O2 BlackBerry: nové neomezené datové tarify

BlackBerry je pro firmy fenomén a nové tarify jej zpřístupní i těm nejmenším. Bude vadit, že nejsou až tak neomezené?
O2 BlackBerry: nové neomezené datové tarify

O2 přichází s novou nabídkou tarifů pro všechny zákazníky, kteří využívají službu BlackBerry. Současně od 1. prosince 2007 uvádí novou verzi BlackBerry Internet Services (BIS), která zpřístupní využití této služby i malým a středním firmám. Pro provozování varianty BIS totiž není nutné instalovat a provozovat vlastní BlackBerry server, synchronizace s e-mailem zde probíhá pomocí běžných internetových protokolů (POP3 nebo IMAP4).

Nové tarify BlackBerry

O2 jako první operátor nabízí neomezené tarify pro používání BlackBerry u nás. S jejich příchodem končí stávající programy, které se automaticky převedou na neomezené varianty. Všichni noví i stávající zákazníci tak za stejné peníze získají vyšší přidanou hodnotu, jelikož při použití v ČR nebude nutné platit objemy dat přenesené nad rámec 4 MB. Operátor dle svých slov tímto krokem pokračuje v koncepci neustálého zlepšování produktů podle požadavků svých zákazníků. Uživatelům budou k dispozici celkem tři tarify, mezi kterými si mohou při používání služby vybrat. Nové tarify lze aktivovat od včerejšího dne, jejich přehled je znázorněn v následující tabulce:

Tarifměsíční paušáldata v rámci ČRdata v roamingu
BlackBerry594 Kčneomezeně-
BlackBerry Roaming1 784 Kčneomezeně4 MB
BlackBerry Unlimited2 379 Kčneomezeně50 MB

V případě překročení 50 MB během dvou následujících měsíců u tarifu BlackBerry Unlimited, se z důvodu ochranného opatření, které má zabránit nadměrnému datovému provozu, zákazníkovi tarif převede na tarif BlackBerry Roaming. V tomto případě bude zákazník o změně informován formou SMS.

BlackBerry Internet Services

Kromě nových neomezených tarifů přináší O2 ještě jednu důležitou inovaci. Jedná se o zpřístupnění služby BlackBerry pro zákazníky, kteří nechtějí nebo nemohou provozovat vlastní poštovní server. To bylo doposud limitujícím faktorem především u malých a středních firem. Mobilní přístup k poště je v tomto případě zajištěn pomocí internetu, synchronizace probíhá přes POP3/IMAP4/Outlook Web Access. Používání této služby ocenění především zákazníci, kteří pracují s freemailovými schránkami.

Mobilní zařízení BlackBerry lze totiž synchronizovat s až deseti různými e-mailovými účty u libovolných poskytovatelů. Tuto službu mohou také využít uživatelé klasické plné verze, kteří mohou tímto způsobem zdarma přistupovat ke svým soukromým poštovním schránkám. Při práci s poštou nejsou nijak limitováni, bez omezení lze také otevírat přílohy sady Office, dokumenty PDF a obrázky. Rozdílem oproti klasické verzi s vlastním serverem je nemožnost mobilní (online) synchronizace kontaktů a kalendáře, kterou je ale možné provádět ručně po připojení k počítači pomocí dodávaného USB kabelu.

Cena a použití

Po aktivaci služby se zákazník přihlásí přímo ze svého telefonu BlackBerry nebo z PC na webový server o2.blackberry.cz, kde si může nastavit synchronizaci s až 10 emailovými účty. Varianta BIS je zpoplatněna pouze měsíčním paušálem, na jehož základě může službu bez omezení využívat.

Tarifměsíční paušáldata v rámci ČRdata v roamingu
BlackBerry Email475 Kčneomezeně-
BlackBerry Email Roaming1 189 Kčneomezeně4 MB
BlackBerry Email Unlimited1 784 Kčneomezeně50 MB

Rovněž u varianty BIS se z důvodu ochranného opatření, které má zabránit nadměrnému datovému provozu, zákazníkovi v případě překročení 50 MB u tarifu BlackBerry Email Unlimited během dvou následujících měsíců, převede tarif na BlackBerry Email Roaming. Zákazník bude o změně informován formou SMS. Navíc, pro uživatele plné verze BlackBerry (při využívání BES serveru) je BIS zdarma.

Témata článku: Blackberry, Operátoři, O2, Tarify

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • mmarek26 29. 11. 2007 0:49:50
    je to "jen" 2900,- plus zamestnanci si tedy zadarmo muzou zapnout svoje...
  • hehe 22. 11. 2007 17:16:17
    Jak pro koho. Kdo pouziva Blackberry tak tadytim tarifem usetri
  • Global Admin 22. 11. 2007 7:22:45
    Strašně předražený.. :\
Určitě si přečtěte

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické poklady

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické poklady

** V telekomunikační ústředně na Žižkově dnes sídlí CETIN ** Moderní techniku doplňuje muzeum strojů z dob socialismu ** Zajímavá je i budova samotná, a to nejen normalizační architekturou

25.  7.  2017 | E15.cz , Stingl Tomáš | 5


komerční sdělení

Komerční sdělení