Nudíte se? Kupte si HF s rádiem, aneb moje zkušenosti s rádiovkou

Ještě před sloučením se Sony uvedl Ericsson na trh handsfree s FM rádiem. V tomto článku vám nabízím možnost přečíst si mé zkušenosti s touto levnou rádiovkou.
Nudíte se? Kupte si HF s rádiem, aneb moje zkušenosti s rádiovkou

Ještě před sloučením se Sony uvedl Ericsson na trh handsfree s FM rádiem. Jedná se o klasickou handsfree, kterou výrobce doplnil o monofonní rádiem s  frekvenčním rozsahem 87,5 – 108 MHz, které umístil do umělohmotného nástavce šedé barvy s  konektorem orámovaným modrým krytem. Konektor zabere celou spodní část mobilu - tedy i zdířku napájení - takže nemůžete současně poslouchat i dobíjet. Stejné barvy jsou i sluchátka a mikrofon s  tlačítkem pro přijmutí hovoru.

Telefon se po zasunutí modulu sám přepne do profilu Přenosné HF. Pokud rádio zapnete, objeví se na displeji „FM rádio s HF“ a „zviditelní“ se i v  menu Příslušenství. Rádio se ovládá třemi černými tlačítky. Na pravé straně je regulace zvuku, na přední straně zapínání a vypínaní rádia, které se samo vypne při příchozím hovoru a samotný hovor oznámí krátkým zapípáním ve sluchátcích.

Lovec Pampalíny

Nalevo je „lovec“ stanic - ty se s  ním chytají trošku obtížněji, protože musíte do tlačítka ťukat a tak ho donutíte, aby přeskakoval z  jedné stanice na druhou (čím výše, tím vyšší frekvence a naopak). Pokud jej domáčknete nadoraz, vyresetuje se a vrátí vás zpět na začátek frekvenčního rozsahu. Je však škoda, že se stanice nezobrazují na displeji, jako je tomu třeba u konkurenčních výrobků. Očekávala bych tuto možnost třeba v  menu Příslušenství, ale tam se jen dozvíte, jaké že to rádio vlastníte.

Klepněte pro větší obrázek

Příjem je stanic je celkem slušný, protože jsem chytla i rakouské stanice, a to bydlím ještě čtyřicet kilometrů severně od Brna. Jen drátky by mohly být silnější (třeba jako u Motoroly), protože mám stále strach, že se zlomí (mimochodem, už jsem je dostala lehce „pochroumaná“).

Pokud vám někdo volá, ozve se ve sluchátcích pípání opakující-se tak dlouho, dokud hovor nepřijmete. Tlačítko s  mikrofonem je poměrně vysoko u ucha a nijak nevystupuje (to tlačítko ;), takže mi chvíli trvalo, než jsem jej nahmátla. Zvuk je opět na dobré úrovni, a to jak ve vašich uších, tak i na druhé straně.

Bubák strašidlák

Celá HF sada působí dost křehce. Chřestí na něm jak tlačítka, tak i modré překrytí konektoru. Myslím si, že se jeho tvůrci inspirovali Strašidlem Cantervilským.

K  rádiu dostanete černé pouzdro se šňůrkou a klipsnu na sluchátka. Do pouzdra se mi vejde jak HF, tak i mobil (T65) - ale obojí jen v  rozpojeném stavu. Co k  rádiu naopak nedostanete je český manuál - ten přikládaný je jen anglicky, německy, francouzsky, španělsky, portugalsky a japonsky. Tady prodejce zřejmě nedodržel předpisy - naštěstí návod doplněn obrázkovou legendou, z  které jsem i já pochopila, jak to vlastně funguje.

Rozměry jsou 5 x 3 x 1,2 centimetrů. Handsfree si bere energii z  telefonu - po zapnutí rádia mi baterka spadla ze 119 na 39 a při HF na 109, po uskutečněném hovoru klesla na 89. Po ukončení hovoru a jejím odpojení betire ukazovala hodnotu 107.

Jestli si toto rádio pořídíte záleží jen na vás, ale při ceně nepřevyšující 400 Kč je to dobrý kup - i pokud byste ji měli používat jen jako HF.

Témata článku: Smartphony

27 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Libor 23. 1. 2003 13:42:13
    Víte někdo kde se dá ještě to rádio sehnat?
  • j 6. 1. 2003 23:44:01
    Výdrž se přibližně sníží jako po hodině hovoru při dvou hodinách poslechu
  • Kozliksson 6. 1. 2003 22:07:21
    Zajimal jem se o koupi mp3 HF sady, ale zajímala by mne reálná výdrž...
Určitě si přečtěte

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Dnes | Kůžel Filip | 1

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Dnes | Láska Jan

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6


komerční sdělení

Komerční sdělení