O2 nabízí LTE připojení s „chytrým“ FUP na doma

Na xDSL to u vás není? O2 má řešení - mobilní připojení na doma se surfováním bez FUPu. Nesmíte ho přenášet a když nebudete spokojeni, můžete ho vrátit.
O2 nabízí LTE připojení s „chytrým“ FUP na doma

O2 přidává do ceníku LTE připojení na doma. V názvu je LTE, ale funguje přes všechny standardy od GPRS přes EDGE a 3G až po LTE. V nabídce jsou dva tarify: Internet Optimal Air a Aktiv Air. První nabídne FUP 20 GB za 499 Kč, ten druhý o 5 GB víc za 599 Kč. Rozdíl je také v maximální rychlosti stahování, viz tabulka níže. A ještě pozor, uvedené ceny jsou s dvouletým úpisem, jinak si připočtěte 250 Kč! Malou náplastí je sleva 100 Kč pro stávající zákazníky s tarifem Free či [:kůl:].

Podobně jako Vodafone volí O2 jakýsi „chytrý“ FUP. Na vysvětlenou: surfování na webu se vám nezpomalí nikdy, ale streamování videa, FTP, VoIP a P2P spadají do šedé, respektive černé zóny, na kterou se FUP vztahuje a tím pádem přijde drastický pokles rychlosti po jeho dosažení. Více opět napoví tabulka.

Tarif FUP* maximální rychlost download maximální rychlost upload měsíční paušál s úvazkem měsíční paušál bez úvazku
Internet Optimal Air 20 GB 20 Mb/s 2 Mb/s 499 Kč 749 Kč
Internet Aktiv Air 25 GB 40 Mb/s 2 Mb/s 599 Kč 849 Kč
*FUP se uplatní dle datového provozu, viz tabulka níže

Aplikace FUPu:

Zóna druh datového provozu do limitu FUP nad limit FUP
Bílá web, e-mail download 20/40 Mb/s, upload 2 Mb/s download 20/40 Mb/s, upload 2 Mb/s
Šedá VPN, https (banky, přihlašování do e-mailu - seznam, gmail...) download 20/40 Mb/s, upload 2 Mb/s download 20/40 Mb/s, upload 2 Mb/s
Hnědá FTP, video streaming (iTelevize, youtube, stream.cz), VoIP download 20/40 Mb/s, upload 2 Mb/s download 64 Kb/s, upload 64 Kb/s
Černá P2P download 20/40 Mb/s, upload 2 Mb/s download 64 Kb/s, upload 64 Kb/s

Pokud byste snad o něčem podobném uvažovali, pak vězte, že potřebujete modem ZTE MF28 nebo Huawei B593 a že po vás operátor pravděpodobně bude chtít vědět, kde budete připojení používat. Nabízí totiž záruku spokojenosti a jelikož z jeho pohledu není žádoucí, aby se půlka zákazníků vrátila s tím, že jim připojení nefunguje (protože jsou mimo pokrytí), vymysleli u O2 následující podmínku:

Změna umístění modemu musí být schválena O2. Změna umístění modemu bez souhlasu O2 a užívání služby prostřednictvím nepovoleného koncového zařízení je považována za zneužití služby a O2 je v takovém případě oprávněna účastníkovi službu ukončit.“ V tom je také rozdíl oproti Vodafonu, který k cestování s modemem naopak nabádá.

Klepněte pro větší obrázek
Jeden ze dvou modemů, který operátor pro službu schvaluje. Ten druhý je v doprodeji (obr.: o2.cz)

Záruka spokojenosti funguje ve zkratce tak, že pokud si službu pořídíte a nebudete spokojeni, máte možnost ji do 14 dnů bez sankce zrušit na prodejně, kde jste si ji zřídlili. Úplné znění podmínek ale pro jistotu čtěte na webu operátora (celý ceník > Bezdrátové připojení na doma > Záruka spokojenosti). Na závěr přidávám k dobru odkaz na mapu pokrytí, ať víte, na čem jste a zda má vůbec smysl o něčem takovém uvažovat.

Témata článku: O2, LTE, Nákup a ceny, Hospodaření a finance, FUP

49 komentářů

Nejnovější komentáře

  • honzik2001 11. 10. 2014 22:29:57
    Má tohle vůbec nějakou logiku. OK tam kde jsou x let starý vedení chápu...
  • sharkee 9. 10. 2014 14:11:40
    Proč tedy lžete? Nejprve píšete bez omezení a pak píšete o FUP 20...
  • nokos 9. 10. 2014 8:39:09
    lidi, proboha, nezerte jim to. je to shit. ja nejsem zadnej stahovac, ale...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení