O jednu ruku navíc

Sada pro bezruké telefonování Hama Portable + FM rádio
Sada pro bezruké telefonování Hama Portable + FM rádio
Není vhodnějšího času pro pořízení alespoň lehké sady pro hlasité telefonování, než při pohledu na havarované vozidlo. S možnou alternativou jednoduchých sluchátek do ucha (tzv. bondovek) přišla společnost Hama – do sady zabudovala rádio.

Tělo radiopřijímače sedí na kabelu mezi konektorem pro připojení k mobilu a naslouchátkem. To se neskládá jen z prostého špuntíku určeného k zasunutí do ucha, ale má nožku, pomocí které se za ucho zahákne. Výrobci mysleli na možnost zavěsit bondovku na pravé i levé ucho a z tohoto důvodu je tyčinka mikrofonu nastavitelná na kloubu. Čtete správně, mikrofon není řešen pecičkou umístěnou na kabelu, ale podobně jako u zařízení profesionálních telefonistů trčí od ucha směrem k ústům.

Radiopřijímač je poháněn dvěma malinkými bateriemi. Na jeho povrchu najdeme tlačítko pro přijmutí příchozího hovoru a sadu dvou tlačítek pro vyhledávání stanic v pásmu FM (rádio pracuje v rozsahu 87,5–108 MHz).

Práce či lépe řečeno zacházení s prodlouženou rukou je intuitivní a stejné všem telefonům. Zařízení jsem testoval na telefonech Nokia 6110, 6150 a 5110 a ani u jednoho jsem se nesetkal se sebemenším problémem. Vidím jedinou chybu – absenci spony, pomocí kterého by se ovladač dal přišpendlit k oděvu. Teď tělo rádia samovolně visí a důsledkem je nepříjemný pocit tahu. Pokud však pomineme tuto skutečnost, za necelých tisíc korun je to koupě vcelku výhodná.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Diskuze (2) Další článek: Opravdu jiný mobil? - Panasonic GD30

Témata článku: Příslušenství, Nokia 6110 Navigator, Bondovka, Lehká sada, Hama, Pravé ucho, Radiopřijímač, Mobilita, Tlačítko, Telefonování, Rádio, Sada, Nepříjemný pocit, Ucho, Prodloužená ruka, Bezruké telefonování, Jednoduché sluchátko, Necelá koruna, Hlasité telefonování, Vhodný čas, Sebemenší problém, Mikrofon, Příchozí hovor

Určitě si přečtěte