O2 má Wi-Fi, kterou uvidíte. Pomocí rozšířené reality zobrazíte její dosah

O2 má Wi-Fi, kterou uvidíte. Pomocí rozšířené reality zobrazíte její dosah

Chytrý modem O2 Smart Box má ode dneška další novou funkci. AR Wi-Fi umožní majitelům smartphonů s podporou rozšířené reality zobrazit dosah jejich domácí sítě. O2 tuto funkci samo vyvinulo a podle svých slov ji poskytuje jako první operátor na světě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nápad vzešel z požadavku zákazníků na jednoduché zjištění úrovně pokrytí v různých částech bytu. Wi-Fi signál je neviditelný, dá se sice měřit, ale laik bez technických znalostí se ve výsledcích jen těžko vyzná. Právě proto se O2 rozhodlo pustit do vývoje nové funkce, díky které se může zákazník jednoduše podívat, jak dobrý má Wi-Fi signál v různých místech domácnosti.

Zákazník musí mít podporované mobilní zařízení a v něm nainstalovanou aktuální verzi aplikace O2 Smart Box. V sekci „Wi-Fi a síť“ zvolí možnost „Změřit pokrytí Wi-Fi“. V aplikaci se objeví okno, ve kterém je reálný obraz snímaný fotoaparátem telefonu. Do něj se zobrazuje v reálném čase pole virtuálních kuliček, jejichž barva signalizuje kvalitu Wi-Fi pokrytí. Červená značí slabé, zelená dobré pokrytí.

Jak zapojit O2 Smart Box:

Diskuze (2) Další článek: VYZKOUŠENO: V režimu Samsung DeX jsme rozjeli Linux. Možnosti jsou omezené

Témata článku: Mobilní aplikace, O2, AR, Wi-Fi, Rozšířená realita, Pokrytí, Modem, Dosah, Realita, Chytrý, Dobré pokrytí, První operátor, Fotoaparát telefonu, Domácí síť, SMART box, Wi-fi pokrytí, Nová funkce, Zákazníci, Reálný čas, Wi-fi signál, Kter, Majitel smartphonu


Určitě si přečtěte