O2 se vrací k vzácným kovům. Uvede nové Free tarify s větším objemem dat

O2 se vrací k vzácným kovům. Uvede nové Free tarify s větším objemem dat

Pamětníci předchůdce dnešního O2, někdejšího operátora Eurotel, možná ještě vzpomenou na téměř 15 let starou nabídku Magnetických tarifů. V nich operátor poprvé použil členění jednotlivých paušálů podle vzácných kovů. Dnes se k tomuto názvosloví částečně vrací – astronomické ceny z roku 2005 naštěstí nechává spát v minulosti.

Šest nových tarifů si ponechává hlavní název Free a doplňuje jej o názvy kovů (Bronzový, Stříbrný, Zlatý, Platinový). Dva nejnižší tarify mají přívlastky Modrý a Mini. Hlavním úkolem tarifů je navýšit objem dat v rámci FUP, ale samozřejmě tak, aby to neznamenalo pokles tržeb pro operátora. A tak cenové hladiny jednotlivých tarifů zůstávají proti současné nabídce přibližně stejné a opět platí, že pod 500 Kč měsíčně nic hodnotného nedostanete.

Aktuální nabídka O2:

Klepněte pro větší obrázek

Nová nabídka O2:

Klepněte pro větší obrázek

Pokud vedle sebe porovnáme starou a novou nabídku, vidíme, že některé tarify jsou pouze přejmenované s prakticky stejnými parametry (Free O2 60 = Free Mini, Free 6 GB = Free Stříbrný). Naopak prostřední tarif Free 1,5 GB, jenž proti nabídce konkurence výrazně zaostával, dostává dvojnásobný objem dat a pod novým názvem Free Bronzový nabídne FUP 3 GB. Data se navýšila také u základního hlasově neomezeného Free 200 MB, který nově jako Free Modrý má objem dat 500 MB.

Současný nejvyšší tarif Free 20 GB se štěpí na Free Zlatý, kde za 1 200 Kč měsíčně získáte k neomezenému volání a SMS ještě 12 GB dat, a pokud jste ochotni zaplatit měsíčně dvakrát tolik (přesněji 2 500 Kč), získáte v rámci tarifu Free Platinový dat pětkrát tolik, tedy 60 GB. Tento tarif už lze zhruba považovat za „něco jako“ neomezený datový tarif, byť limit by mohl být ještě vyšší. U Platinového tarifu je ještě poměrně hodnotný přídavek 1 GB roamingových dat v zóně Top Svět.

Klepněte pro větší obrázek
Dvojnásobek dat získají zákazníci, kteří přejdou z tarifu Free 1,5 GB na Free Bronzový

Nová nabídka tarifů O2 rozhodně není nějakou revolucí jako zavedení neomezeného volání před 6 lety. Jde spíš o úpravu a mírné navýšení objemů dat tak, aby O2 nedrželo Černého Petra s tarifem, který má nejhorší užitek v poměru k ceně (současný Free 1,5 GB). Stejně tak i nejvyšším Platinovým paušálem se O2 pouze dotahuje na prakticky identickou nabídku T-Mobile Mobil XXL.

Nová řada tarifů Free je určená pro nové i stávající zákazníky, kteří na ně mohou přejít z dosavadních tarifů. Operátor je začne nabízet od února. Ceny a parametry uvedené v grafice platí při uzavření smlouvy na 2 roky. Zákazníci, kteří by chtěli bezúvazkovou smlouvu, musí počítat s polovičním objemem dat a s příplatkem 150 Kč na každém měsíčním paušálu. Volnost se tedy v tomto případě příliš nevyplatí.

Čistě datové tarify O2 Data a studentský tarif O2 Kůl zůstanou v nabídce beze změn. Od února nabídne operátor sdružený tarif O2 Spolu i pro jednoho uživatele (dosud pouze pro dva a více lidí) za 999 Kč s mobilním tarifem 1,5 GB, O2 TV a základním Internetem na doma.

Diskuze (68) Další článek: Samsung Galaxy S10 dostane vlastní kryptoměnovou peněženku (aktualizováno)

Témata článku: Operátoři, O2, SMS, Paušál, Neomezený tarif, Tarify, FUP, Studentský tarif, Astronomická cena, Objem, Vzácný kov, Nový tarif, Magnetický tarif, Mobilní tarif, Prostřední tarif, Neomezené volání, Základní internet, Stejný parametr, Dvojnásobný objem, Identická nabídka, Nabídka, Kovy, Hlavní úkol, Cenová hladina, Objem dat


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 62

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 21

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

Návod: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

Návod: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 64

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10