O2 živě: Volejte zdarma. Zaplatí to Kvído

Telefónica O2 právě oficiálně představila službu, se kterou si zavoláte zdarma. Jaké jsou podmínky? Průběžně aktualizováno.

Počínaje dnešním dnem končí testovací provoz služby „Kvídovo volání“ a novinka přechází do ostrého provozu. Jen pro připomenutí, s Kvídem můžete každý týden uskutečnit až dvacet jednominutových sponzorovaných hovorů, přičemž cenu za tyto hovory hradí inzerenti krátkého reklamního sdělení, které vám systém přehraje před spojením hovoru se zadaným číslem. Kvídovy štědrosti mohou využít úplně všichni zákazníci O2, tj. i mobilní i majitelé pevných linek. Takový sponzorovaný hovor pak probíhá následovně:

 • poznamenejte si volané číslo
 • vytočte 829 829 829
 • vyslechněte reklamní spot v délce 3 až 5 sekund
 • zadejte číslo volaného
 • vyslechněte reklamní sdělení v délce 15 až 20 sekund
 • vyslechněte informace o možnostech dalších voleb
 • vyčkejte na spojení s volaným číslem
 • jakmile bude hovor sestaven, máte čas přesně jednu minutu, než bude spojení ukončeno
 • ve 45. sekundě zazní varovné pípnutí oznamující blížící se konec hovoru
 • pokud se volaný nehlásí nebo má vypnutý telefon, při příštím pokusu reklamu poslouchat nemusíte
 • volaný nijak nepozná, že je volán přes Kvída, příchozí hovor je identifikován jako každý jiný hovor
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Schéma volání na Kvídovu linku 829 829 829

Každé telefonní číslo má k dispozici 10 jednominutových hovorů za kalendářní týden, v případě registrace na webu www.platitokvido.cz vám operátor jejich počet zdvojnásobí. Volat je moždé do všech mobilních i pevných sítí v ČR, nelze volat z telefonních budek, do a ze zahraničí a samozřejmě na čísla se zvýšenou tarifikací. V případě dotazů, připomínek a stížností se můžete obrátit na emailovou adresu info@platitokvido.cz. Nová služba je skutečně zcela zdarma a není nutné nikde nic podepisovat. Jinak Kvídovo volání není nic nového, v zahraničí se podobný systém osvědčil například v síti anglického operátora Blik, Virgin a Jingle Networks v USA.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
To je on, Kvído osobně. Budeme se s ním setkávat třeba i v televizních reklamách

Služba je jednoznačně cílena na jedince se slabšími příjmy. Podobně jako u Vodafonu (a služby Student SMS Grátis) jsou první na ráně studenti, ovšem služba O2 není omezena pouze na ně. Inzerenty bude O2 lákat na údajné dokonalé zacílení reklamního sdělení (údajně podle pohlaví, věku, demografických údajů, zřejmě ale zacílí jen ty uživatele, kteří na webu služby vyplní dotazník) a snadnou měřitelnost služby. Tedy podobně jako u internetové reklamy, ale s mnohem vyšší impresí – reklamní bannery jsme se na webu naučili přehlížet, ale v tomto případě se na těch 20 sekund snad ani nevyplatí dávat telefon od ucha a uživatel si tak reklamu skutečně vyslechne. Dalším trumfem by měla být interaktivita služby. Inzerenti dostanou možnost sledovat svůj reklamní systém na adrese inzerenti.platitokvido.cz. 24 hodin denně budou moci zadávat nové kampaně, cílit je na určité skupiny uživatelů, sledovat úspěchy své reklamy (přesné statistiky přepojených hovorů, odeslaných promo SMS).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka prostředí, přes které bude službu ovládat inzerent. Loga několika inzerentů, které operátor získal pro Kvídovy začátky

 
Zkušenost s prvním hovorem na Kvídovu linku

Po vytočení čísla 829 829 829 se ozval Kvído a rovnou mě vyzval k zadání volaného čísla, pokud se spletete a zadáte třeba číslo o jednu cifru delší, nic se neděje, můžete se opravit. Po té již následuje reklamní sdělení, já osobně jsem ze dvou pokusů slyšel dvakrát reklamní sdělení společnosti nabízející úvěr. Sdělení netrvalo ani moc dlouho, odhaduji kolem dvaceti sekund. Dále už následovalo spojení s volaným číslem, volaný vás vidí jako byste mu volali ze svého čísla a v průběhu hovoru ani neuslyší varovné pípnutí. To jsem u obou pokusů zaznamenal jen jednou, a to v čase 45 sekund. Takže pokud se jen v rychlosti potřebujete někoho na něco zeptat a nechcete plýtvat volnými minutami, zkuste Kvída!


Aktualizováno: dotazy z tiskové konference

Inzerent si může vybrat zákazníky jen podle pohlaví a místa bydliště, může tedy oslovit například všechny muže žijící v Brně. Tyto údaje bere operátor z vašich fakturačních dat. Cena pro inzerenta se pohybuje v rozmezí 3 až 6 Kč za jedno přehrátí reklamy.

Pokud chcete Kvída využívat s předplacenou kartou, musí na ní být kladný kredit.

Pro účely bezplatných hovorů se týden bere jako kalendářní, tedy od pondělí do neděle. Neplatí, že když uděláte první hovor v úterý, budete mít týden úterý - pondělí.

Proč se po první minutě nepřejde na placený hovor? Operátor chtěl, aby byla služba co nejvíc fér, aby si zákazníci nemuseli hlídat překročení bezplatného limitu.

Pokud se po vyslechnutí reklamy nedovoláte, můžete to zkoušet znovu na stejné nebo jiné číslo. Pokud se nedovoláte ani pak, minuta je z limitu odčerpána.

 

Témata článku: Operátoři, O2, Zdarma

76 komentářů

Nejnovější komentáře

 • viera 27. 9. 2014 9:42:19
  bich chtela zdarma platito kvido do vseh site diki
 • Luisa 21. 3. 2013 13:57:12
  dala jsem si registraci na kvído abych mohla volat víckrát volala jsem z...
 • margita 21. 12. 2012 9:14:28
  plati to kvido
Určitě si přečtěte

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické poklady

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické poklady

** V telekomunikační ústředně na Žižkově dnes sídlí CETIN ** Moderní techniku doplňuje muzeum strojů z dob socialismu ** Zajímavá je i budova samotná, a to nejen normalizační architekturou

25.  7.  2017 | E15.cz , Stingl Tomáš | 5


komerční sdělení

Komerční sdělení