O2 živě: Volejte zdarma. Zaplatí to Kvído

Telefónica O2 právě oficiálně představila službu, se kterou si zavoláte zdarma. Jaké jsou podmínky? Průběžně aktualizováno.

Počínaje dnešním dnem končí testovací provoz služby „Kvídovo volání“ a novinka přechází do ostrého provozu. Jen pro připomenutí, s Kvídem můžete každý týden uskutečnit až dvacet jednominutových sponzorovaných hovorů, přičemž cenu za tyto hovory hradí inzerenti krátkého reklamního sdělení, které vám systém přehraje před spojením hovoru se zadaným číslem. Kvídovy štědrosti mohou využít úplně všichni zákazníci O2, tj. i mobilní i majitelé pevných linek. Takový sponzorovaný hovor pak probíhá následovně:

 • poznamenejte si volané číslo
 • vytočte 829 829 829
 • vyslechněte reklamní spot v délce 3 až 5 sekund
 • zadejte číslo volaného
 • vyslechněte reklamní sdělení v délce 15 až 20 sekund
 • vyslechněte informace o možnostech dalších voleb
 • vyčkejte na spojení s volaným číslem
 • jakmile bude hovor sestaven, máte čas přesně jednu minutu, než bude spojení ukončeno
 • ve 45. sekundě zazní varovné pípnutí oznamující blížící se konec hovoru
 • pokud se volaný nehlásí nebo má vypnutý telefon, při příštím pokusu reklamu poslouchat nemusíte
 • volaný nijak nepozná, že je volán přes Kvída, příchozí hovor je identifikován jako každý jiný hovor
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Schéma volání na Kvídovu linku 829 829 829

Každé telefonní číslo má k dispozici 10 jednominutových hovorů za kalendářní týden, v případě registrace na webu www.platitokvido.cz vám operátor jejich počet zdvojnásobí. Volat je moždé do všech mobilních i pevných sítí v ČR, nelze volat z telefonních budek, do a ze zahraničí a samozřejmě na čísla se zvýšenou tarifikací. V případě dotazů, připomínek a stížností se můžete obrátit na emailovou adresu info@platitokvido.cz. Nová služba je skutečně zcela zdarma a není nutné nikde nic podepisovat. Jinak Kvídovo volání není nic nového, v zahraničí se podobný systém osvědčil například v síti anglického operátora Blik, Virgin a Jingle Networks v USA.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
To je on, Kvído osobně. Budeme se s ním setkávat třeba i v televizních reklamách

Služba je jednoznačně cílena na jedince se slabšími příjmy. Podobně jako u Vodafonu (a služby Student SMS Grátis) jsou první na ráně studenti, ovšem služba O2 není omezena pouze na ně. Inzerenty bude O2 lákat na údajné dokonalé zacílení reklamního sdělení (údajně podle pohlaví, věku, demografických údajů, zřejmě ale zacílí jen ty uživatele, kteří na webu služby vyplní dotazník) a snadnou měřitelnost služby. Tedy podobně jako u internetové reklamy, ale s mnohem vyšší impresí – reklamní bannery jsme se na webu naučili přehlížet, ale v tomto případě se na těch 20 sekund snad ani nevyplatí dávat telefon od ucha a uživatel si tak reklamu skutečně vyslechne. Dalším trumfem by měla být interaktivita služby. Inzerenti dostanou možnost sledovat svůj reklamní systém na adrese inzerenti.platitokvido.cz. 24 hodin denně budou moci zadávat nové kampaně, cílit je na určité skupiny uživatelů, sledovat úspěchy své reklamy (přesné statistiky přepojených hovorů, odeslaných promo SMS).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka prostředí, přes které bude službu ovládat inzerent. Loga několika inzerentů, které operátor získal pro Kvídovy začátky

 
Zkušenost s prvním hovorem na Kvídovu linku

Po vytočení čísla 829 829 829 se ozval Kvído a rovnou mě vyzval k zadání volaného čísla, pokud se spletete a zadáte třeba číslo o jednu cifru delší, nic se neděje, můžete se opravit. Po té již následuje reklamní sdělení, já osobně jsem ze dvou pokusů slyšel dvakrát reklamní sdělení společnosti nabízející úvěr. Sdělení netrvalo ani moc dlouho, odhaduji kolem dvaceti sekund. Dále už následovalo spojení s volaným číslem, volaný vás vidí jako byste mu volali ze svého čísla a v průběhu hovoru ani neuslyší varovné pípnutí. To jsem u obou pokusů zaznamenal jen jednou, a to v čase 45 sekund. Takže pokud se jen v rychlosti potřebujete někoho na něco zeptat a nechcete plýtvat volnými minutami, zkuste Kvída!


Aktualizováno: dotazy z tiskové konference

Inzerent si může vybrat zákazníky jen podle pohlaví a místa bydliště, může tedy oslovit například všechny muže žijící v Brně. Tyto údaje bere operátor z vašich fakturačních dat. Cena pro inzerenta se pohybuje v rozmezí 3 až 6 Kč za jedno přehrátí reklamy.

Pokud chcete Kvída využívat s předplacenou kartou, musí na ní být kladný kredit.

Pro účely bezplatných hovorů se týden bere jako kalendářní, tedy od pondělí do neděle. Neplatí, že když uděláte první hovor v úterý, budete mít týden úterý - pondělí.

Proč se po první minutě nepřejde na placený hovor? Operátor chtěl, aby byla služba co nejvíc fér, aby si zákazníci nemuseli hlídat překročení bezplatného limitu.

Pokud se po vyslechnutí reklamy nedovoláte, můžete to zkoušet znovu na stejné nebo jiné číslo. Pokud se nedovoláte ani pak, minuta je z limitu odčerpána.

 

Diskuze (76) Další článek: Nový 3G iPhone si zachová design, navíc bude mít GPS

Témata článku: Operátoři, O2, Zdarma, Vypnutý telefon, Placený hovor, Vyslechnutí, Vole


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39