Nový Telit G82 se vám zkrátka musí líbit!

Italské výrobky se mohou pochlubit zejména svým designem. Zcela nový mobilní telefon Telit G82 vás překvapí také svými funkcemi. Představujeme vám telefon určený pro všechny mladé bez rozdílu věku.
Nový Telit G82 se vám zkrátka musí líbit!

Jak jsem již na začátku podotknul – Italové si zakládají především na vzhledu svých výrobků a funkční stránka trochu pokulhává. První informace o mobilu Telit G82 však ukazují, že i svou funkční výbavou může být rovnocenným soupeřem všem novým telefonům. To, aby se telefon co nejvíce odlišoval od konkurentů na trhu, mělo zajistit věhlasné designérské studio Guigiaro Design. Jak se jim výsledek jejich snažení povedl posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jeho vzhled můžeme každopádně označit za originální. Telefon o velikosti 113 x 53 x 22 mm a váze 90 gramů pohání Li-Ion baterie o kapacitě 550 mAh. S ní vydrží na příjmu až 250 hodin nebo 6,5 hodiny neustálého hovoru. Uvedené hodnoty mohly být i větší, ale to by telefon nesměl disponovat barevným displejem s rozlišením 128 x 96 pixelů schopným zobrazit až 4 096 barev. Sluší se podotknout, že s Telitem G82 se dovoláte snad všude na světě, neboť funguje ve třech sítích – 900/1800/1900 MHz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jak jistě tušíte, barevný displej zde není je tak. Telefon totiž může nabídnout funkce, které jeho barevné kvality dostatečně využijí. Asi nejdůležitější a v současné době nejžádanější funkcí budou multimediální zprávy MMS. Jelikož je jedna MMS zpráva daleko náročnější na paměť než klasická textovka, nadělil výrobce mobilu rovných 4 MB paměti pro tyto účely.  U obrázků ještě zůstaneme, neboť telefon nabízí zprávy EMS. Pokud vás obrázky nebaví, ale textovky píšete rádi, jistě vás potěší, že telefon zvládá dlouhé textovky (až pětinásobek). Již samozřejmostí se stal slovník T9. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

O tom, že telefon dokáže uspokojit i náročnější uživatele není pochyb. Nabízí jim připojení k internetu pomocí technologie GPRS (4+1), klienta elektronické pošty nebo aplikace pro plánování času. Také telefonní seznam nezklame, neboť kontakty lze ukládat také do paměti mobilu.

Na své si přijdou i hračičkové – v telefonu jsou pro ně připraveny tyto tituly: Cards, Peg, Apples & Snakes nebo Shoot ‘em all.

Diskuze (8) Další článek: Oskarův WAP je nejlevnější, programy v Javě jsou zdarma!

Témata článku: Funkční stránka

Určitě si přečtěte