Nový Telepong: mobil a bumerang pro pařany

Blíží se doba, kdy přestaneme telefonovat a začneme si pořádně užívat. Možná nám k tomu dopomůže nový mobilní telefon křížený s herní konzolí. Nejedná se o žádný výmysl, ale blízkou realitu.
Nový Telepong: mobil a bumerang pro pařany

S příchodem sítí třetí generace se stále více výrobců zaměřuje nejen na hlasovou komunikaci, ale především na multimédia. Vzhledem ke skutečnosti, že hlavními tahouny na trhu mobilních zařízení jsou mladí lidé – ne-li puberťáci, je pochopitelný jejich zájem o herní zařízení.

Linux a nic jiného

Se svým příspěvkem do hry přišla i celkem neznámá švýcarská společnost Telepong.   
Zatímco ostatní velký výrobci mobilních zařízení upřednostňují systém Epoc od Symbian, Švýcaři se nezalekli a svůj atypický model ve tvaru australského bumerangu nechali běžet na systému Linux.

Ostatní jenom závidí

Zařízení disponuje obrovským displejem, který zobrazí neuvěřitelných 65 000 barev (pro srovnání Ericsson T68 pouze 256). Výrobce počítá se skutečností, že možnosti displeje naplno využijí teprve budoucí hry, pro které je telefon primárně určen. Aby se hry hrály co nejpohodlněji, je přístroj vybaven plnohodnotným joystickem a také jeho tvar připomíná dnešní gamepady. Rozměry bumerangu jsou následující  130 x 50 x 20 milimetrů. Hovorová doba až tři hodiny a pohotovostní okolo 100 hodin, což na takového žrouta není špatné.

Klepněte pro větší obrázek

Nespím, komunikuji

Pro spojení s okolním světem je vybaven rychlými daty GPRS a wapovým prohlížečem verze 1.2.1. Síla GPRS společně s krásně barevným displejem vyzývá k posílání fotografií, které samozřejmě přístroj podporuje. Nemusíme zůstávat jen u fotografií, telefon umí i EMS a později je slíbená i možnost posílání zpráv MMS. Telefon je úzce orientován na hry více než na hlasové služby. Hry budou na bázi Javy, která bude časem standardem pro všechna zařízení mobilní zábavy.

Taková mašina by se bez vnitřní paměti neobešla. V útrobách najdeme 4 MB RAMky a velikost Flash ROM zabrala 16 MB. A to je více než si bude nárokovat jakákoli aplikace či obrázek.

Pozor, vyletí ptáček

Aby si správný pařan naplánoval čas, kdy se půjde opět na věc, dostal telefon do vínku vlastní organizér. Telefon také zvládne složit polyfonní melodie a komunikovat s ostatníma pomocí chatu. K dispozici je i speciální modul – digitální fotoaparát, se kterým nebude problém posílat kamarádům veselé fotografie.
 
Švýcarský Telpor dobře zvážil situaci a vyprodukoval telefon, který se s velkou pravděpodobností trefí do přání mladších uživatelů, kteří preferují posílání zpráv a hry. Podle slibů začne výroba už v prvním čtvrtletí tohoto roku a na trhu by se měl tenhle mobilní skvost objevit možná už v červnu a to za příjemnou cenu okolo 350 euro. 

 

Diskuze (12) Další článek: Panasonic GD 95: opravdu super mobilek (test)

Témata článku: Mobil, A/B, Švýcarská společnost

Určitě si přečtěte