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

Dnes | Láska Jan | 1

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

Včera | Miksa Martin | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení