O2: nové XDA do konce roku!

Společnost O2 zveřejnila první informace o nástupci komunikátoru XDA, kterého u nás známe pod názvy MDA (T-Mobile) a DataPhone (Eurotel). Hlavními lákadly je integrovaná kamera, nejnovější procesor a Bluetooth.
O2: nové XDA do konce roku!

Komunikátor XDA byl při uvedení laickou veřejností přijímán s rozpaky. Běžný uživatel neměl zájem nosit velký telefon a hlavně nemohl ocenit výhody spojení komunikačního modulu a kapesního počítače. Zkrátka, kdo nikdy mobilní přístup k internetu nevyzkoušel, XDA jej určitě neoslovilo. XDA ale bylo a je spásou pro všechny, kdo potřebuje mít přístup k internetu a emailu odkudkoli. Velký důraz je kladen na jednoduchost. Mobil propojený s PDA přes Bluetooth či dokonce infraport zdaleka nenabízí takové pohodlí, jako „vše v jednom“. XDA považuji jako náruživý uživatel mobilního přístupu k internetu za velmi praktické zařízení.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

XDA se na našem trhu objevilo před necelým rokem a již v této době nabízelo pomalý procesor a hlavně nedostatek paměti (32 MB). Rok je dlouhá doba, zejména v této oblasti, a konkurence udělala velký krok kupředu. Dnes si každý zájemce rozmyslí, zdali si takto technologicky zastaralý produkt koupí. Nevím jak vy, ale já nové XDA vyhlížím již několik měsíců. A hle, první informace a sliby jsou zde.

Tip: přečtěte si recenzi komunikátoru XDA a Megačlánek: Eurotel DataPhone (zkušenosti)

Modrozubá novinka

Model XDA II má na starost opět společnost HTC a dle prvních předpokladů bude koncepce přístroje velmi podobná první verzi. Změnou k lepšímu je nový procesor Intel XScale PXA 255 na frekvenci 400 MHz. Určitě dojde ke zvětšení integrované paměti, 32 MB u prvního modelu bylo i na svou dobu velmi málo. Opět nebude chybět slot SD/MMC s podporou rozšiřujících modulů (Secure Digital Input – Output). Rozšiřující SD Bluetooth kartu však určitě potřebovat nebudete! Modrý zub bude obsažen přímo v těle XDA II. Většina uživatelů využívá Bluetooth pro komunikaci mezi mobilním telefonem a PDA, a tak se jim může zdát Bluetooth v XDA nesmyslné. Bluetooth je však perfektním můstkem pro spojení bezdrátového sluchátka a PDA, čímž by se obešla neřest v podobě velikosti zařízení a nepohodlné manipulace.

Operačním systémem bude samozřejmě Windows Mobile 2003 ve verzi Phone Edition.

Multimédia hýbou světem

XDA II bude disponovat digitální kamerou s rozlišením 0,3 megapixelů. S tímto rozlišením nenafotíte hezké fotky z dovolené, pro MMS však bohatě stačí. Odškrtněte si: plná podpora multimediálních zpráv i J2ME. Zatímco první XDA disponovalo barevným displejem s barevnou hloubkou 4 096 barev, XDA II drží krok s konkurencí a nemůže nenabídnout displej s podporou 65 536 barev.

XDA II bude triální, vedle našich frekvencí 900 a 1800 MHz nabídne i 1900 MHz.

Pod vánoční stromeček

O2 chystá uvedení nového modelu XDA před Vánocemi tohoto roku. Je velmi pravděpodobné, že s jistým zpožděním nabídnou nový model komunikátoru i naši operátoři. Cena zatím nebyla stanovena, vzhledem ke konkurenci a situaci na trhu si dovolím odhadnout, že XDA II nahradí první model a ten buď velmi zlevní, anebo bude stažen z prodeje.

Diskuze (8) Další článek: Český Telecom má nové webové stránky

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Eurotel Dataphone III, XDA, Rozšiřující modul, Rok

Určitě si přečtěte