Nový vzhled Messengeru dorazil k dalším uživatelům. Tmavé schéma stále chybí

Nový vzhled Messengeru dorazil k dalším uživatelům. Tmavé schéma stále chybí

Novou podobu jednoho z nejoblíbenějších „kecálků“ představil Facebook už na podzim loňského roku. V té době se již některým uživatelům sám na mobilu aktualizoval, ale potom se zase vrátila stará verze. Nová vlna automatických aktualizací probíhá v těchto dnech. Messenger 4 přináší zejména zásadně změněnou grafiku, ale má nabídnout i některé nové funkce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nová podoba Messengeru na Androidu a iOS

Hlavní výhodou nového Messengeru 4 má být jeho větší rychlost a přehlednost. Samostatnou nabídku pro chování konverzací (např. jejich utlumení nebo vymazání) nahrazuje kontextová nabídka u každého kontaktu, kterou vyvoláte dlouhým stiskem na konverzaci. Snížil se také počet nabídek na spodní liště. Rozložení všech prvků v rámci jedné obrazovky je rozhodně přehlednější, ale zvyknout si musíme na všudypřítomné zaoblené tvary.

Klepněte pro větší obrázek
Na tmavý režim Messengeru si budeme muset ještě počkat

Jednou z hlavních funkčních novinek nového Messengeru 4 má být tmavý motiv rozhraní, který šetří oči, ale i baterii u zařízení s OLED displejem. Tato funkce se s novou vlnou aktualizací stále neaktivovala. Dále se do budoucna uživatelé Messengeru mohou těšit i na funkci známou již z chatovací části Instagramu – pokud smažete v konverzaci zprávu, vymaže se také druhé straně.

Aplikaci Messenger od Facebooku můžete stahovat zdarma:

Diskuze (3) Další článek: Vyzkoušeli jsme Lenovo Z5 Pro GT: Rekordně tenké rámečky, rekordně velká paměť a rekord v Antutu

Témata článku: Mobilní aplikace, Android, Aktualizace softwaru, Messenger, iOS, Facebook, Sociální sítě, Instagram, Nová funkce, Kontextová nabídka, Velká rychlost, Nový messenger, Funkce známý, Nová vlna, Vzhled, OLED displej, Nová podoba, Konverzace, Uživatelé, Tmavé schéma, Schéma, Nový vzhled, Dlouhý stisk, Druhá strana, Stará verze