Nudíte se? Kupte si HF s rádiem, aneb moje zkušenosti s rádiovkou

Ještě před sloučením se Sony uvedl Ericsson na trh handsfree s FM rádiem. V tomto článku vám nabízím možnost přečíst si mé zkušenosti s touto levnou rádiovkou.
Nudíte se? Kupte si HF s rádiem, aneb moje zkušenosti s rádiovkou

Ještě před sloučením se Sony uvedl Ericsson na trh handsfree s FM rádiem. Jedná se o klasickou handsfree, kterou výrobce doplnil o monofonní rádiem s  frekvenčním rozsahem 87,5 – 108 MHz, které umístil do umělohmotného nástavce šedé barvy s  konektorem orámovaným modrým krytem. Konektor zabere celou spodní část mobilu - tedy i zdířku napájení - takže nemůžete současně poslouchat i dobíjet. Stejné barvy jsou i sluchátka a mikrofon s  tlačítkem pro přijmutí hovoru.

Telefon se po zasunutí modulu sám přepne do profilu Přenosné HF. Pokud rádio zapnete, objeví se na displeji „FM rádio s HF“ a „zviditelní“ se i v  menu Příslušenství. Rádio se ovládá třemi černými tlačítky. Na pravé straně je regulace zvuku, na přední straně zapínání a vypínaní rádia, které se samo vypne při příchozím hovoru a samotný hovor oznámí krátkým zapípáním ve sluchátcích.

Lovec Pampalíny

Nalevo je „lovec“ stanic - ty se s  ním chytají trošku obtížněji, protože musíte do tlačítka ťukat a tak ho donutíte, aby přeskakoval z  jedné stanice na druhou (čím výše, tím vyšší frekvence a naopak). Pokud jej domáčknete nadoraz, vyresetuje se a vrátí vás zpět na začátek frekvenčního rozsahu. Je však škoda, že se stanice nezobrazují na displeji, jako je tomu třeba u konkurenčních výrobků. Očekávala bych tuto možnost třeba v  menu Příslušenství, ale tam se jen dozvíte, jaké že to rádio vlastníte.

Klepněte pro větší obrázek

Příjem je stanic je celkem slušný, protože jsem chytla i rakouské stanice, a to bydlím ještě čtyřicet kilometrů severně od Brna. Jen drátky by mohly být silnější (třeba jako u Motoroly), protože mám stále strach, že se zlomí (mimochodem, už jsem je dostala lehce „pochroumaná“).

Pokud vám někdo volá, ozve se ve sluchátcích pípání opakující-se tak dlouho, dokud hovor nepřijmete. Tlačítko s  mikrofonem je poměrně vysoko u ucha a nijak nevystupuje (to tlačítko ;), takže mi chvíli trvalo, než jsem jej nahmátla. Zvuk je opět na dobré úrovni, a to jak ve vašich uších, tak i na druhé straně.

Bubák strašidlák

Celá HF sada působí dost křehce. Chřestí na něm jak tlačítka, tak i modré překrytí konektoru. Myslím si, že se jeho tvůrci inspirovali Strašidlem Cantervilským.

K  rádiu dostanete černé pouzdro se šňůrkou a klipsnu na sluchátka. Do pouzdra se mi vejde jak HF, tak i mobil (T65) - ale obojí jen v  rozpojeném stavu. Co k  rádiu naopak nedostanete je český manuál - ten přikládaný je jen anglicky, německy, francouzsky, španělsky, portugalsky a japonsky. Tady prodejce zřejmě nedodržel předpisy - naštěstí návod doplněn obrázkovou legendou, z  které jsem i já pochopila, jak to vlastně funguje.

Rozměry jsou 5 x 3 x 1,2 centimetrů. Handsfree si bere energii z  telefonu - po zapnutí rádia mi baterka spadla ze 119 na 39 a při HF na 109, po uskutečněném hovoru klesla na 89. Po ukončení hovoru a jejím odpojení betire ukazovala hodnotu 107.

Jestli si toto rádio pořídíte záleží jen na vás, ale při ceně nepřevyšující 400 Kč je to dobrý kup - i pokud byste ji měli používat jen jako HF.

Diskuze (27) Další článek: MobilMania rychle: nejlépe naším prohlížečem

Témata článku: Smartphony, Rádio, Černé pouzdro, Kup, Zkušenost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136