Nubia Alpha: budoucnost smartphonů není nikde jinde, než na zápěstí

Značka Nubia na veletrhu IFA v Berlíně ukázala zajímavý koncept Alpha, který má podle výrobce nastiňovat smartphony budoucnosti. Již dřívější pokusy výrobců sice směřovaly funkce smartphonů do hodinek, ovšem Nubia α k tomu přidává obří flexibilní displej, který z části nahrazuje samotné řemínky.

Zástupci značky Nubia na stánku nebyli kdovíjak sdílní, problémem však byla jazyková bariéra. Oni neuměli anglicky a my zase čínsky, kterou se nás na stánku pokoušeli „zlákat“. Dozvěděli jsme se tak alespoň to, že se v hlavním modulu počítá se čtvercovou baterií a také s kamerkou pro videohovory. Ty zařízení obstará díky integrované eSIM. Na vnitřní straně náramku se nacházejí napájecí piny a také snímač srdečního tepu.

Nositelný smartphone Nubia α:

Nubia α podle výrobce ukazuje, že se na zápěstí může přesunout opravdu celý smartphone. Prostředí, které bude zřejmě variací na Android, můžete bezproblémově ovládat přes flexibilní OLED displej.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
I v reálu vypadá tento koncept zajímavě, a o to jsme se na něj dívali pouze přes sklo.

Nubia však u konceptu nekončí, již v dalším čtvrtletí chce Alfu uvést na trh jako finální produkt. Mezi uniformními smartphony s výřezem a duálními fotoaparátem působila Nubia α jako zjevení. A rozhodně se těšíme, až si tento smart-náramek budeme moci i naživo vyzkoušet.

Diskuze (35) Další článek: Fayn Flat je hlemýždí neomezeno za čtyři stovky

Témata článku: Nubia, Android, Smartphony, Chytré hodinky, Zajímavosti, Chytré náramky, Wearables, Koncepty, OLED, Nositelnosti, eSIM, Duální fotoaparát, Chytré věci, Gadget, Baterie, Zápěstí, Výrobce, Srdeční tep, Integrovaná esim, Flexibilní oled, Finální produkt, Jazyková bariéra, Koncept, Flex displej, Zajímavý koncept


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 42

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 64

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23