Numerickým klávesnicím už asi odzvonilo

Tradiční numerické klávesnice budeme v budoucích mobilech hledat marně. Na scénu totiž přicházející klávesnice, které zrychlí psaní textovek a zadávání kontaktů. Představujeme dvě z nich - Q12 a FasTap.
Numerickým klávesnicím už asi odzvonilo

Současnými pomocníky při psaní textových zpráv jsou nejrůznější prediktivní slovníky v čele s populárním slovníkem T9. Existují však ještě pohodlnější řešení a tím jsou plnohodnotné klávesnice, které oddělují numerické a znakové klávesy. Příkladem může být nedávno uvedená Nokia 6800 se svou rozkládací klávesnicí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: MobileBurn.

O svůj osud nyní bojují dvě varianty numerické klávesnice – FasTap a Q12. První zmiňovaná pochází od společnosti Digit Wireless a je geniálně jednoduchá. Výrobce vložil mezi tradiční numerické klávesy další tlačítka s abecedou. Jsou sice menší, ale podle očitých svědků se příjemně ovládají. Ovládací software klávesnice je inteligentní a dokáže minimalizovat překlepy. Jednoduše ví, zda chcete napsat číslo nebo písmeno. Již nyní existují první funkční prototypy. Na obrázku jste jistě identifikovali jeden z nich umístěný v mobilu Panasonic GD87.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Druhou možností pro výrobce je klávesnice Q12 společnosti Softava. Již od pohledu zaujmou divoce střižena tlačítka numerické klávesnice. Jejich tvar je cíleně mnohostranný, neboť záleží ve kterém místě a kolik kláves stisknete. Velkou výhodou je rozmístění písmem podle počítačové klávesnice QWERTY, což by mělo vyhovovat většině uživatelů. Osobně se ale domnívám, že časté překlepy budou na denním pořádku. Mezi další výhody můžeme zařadit stejný počet kláves jako u tradiční numerické klávesnice a také to, že podle střihu kláves může výrobce snadno odlišit jednotlivé modely ve své nabídce.

Klepněte pro větší obrázek

Obě klávesnice mají za úkol zrychlit a zjednodušit psaní textových zpráv, či zadávání nových kontaktů. Oproti tradičním slovníkům T9 mají nepopiratelné výhody, avšak o jejich budoucnosti rozhodnout až samotní výrobci mobilních telefonů. Uživatelé si budou muset na konečný verdikt ještě chvíli počkat.

Témata článku: Příslušenství, Nokia 6800, Panasonic GD87

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4