O2 na Slovensku dnes slaví první narozeniny

Nejmladší operátor u sousedů slaví výročí v symbolický den 02.02. Co všechno za dobu své působnosti na Slovensku dokázal?
O2 na Slovensku dnes slaví první narozeniny

Vše začalo 2. Srpna 2006, kdy jsme vám přinesli informace o tom, že společnost Telefónica O2 Slovakia vyhrála výběrové řízení na post třetího mobilního operátora Slovenska. A rozhodně to neměla snadné, protože musela porazit takové giganty jako Mobilkom Austria a B Four. O čtyři měsíce později začal O2 lákat Slováky na své chystané služby. V prodeji se objevily předplacené SIM karty, které zákazníkům slibovaly doživotní volání 2 Sk/min. do vlastní sítě po celý den, samozřejmě však až po spuštění služeb.

Start O2 SK: 02.02.2007

2. února 2007 spustil operátor oficiálně své služby pro zákazníky. Zprvu se jednalo pouze o předplacené volání, ale zákazníci již mohli začít využívat ono slibované výhodné, takže nových aktivních čísel rychle přibývalo. Jen pár týdnů po spuštění sítě (v druhé polovině dubna 2007), bylo v síti slovenského O2 již více než 400 000 aktivních zákazníků, kteří se ovšem museli stále spokojit jen s předplacenou službou, operátor však již sliboval brzké spuštění i dalších služeb.

V květnu sice ještě nebyly paušální tarify spuštěny, ale operátor začal opět lákat zákazníky na svou předplacenou službu, tentokrát ale už v jiné formě. Zájemci, kteří si zakoupili balíček předplacených služeb společně s mobilním telefonem, získali měsíční kredit 100 Sk po dobu jednoho roku zcela zdarma.

Prázdninový skandál

Srpen 2007 byl ve znamení dobrých zpráv, ale i skandálu, protože se v prodeji objevily již použité dobíjecí kupóny. Operátor chybu uznal, avšak s dodatkem, že se jednalo o ojedinělý případ. Hlavní zprávou srpna však bylo to, že se začalo chystat spuštění paušálních programů, které měly odstartovat od září. O2 tedy začal své potencionální zákazníky lákat na tyto nové tarify a za to jim nabízel zlaté a stříbrné telefonní čísla zdarma, běžná cena těchto čísel přitom byla více než 15 000 Sk.

5. září, to bylo osudové datum, slovenský O2 konečně oficiálně spouští své paušální programy, jež nesou pojmenování „Pre mňa“. Tarify jsou nabízeny ve čtyřech variantách a to v rozpětí od 70 do 400 volných minut, měsíční poplatek za tyto tarify se pohybuje v rozmezí od 420 Sk do 1 600 Sk. K těmto tarifům byla rovněž spuštěna doplňková služba „Vždy výhodnejšie“, která zákazníkům automaticky ušetří peníze z měsíčního vyúčtování. Operátor zákazníkovi vždy na konci zúčtovacího období porovná provolané minuty s těmi volnými, které jsou poskytovány v rámci měsíčního paušálu. Pokud provolané minuty nepřesáhnou dvě třetiny volných minut, získá zákazník část měsíčního paušálu zpět. Tato převratná služba funguje ovšem i naopak. Pokud zákazník provolá více minut než je nabízeno v následujícím vyšším paušálním tarifu, automaticky se mu zvýší počet volných minut a minuty provolané nad rámec budou účtovány výhodnější sazbou.

Aktivace předplacenek a 100 % kreditu navíc

Přesně 9. září jsme přinesli zprávu o stále se rozšiřujícím pokrytí. O2 měl již téměř 500 vlastních základnových stanic, což znamenalo pokrytí na 34% Slovenské republiky.

V druhé polovině října se marketingové oddělení operátora rozhodlo, že musí přinutit zákazníky s neaktivní předplacenou kartou k tomu, aby si svou kartu aktivovali co nejdříve. A aktivace byla pro tyto zákazníky opravdovým lákadlem, neboť při aktivaci karty a následném prvním dobití získali 100% kreditu zdarma. Akce se vztahovala také na ty, kteří kartu aktivní měli, ale minimálně 30 dní ji nepoužili.

Počátek listopadu 2007 byl ve znamení první velké vánoční akce pro nové paušální zákazníky, kteří uzavřou písemnou smlouvu na dobu určitou.Noví zákazníci bez dotovaného přístroje mohli získat každý druhý paušál za pouhou korunu a to po celý první rok. Zákazníci, kteří si zakoupili nový paušál i s dotovaným telefon, získali 50 volných textových zpráv měsíčně na půl roku.

Konec loňského roku patřil zprávě, jež oznamovala, že slovenský O2 nabízí na wapovém portálu wap.o2world.sk tři hry pro mobilní telefony zdarma. Akce mohli využít také klienti zahraničních operátorů.

Konec anonymnímu volání

Začátek tohoto roku patřil anonymnímu volání, které u našich východních sousedů skončilo. Změna se dotkla právě především O2, který údaje svých zákazníků neověřoval.

A poslední novinkou, kterou stihl tento operátor za rok svého působení spustit, bylo nedávné představení zcela unikátní doplňkové služby O2 Víkendy, která umožňuje veškerou víkendovou komunikaci za jednu korunu do všech slovenských sítí. Tato služba byla spuštěna teprve před několika dny, takže je stále v platnosti a podrobnosti o ní se můžete dozvědět zde.

Tak to bylo krátké shrnutí několika důležitých zlomů ve vývoji tohoto nejmladšího slovenského mobilního operátora za první rok působení. Jestliže vás zajímají podrobnější informace o jednotlivých službách, stačí zavítat na webové stránky slovenského O2, které najdete na adrese www.sk.o2.com.

Diskuze (5) Další článek: T-Mobile: tři nové balíčky pro tarifní zákazníky

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Narozeniny, Doplňková služba, První narozeniny, Krátké shrnutí


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34