Obrázky jako z pohádky: test hezkých krytů nejen pro Nokie

Často bývá hlavním kritériem pro výběr mobilu jeho atraktivní vzhled, zejména mezi mládeží. Láska na první pohled je častá a silná, ovšem nevydrží dlouho. Každý mobil po určitém čase zevšední a jeho majitel začne šilhat po jiném, novějším, neokoukaném. Nebo třeba jiném krytu.
Obrázky jako z pohádky: test hezkých krytů nejen pro Nokie
Často bývá hlavním kritériem pro výběr mobilu jeho atraktivní vzhled, zejména mezi mládeží. Láska na první pohled je častá a silná, ovšem nevydrží dlouho. Každý mobil po určitém čase zevšední a jeho majitel začne šilhat po jiném, novějším, neokoukaném. Nebo třeba jiném krytu.

Snem mnoha lidí je mít mobil, jaký nikdo nemá. Protože značek a typů mobilních telefonů na našem trhu není mnoho, je třeba hledat řešení jinde. Co takhle svůj mobil nějak ozvláštnit? Ideálním řešením je bezesporu přední kryt, případně oboustranný kryt. Jejich nabídka u nás velká a dají se sehnat už od dvou set korun, další ceny pak rostou většinou se jmény firem. Je tady ale jeden zádrhel – většina výměnných krytů je určena převážně pro mobily značky Nokia.

Co ale ostatní uživatelé?

I ti ostatní mohou měnit kryty, už to ale nemají tak jednoduché jako Nokiáři. Měli jsme na test plnou krabici decentních i pestrobarevných krytů od firmy RAMEX UH. Jejich kryty patří mezi ty levnější (a tudíž neznačkové), ovšem mají jedno velké plus: jsou určeny nejen pro všudypřítomné Nokiáře, ale také pro některé majitele mobilů Siemens a Ericsson. V redakci jsme jich pár vyzkoušeli a nafotili.

        

Vyberete si

Nejvíc krytů bylo samozřejmě určeno pro Nokie, pár kousků bylo pro Ericsson A26x8, Siemens C35 a Ericsson T10. I když mi zářivé pestré barvy k mobilům příliš nesedí, se zálibou jsem si prohlížel batikovaný tmavě červený kryt pro Siemens C35, který mě opravdu zaujal. Mezi testovanými vzorky byly také již zcela běžné kryty pro Nokie 33xx, 5110 a 3210, a to jak s výsuvným, vystřelovacím nebo vyklápěcím krytem tlačítek ve všech barvách: lesklé, metalické, chameleonovité, duhové a také plné nakreslených postaviček z oblíbených dětských seriálů.

Kvalita krytů se nám zdála dostatečná, ale díky nižší ceně se zde najdou rozdíly od těch nejdražších krytů; plast krytů je pouze nabarvený a nikoliv probarvený jako u těch nejdražších (plast není barevný sám o sobě). Odolnost se bohužel pozná až po týdnech používání, takže o ní referovat nemůžeme. Problémy mohou nastat také s mechanickými prvky krytů – např. u vystřelovacího krytu tlačítek – i když jsme sami problémy neměli, doporučujeme funkčnost zkontrolovat hned v prodejně a případně se smířit s tím, že nevydrží věčně.

        

Výměna krytů pro „neNokiáře“

Ne každý, kdo chce výměnný kryt, má mobil značky Nokia, proto nás obzvlášť zajímalo, jak vypadá praktická výměna krytu u jiných značek. V redakci jsme proto vyzkoušeli vyměnit kryt na Siemensu C35i, který nám obětavě půjčil kolega Tomáš Holčík. Hned na úvod prozradím, že výměna nebyla nejjednodušší. Mobil sice ve finále s novým krytem vypadá opravdu pěkně, ale skutečně to nebylo „bez práce“ jako v případě Nokií.

Při výměně krytů na Siemensech musíte totiž telefon doslova „vykuchat“, což znamená jemně otevírat (abyste neulomili plastové zobáčky, jimiž mobil drží pohromadě), rozebrat většinu elektronických součástek mobilu (mikrofon, anténu, sluchátko, základní desku, držák karty SIM, kontakty baterií) a přeskládat je do nového pouzdra, stejně jako vibrační motorek, který je navíc nutné podložit, aby dosáhl na kontakty a fungoval tak, jak má – výměnný kryt je totiž o chloupek silnější než originál. Anténa mobilu zůstane černá, nekopíruje barvu krytu, ale můžete si ji klidně nabarvit sami nebo použít blikající, který vypadá velmi efektně (bohužel ale částečně snižuje citlivost.přijímání signálu).

        

Podobně složitá je i výměna krytu na mobilech značky Ericsson (určeno pro typ T10) a podobně jako u Siemense raději doporučujeme výměnu nechat na odbornících. I při takové výměně ale samozřejmě ztratíte záruku na mobil. Nejšťastnější jsou majitelé Nokií a Ericssonů A26x8, protože kryty vymění zcela jednoduše.

Klidně jděte do toho

Kryty BVcom lze doporučit všem výměnných krytů lačným majitelům mobilů. Koncová cena krytů BVcom pro Nokie se pohybuje kolem čtyř set korun, kryty pro ostatní značky jsou o něco dražší. Cena je ale stále nižší než u originálních značkových krytů, které pro mnohé mobily navíc ani neseženete. Kryty BVcom má však jen zatím opravdu málo lidí a můžete si být tedy jisti, že originální s nimi rozhodně budete.

        

Ve zkratce:

 • Výměnné kryty Bvcom
 • Zdroj: RAMEX UH
 • Te-le-fon: (0632) 54 80 93
 • Cena: 400–500 Kč
 • Určeno pro vybrané mobilní telefony Nokia, Siemens a Ericsson.

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Test

26 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Zobi Hornova 27. 9. 2003 16:24:45

  Zatoužila jsem si změnit kryt na svém C35i. V životě už bych takovou...

 • marinidis 2. 10. 2001 15:51:57

  ahoj. tak to tady ctu a rikam si proc vam ty kryty a loga tak vadi? mam...

 • DSmith 22. 9. 2001 18:22:49
  Nemyslím si, že je Nokia nejlepší. Má pouze dobře rozvinutý trh. Ale to...
Určitě si přečtěte

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16

Honor 6A: kvalitní základ [recenze]

Honor 6A: kvalitní základ [recenze]

** Povedený telefon s rozumnou cenovkou ** Evropská verze bohužel bez čtečky otisků prstů ** Odladěné prostředí nad Androidem 7 s řadou užitečných funkcí

13.  8.  2017 | Herodek Martin | 13

Nokia 5: kovový odkaz na řadu Lumia je jen dobrý [recenze]

Nokia 5: kovový odkaz na řadu Lumia je jen dobrý [recenze]

** Precizní kovové zpracování a líbivý design ** Výdrž na baterii je solidní a čistý Android je velké plus ** Zklamala pomalá čtečka otisků i škobrtání fotoaparátu

9.  8.  2017 | Vrbacký Jakub | 34

Honor 9: Když je jedno z dvojčat hezčí a levnější [recenze]

Honor 9: Když je jedno z dvojčat hezčí a levnější [recenze]

** Srovnáváte s Huawei P10? Volba je jasná – Honor 9 ** Designem a poměrem výkon/cena obstojí i proti ostatní konkurenci ** Oproti loňské generaci je dražší, ale dostanete dvojnásobek paměti

6.  8.  2017 | Kůžel Filip | 85

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9


komerční sdělení

Komerční sdělení