Nubia Alpha: budoucnost smartphonů není nikde jinde, než na zápěstí

Značka Nubia na veletrhu IFA v Berlíně ukázala zajímavý koncept Alpha, který má podle výrobce nastiňovat smartphony budoucnosti. Již dřívější pokusy výrobců sice směřovaly funkce smartphonů do hodinek, ovšem Nubia α k tomu přidává obří flexibilní displej, který z části nahrazuje samotné řemínky.

Zástupci značky Nubia na stánku nebyli kdovíjak sdílní, problémem však byla jazyková bariéra. Oni neuměli anglicky a my zase čínsky, kterou se nás na stánku pokoušeli „zlákat“. Dozvěděli jsme se tak alespoň to, že se v hlavním modulu počítá se čtvercovou baterií a také s kamerkou pro videohovory. Ty zařízení obstará díky integrované eSIM. Na vnitřní straně náramku se nacházejí napájecí piny a také snímač srdečního tepu.

Nositelný smartphone Nubia α:

Nubia α podle výrobce ukazuje, že se na zápěstí může přesunout opravdu celý smartphone. Prostředí, které bude zřejmě variací na Android, můžete bezproblémově ovládat přes flexibilní OLED displej.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
I v reálu vypadá tento koncept zajímavě, a o to jsme se na něj dívali pouze přes sklo.

Nubia však u konceptu nekončí, již v dalším čtvrtletí chce Alfu uvést na trh jako finální produkt. Mezi uniformními smartphony s výřezem a duálními fotoaparátem působila Nubia α jako zjevení. A rozhodně se těšíme, až si tento smart-náramek budeme moci i naživo vyzkoušet.

Diskuze (35) Další článek: Fayn Flat je hlemýždí neomezeno za čtyři stovky

Témata článku: Nubia, Android, eSIM, Smartphony, Chytré hodinky, Chytré náramky, Duální fotoaparát, Koncepty, Nositelnosti, Zajímavosti, OLED, Wearables, Baterie, Gadget, Chytré věci, Srdeční tep, Budoucnost, Vnitřní strana, Integrovaná esim, Flexibilní oled, Výrobce, Zajímavý koncept, Celý smartphone, Zápěstí, Berlín


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 26

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117