Nový „Waterfall“ displej od Oppa sahá až na boky. Startuje nový designový trend?

Oppo i nadále pokračuje s inovacemi v oblasti smartphonů, a zatím posledním výstupem je displej označovaný slůvkem „Waterfall“. Jedná se o OLED panel, který přesahuje až na boky smartphonu s poloměrem zakřivení 88°. Úzký displej má poměr stran 19,5:9, a minimální horní a spodní rámečky. Podle Oppa je tento prototyp zatím nejblíže ideálnímu smartphonu, u něhož má displej zabírat přesně sto procent čelní strany.

Prezentovaný prototyp má čtečku otisků umístěnou v displeji, z něhož se má linout i zvuk při volání. Selfie kamerka bude, buď v podobě výsuvné, nebo bude umístěna přímo pod displejem. A to není nic nového pod sluncem, Oppo totiž poddisplejovou selfie představilo již koncem června. Ovšem, fotografické výsledky jsou zřejmě ještě daleko od kvalit samostatných selfie snímačů  umístěných ve výřezech, průstřelech či běžněji v horních rámečcích displeje.


Nový „Waterfall“ displej od Oppa přesahuje i na celou plochu bočních hran

Samotný displej zabírající většinu čelní strany a také celé boční hrany však z telefonu odstraní jakákoliv doplňková tlačítka. Ta budou muset být umístěna na bočních hranách displeje v dotykové podobě, Vivo si také bude muset pohrát s tím, aby držení telefonu negenerovalo náhodné dotyky na displeji, s čímž bojoval např. Samsung u první generace telefonů se zakřivenými AMOLEDy, tj. u řady Galaxy S6. Tzv. „Waterfall“ displeje se mají do komerčně dostupných smartphonů dostat již v průběhu příštího roku. 

Oppo nedávno představilo i poddisplejovou selfie kamerku:

Zdroj Weibo

Diskuze (15) Další článek: Z outsidera hit. iPhone XR je nejprodávanější smartphone v USA

Témata článku: Oppo, Zakřivený displej, Bezrámečkový displej, OLED, Displeje, Prototyp, Výzkum a vývoj, Waterfall displej, Čelní strana, Bok, Hrana, Generace telefonu, Oppa, Displej, Děs, Rámeček, Kamerka, Telefon


Určitě si přečtěte