O2 vyrobilo další vlastní zařízení. Tentokrát nabízí set-top-box s Wi-Fi a Bluetooth

O2 vyrobilo další vlastní zařízení. Tentokrát nabízí set-top-box s Wi-Fi a Bluetooth

O2 není jen poskytovatel hlasových a datových služeb nebo internetové televize, ale za poslední rok také výrobce vlastního hardwaru. Po multifunkčním modemu O2 Smart Box přichází s novou generací O2 TV set-top-boxu. Zařízení si mohou od dnešního dne pořídit i zákazníci bez služby O2 TV, jeho cena činí 1 999 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Nový O2 TV set-top-box (Zdroj: O2)

Set-top-box stejně jako modem navrhl český designér Martin Tvarůžek. Zařízení se může pochlubit moderním minimalistickým designem, kterému vévodí jediné tlačítko a pruh s diodami. Set-top-box podporuje Bluetooth i Wi-Fi v pásmech 2,4 a 5 GHz. Díky tomu lze zařízení dálkově ovládat i bez přímé viditelnosti na něj, zapojit jej bez kabelů a třeba s ním ještě spárovat sluchátka. Krabička se ovládá dálkovým ovladačem Bluetooth, na jehož povely reaguje i připojený televizor. Jedním tlačítkem tak lze zároveň vypnout TV i set-top-box.

V další fázi chce operátor zpřístupnit aplikace třetích stran, což přinese např. integrovaný YouTube přehrávač nebo tuner pro příjem digitálního pozemního vysílání ve standardu DVB-T/T2 i bez služby O2 TV. Aby zákazník mohl používat nový set-top-box, je nutné mít aktivní účet na Moje O2. Pro přihlášení služby O2 TV je potřeba uživatelské jméno (O2 ID) a heslo.

 

Diskuze (13) Další článek: 5 nejlepších aplikací na cestování

Témata článku: Operátoři, O2, Bluetooth, YouTube, Hardware, Modem, O2 TV, Internetová televize, Hlasová služba, Krabička s, Tlačítko, Třetí strana, Set-top box, Aktivní účet, Zařízení, Standard dvb-t, Poskytovatel, Multifunkční modem, Wi-fi a Bluetooth, Přímá viditelnost, Zář, SMART box, Uživatelské jméno, Nová generace, Jediné tlačítko