O2 se vrací k vzácným kovům. Uvede nové Free tarify s větším objemem dat

O2 se vrací k vzácným kovům. Uvede nové Free tarify s větším objemem dat

Pamětníci předchůdce dnešního O2, někdejšího operátora Eurotel, možná ještě vzpomenou na téměř 15 let starou nabídku Magnetických tarifů. V nich operátor poprvé použil členění jednotlivých paušálů podle vzácných kovů. Dnes se k tomuto názvosloví částečně vrací – astronomické ceny z roku 2005 naštěstí nechává spát v minulosti.

Šest nových tarifů si ponechává hlavní název Free a doplňuje jej o názvy kovů (Bronzový, Stříbrný, Zlatý, Platinový). Dva nejnižší tarify mají přívlastky Modrý a Mini. Hlavním úkolem tarifů je navýšit objem dat v rámci FUP, ale samozřejmě tak, aby to neznamenalo pokles tržeb pro operátora. A tak cenové hladiny jednotlivých tarifů zůstávají proti současné nabídce přibližně stejné a opět platí, že pod 500 Kč měsíčně nic hodnotného nedostanete.

Aktuální nabídka O2:

Klepněte pro větší obrázek

Nová nabídka O2:

Klepněte pro větší obrázek

Pokud vedle sebe porovnáme starou a novou nabídku, vidíme, že některé tarify jsou pouze přejmenované s prakticky stejnými parametry (Free O2 60 = Free Mini, Free 6 GB = Free Stříbrný). Naopak prostřední tarif Free 1,5 GB, jenž proti nabídce konkurence výrazně zaostával, dostává dvojnásobný objem dat a pod novým názvem Free Bronzový nabídne FUP 3 GB. Data se navýšila také u základního hlasově neomezeného Free 200 MB, který nově jako Free Modrý má objem dat 500 MB.

Současný nejvyšší tarif Free 20 GB se štěpí na Free Zlatý, kde za 1 200 Kč měsíčně získáte k neomezenému volání a SMS ještě 12 GB dat, a pokud jste ochotni zaplatit měsíčně dvakrát tolik (přesněji 2 500 Kč), získáte v rámci tarifu Free Platinový dat pětkrát tolik, tedy 60 GB. Tento tarif už lze zhruba považovat za „něco jako“ neomezený datový tarif, byť limit by mohl být ještě vyšší. U Platinového tarifu je ještě poměrně hodnotný přídavek 1 GB roamingových dat v zóně Top Svět.

Klepněte pro větší obrázek
Dvojnásobek dat získají zákazníci, kteří přejdou z tarifu Free 1,5 GB na Free Bronzový

Nová nabídka tarifů O2 rozhodně není nějakou revolucí jako zavedení neomezeného volání před 6 lety. Jde spíš o úpravu a mírné navýšení objemů dat tak, aby O2 nedrželo Černého Petra s tarifem, který má nejhorší užitek v poměru k ceně (současný Free 1,5 GB). Stejně tak i nejvyšším Platinovým paušálem se O2 pouze dotahuje na prakticky identickou nabídku T-Mobile Mobil XXL.

Nová řada tarifů Free je určená pro nové i stávající zákazníky, kteří na ně mohou přejít z dosavadních tarifů. Operátor je začne nabízet od února. Ceny a parametry uvedené v grafice platí při uzavření smlouvy na 2 roky. Zákazníci, kteří by chtěli bezúvazkovou smlouvu, musí počítat s polovičním objemem dat a s příplatkem 150 Kč na každém měsíčním paušálu. Volnost se tedy v tomto případě příliš nevyplatí.

Čistě datové tarify O2 Data a studentský tarif O2 Kůl zůstanou v nabídce beze změn. Od února nabídne operátor sdružený tarif O2 Spolu i pro jednoho uživatele (dosud pouze pro dva a více lidí) za 999 Kč s mobilním tarifem 1,5 GB, O2 TV a základním Internetem na doma.

Diskuze (68) Další článek: Samsung Galaxy S10 dostane vlastní kryptoměnovou peněženku (aktualizováno)

Témata článku: Operátoři, O2, Neomezený tarif, SMS, Tarify, Paušál, FUP, Kovy, Datový tarif, Astronomická cena, Černý petr, Dosavadní tarif, Nová nabídka, Objem, Mobilní tarif, Základní internet, Neomezené volání, Nový zákazník, Nová řada, Hlavní úkol, Dvojnásobný objem, Operátor, Současná nabídka, Nejnižší tarif, Studentský tarif


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 18

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

** Honor představil pro český trh novinku střední třídy - Honor 10 Lite ** Lákadly jsou třpytivý design, špičkové selfie a umělá inteligence ** Telefon jsme stihli krátce otestovat, toto jsou první dojmy

Martin Miksa | 24

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

** Apple Watch se po letech dočkaly vylepšeného designu ** Hlavní změnou je větší displej s tenčími rámečky ** Zlepšila se však i výbava a použité senzory

Martin Miksa | 186

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 18