O jednu ruku navíc

Sada pro bezruké telefonování Hama Portable + FM rádio
O jednu ruku navíc
Sada pro bezruké telefonování Hama Portable + FM rádio
Není vhodnějšího času pro pořízení alespoň lehké sady pro hlasité telefonování, než při pohledu na havarované vozidlo. S možnou alternativou jednoduchých sluchátek do ucha (tzv. bondovek) přišla společnost Hama – do sady zabudovala rádio.

Tělo radiopřijímače sedí na kabelu mezi konektorem pro připojení k mobilu a naslouchátkem. To se neskládá jen z prostého špuntíku určeného k zasunutí do ucha, ale má nožku, pomocí které se za ucho zahákne. Výrobci mysleli na možnost zavěsit bondovku na pravé i levé ucho a z tohoto důvodu je tyčinka mikrofonu nastavitelná na kloubu. Čtete správně, mikrofon není řešen pecičkou umístěnou na kabelu, ale podobně jako u zařízení profesionálních telefonistů trčí od ucha směrem k ústům.

Radiopřijímač je poháněn dvěma malinkými bateriemi. Na jeho povrchu najdeme tlačítko pro přijmutí příchozího hovoru a sadu dvou tlačítek pro vyhledávání stanic v pásmu FM (rádio pracuje v rozsahu 87,5–108 MHz).

Práce či lépe řečeno zacházení s prodlouženou rukou je intuitivní a stejné všem telefonům. Zařízení jsem testoval na telefonech Nokia 6110, 6150 a 5110 a ani u jednoho jsem se nesetkal se sebemenším problémem. Vidím jedinou chybu – absenci spony, pomocí kterého by se ovladač dal přišpendlit k oděvu. Teď tělo rádia samovolně visí a důsledkem je nepříjemný pocit tahu. Pokud však pomineme tuto skutečnost, za necelých tisíc korun je to koupě vcelku výhodná.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Témata článku: Příslušenství, Nokia 6110 Navigator

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Novis 17. 7. 2001 18:58:52
    Ericsson ma jiz davno jako prislusenstvi radio,ktere se zapichne do...
  • Honza 17. 7. 2001 18:58:52
    Menší drobnost je, že se rádio nedá zeslabit. Když jsou nové baterky rádio...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení