O2 BlackBerry: nové neomezené datové tarify

BlackBerry je pro firmy fenomén a nové tarify jej zpřístupní i těm nejmenším. Bude vadit, že nejsou až tak neomezené?
O2 BlackBerry: nové neomezené datové tarify

O2 přichází s novou nabídkou tarifů pro všechny zákazníky, kteří využívají službu BlackBerry. Současně od 1. prosince 2007 uvádí novou verzi BlackBerry Internet Services (BIS), která zpřístupní využití této služby i malým a středním firmám. Pro provozování varianty BIS totiž není nutné instalovat a provozovat vlastní BlackBerry server, synchronizace s e-mailem zde probíhá pomocí běžných internetových protokolů (POP3 nebo IMAP4).

Nové tarify BlackBerry

O2 jako první operátor nabízí neomezené tarify pro používání BlackBerry u nás. S jejich příchodem končí stávající programy, které se automaticky převedou na neomezené varianty. Všichni noví i stávající zákazníci tak za stejné peníze získají vyšší přidanou hodnotu, jelikož při použití v ČR nebude nutné platit objemy dat přenesené nad rámec 4 MB. Operátor dle svých slov tímto krokem pokračuje v koncepci neustálého zlepšování produktů podle požadavků svých zákazníků. Uživatelům budou k dispozici celkem tři tarify, mezi kterými si mohou při používání služby vybrat. Nové tarify lze aktivovat od včerejšího dne, jejich přehled je znázorněn v následující tabulce:

Tarifměsíční paušáldata v rámci ČRdata v roamingu
BlackBerry594 Kčneomezeně-
BlackBerry Roaming1 784 Kčneomezeně4 MB
BlackBerry Unlimited2 379 Kčneomezeně50 MB

V případě překročení 50 MB během dvou následujících měsíců u tarifu BlackBerry Unlimited, se z důvodu ochranného opatření, které má zabránit nadměrnému datovému provozu, zákazníkovi tarif převede na tarif BlackBerry Roaming. V tomto případě bude zákazník o změně informován formou SMS.

BlackBerry Internet Services

Kromě nových neomezených tarifů přináší O2 ještě jednu důležitou inovaci. Jedná se o zpřístupnění služby BlackBerry pro zákazníky, kteří nechtějí nebo nemohou provozovat vlastní poštovní server. To bylo doposud limitujícím faktorem především u malých a středních firem. Mobilní přístup k poště je v tomto případě zajištěn pomocí internetu, synchronizace probíhá přes POP3/IMAP4/Outlook Web Access. Používání této služby ocenění především zákazníci, kteří pracují s freemailovými schránkami.

Mobilní zařízení BlackBerry lze totiž synchronizovat s až deseti různými e-mailovými účty u libovolných poskytovatelů. Tuto službu mohou také využít uživatelé klasické plné verze, kteří mohou tímto způsobem zdarma přistupovat ke svým soukromým poštovním schránkám. Při práci s poštou nejsou nijak limitováni, bez omezení lze také otevírat přílohy sady Office, dokumenty PDF a obrázky. Rozdílem oproti klasické verzi s vlastním serverem je nemožnost mobilní (online) synchronizace kontaktů a kalendáře, kterou je ale možné provádět ručně po připojení k počítači pomocí dodávaného USB kabelu.

Cena a použití

Po aktivaci služby se zákazník přihlásí přímo ze svého telefonu BlackBerry nebo z PC na webový server o2.blackberry.cz, kde si může nastavit synchronizaci s až 10 emailovými účty. Varianta BIS je zpoplatněna pouze měsíčním paušálem, na jehož základě může službu bez omezení využívat.

Tarifměsíční paušáldata v rámci ČRdata v roamingu
BlackBerry Email475 Kčneomezeně-
BlackBerry Email Roaming1 189 Kčneomezeně4 MB
BlackBerry Email Unlimited1 784 Kčneomezeně50 MB

Rovněž u varianty BIS se z důvodu ochranného opatření, které má zabránit nadměrnému datovému provozu, zákazníkovi v případě překročení 50 MB u tarifu BlackBerry Email Unlimited během dvou následujících měsíců, převede tarif na BlackBerry Email Roaming. Zákazník bude o změně informován formou SMS. Navíc, pro uživatele plné verze BlackBerry (při využívání BES serveru) je BIS zdarma.

Diskuze (3) Další článek: Eliška a nové zvuky pro upozornění na zájmové body

Témata článku: Blackberry, Operátoři, O2, Tarify, Neustálé zlepšování, Internetový protokol, Tarif, Limitující faktor, Dodávané usb, Black


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10