O jednu ruku navíc

Sada pro bezruké telefonování Hama Portable + FM rádio
Sada pro bezruké telefonování Hama Portable + FM rádio
Není vhodnějšího času pro pořízení alespoň lehké sady pro hlasité telefonování, než při pohledu na havarované vozidlo. S možnou alternativou jednoduchých sluchátek do ucha (tzv. bondovek) přišla společnost Hama – do sady zabudovala rádio.

Tělo radiopřijímače sedí na kabelu mezi konektorem pro připojení k mobilu a naslouchátkem. To se neskládá jen z prostého špuntíku určeného k zasunutí do ucha, ale má nožku, pomocí které se za ucho zahákne. Výrobci mysleli na možnost zavěsit bondovku na pravé i levé ucho a z tohoto důvodu je tyčinka mikrofonu nastavitelná na kloubu. Čtete správně, mikrofon není řešen pecičkou umístěnou na kabelu, ale podobně jako u zařízení profesionálních telefonistů trčí od ucha směrem k ústům.

Radiopřijímač je poháněn dvěma malinkými bateriemi. Na jeho povrchu najdeme tlačítko pro přijmutí příchozího hovoru a sadu dvou tlačítek pro vyhledávání stanic v pásmu FM (rádio pracuje v rozsahu 87,5–108 MHz).

Práce či lépe řečeno zacházení s prodlouženou rukou je intuitivní a stejné všem telefonům. Zařízení jsem testoval na telefonech Nokia 6110, 6150 a 5110 a ani u jednoho jsem se nesetkal se sebemenším problémem. Vidím jedinou chybu – absenci spony, pomocí kterého by se ovladač dal přišpendlit k oděvu. Teď tělo rádia samovolně visí a důsledkem je nepříjemný pocit tahu. Pokud však pomineme tuto skutečnost, za necelých tisíc korun je to koupě vcelku výhodná.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Témata článku: Příslušenství, Nokia 6110 Navigator, Rádio, Tlačítko, Mobilita, Pravé ucho, Sada, Prodloužená ruka, Ucho, Bondovka, Sebemenší problém, Radiopřijímač, Telefonování, Bezruké telefonování, Hlasité telefonování, Vhodný čas, Nepříjemný pocit, Příchozí hovor, Lehká sada, Mikrofon, Hama, Jednoduché sluchátko

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4