Nový systém ušetří až 60 % energie v mobilu, převede části aplikací do cloudu

Nový systém ušetří až 60 % energie v mobilu, převede části aplikací do cloudu | CC0 Public Domain

Vědci z Aston University vyvinuli způsob, jak zlepšit výdrž smartphonů až o 60 %. Výzkum publikoval časopis Transactions on Emerging Telecommunications Technologies Journal a představuje řešení, které integruje mobilní výpočetní systém s cloud computingem.

Nástroj identifikuje energeticky nejnáročnější části aplikace, které přesune do cloudu za pomoci technologie nazývané code-offloading. Takové části jsou pak namísto v zařízení spouštěny právě na cloudu, což má za následek menší spotřebu baterie. Experimenty proběhly již na dvou titulech psaných pro platformu Android – ImageEffects, aplikaci podobné Instagramu, a open source titulu Mather, který je dostupný skrze Github.

Jedna dokázala snížit spotřebu energie baterie až o 60 %, přičemž přenos dat na a z cloudu byl o velikosti pouhého 1 MB. Druhá pak přinesla úsporu 35 % a přenesla zanedbatelné 4 kB. Technologie není nijak nová, využívají ji např. i Google mapy, nicméně až tady se dá mluvit o univerzálním řešení.

To má benefit i v tom, že by v budoucnu nemusely být tak vysoké nároky na kapacitu baterií v chytrých zařízeních, které jsou často jejich Achillovou patou. Vedlejší využití se pak nabízí hlavně v aplikacích pomáhající s lokalizací uživatele při pátracích nebo záchranných akcích, kdy je životnost baterie velice důležitá.

Zdroj: techxplore.com

Diskuze (17) Další článek: Má smysl kupovat levné věci? Vyzkoušeli jsme příslušenství k počítači značky Trust

Témata článku: Android, Technologie, Aplikace, Baterie, Cloud, Instagram, Výdrž, Achillova pata, Energie, GitHub, Mather, Nový systém, Část aplikace, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 41

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11