O2 rozšířil nabídku tarifů Simple a přidává až 100% bonus

Operátor O2 představil nové tarify Simple. Spolu se dvěma stávajícími tak nabízí celkem šest kreditních paušálů, u kterých se můžete rozhodnout, v jaké míře je utratíte za volání a za zprávy, a to v libovolné kombinaci. Studentům s tarifem O2 Pohoda Simple navíc přidá dvojnásobek zaplacené částky.
O2 rozšířil nabídku tarifů Simple a přidává až 100% bonus
V září představili operátoři O2 a Vodafone novou koncepci mobilních tarifů, tzv. kreditní tarify. Vodafone je pojmenoval Nabito, u O2 si vybrali cizojazyčný název Simple. V nedávném srovnání těchto kreditních tarifů vyšlo mimo jiné najevo, že nabídka operátora O2 je v případě kreditních tarifů příliš skromná. Jakoby nás vyslyšel a včera na veletrhu Invex představil další tři tarify ke stávajícím Simple 240 a Simple 600, a k tomu inovoval program určený pro studenty.

Co je to kreditní tarif? Základní rozdíl mezi klasickým a kreditním paušálem je v tom, že zatímco u klasického čerpáte za měsíční poplatek jen přidělený počet volných minut, SMS, MMS apod., u kreditních paušálů není předem stanoveno, zda musíte zaplacenou částku vyčerpat voláním nebo odesíláním zpráv. Jednoduše fungujete jako s předplacenou službou, ale přečerpáním kreditu nepřicházíte o možnost další komunikace.

V rámci, nad rámec. Je to jedno

Společným znakem všech kreditních tarifů je fakt, že v rámci paušálu, tak i nad jeho limit platí zákazník stejnou částku za volání i za textové zprávy, a to do jakékoli sítě. Společnou nevýhodou je skutečnost, že multimediální zprávy a přenos veškerých dat je účtován zvlášť.

Kredit je oproti paušálu navýšen, takže zákazník zaplatí podstatně méně, než kolik může provolat a propsat. Pro přehlednost jsme pro vás rozdělili jednotlivé bonusové položky v tabulce: v sekci „na volání s SMS“ najdete skutečný použitelný paušál, který se zákazníkovy po zaplacení částky „měsíční paušál“ přičte (resp. stane se tak předem, na začátku zúčtovacího období).

Kompletní nabídka kreditních tarifů O2 Simple
kreditní tarif O2 Simple 240 O2 Simple 600 O2 Simple 980 O2 Simple 1380 O2 Simple 1980

měsíční paušál

286 Kč

714 Kč

1 166 Kč

1 642 Kč

2 356 Kč

na volání a SMS

309 Kč

762 Kč

1 309 Kč

1 785 Kč

2 618 Kč

kredit navíc

71 Kč

190 Kč

238 Kč

238 Kč

238 Kč

celkem k dispozici

380 Kč

952 Kč

1 547 Kč

2 023 Kč

2 856 Kč

volání

5,83 Kč

5,24 Kč

4,52 Kč

4,05 Kč

3,45 Kč

SMS

1,79 Kč

1,79 Kč

1,79 Kč

1,79 Kč

1,79 Kč

V řádku „kredit navíc“ hledejte speciální promo bonus, který O2 zákazníkovi přičte při podepsání smlouvy do 31. prosince tohoto roku. Tato nabídka platí pro aktivaci nového telefonního čísla, při přenosu čísla od jiného operátora, nebo při přechodu z předplacených služeb O2 na paušál. Od začátku využívání paušálu Simple bude promo bonus zákazníkovi přičítán po dobu šesti měsíců, potom se zruší. Částka „na volání a SMS“ zůstane i nadále stejná.

Studentům dvakrát tolik

O2 také upravil studentský tarif O2 Pohoda Simple. O této inovaci jsme informovali už na konci září a nejdůležitější je změna věkové hranice pro získání takového paušálu. Klesla totiž až na šest let, přičemž podmínkou je plnění školní docházky. Pro úplnost uvádíme potřebné doklady pro zřízení:

Studenti starší 18 let:

  • občanský průkaz + druhý doklad totožnosti
  • ISIC karta nebo potvrzení o studiu (ne starší než 3 měsíce)
Studenti ve věku 15 až 17 let:
  • občanský průkaz
  • ISIC karta nebo potvrzení o studiu (ne starší než 3 měsíce)
Školák ve věku 6 až 15 let:
  • rodné číslo a občanský průkaz zákonného zástupce

Pro nové zákazníky a ty, kteří přejdou na tarif O2 Pohoda Simple z předplacených služeb či z tarifu Tandem, je od 16. října připravena speciální promo akce – po aktivaci tarifu získá zákazník bonus zvyšující po dobu tří měsíců částku, kterou může uplatnit na volání a posílání SMS v libovolné kombinaci. Tuto sumu opět hledejte v sekci „kredit navíc“. Celkově tak bude mít student k dispozici dvojnásobek zaplaceného paušálu, tedy 428 Kč.

O2 Pohoda Simple
měsíční paušál

214 Kč

na volání a SMS

321 Kč

kredit navíc

107 Kč

celkem k dispozici

428 Kč

volání

4,64 Kč

SMS

1,19 Kč

MMS

7,02 Kč

Diskuze (20) Další článek: Windows Mobile: vylepšete si svůj smartphone či komunikátor

Témata článku: Operátoři, O2, Bonus, Tarif, SIM


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136