Od vzniku App Storu vyplatil Apple vývojářům již astronomických 120 miliard dolarů

Od vzniku App Storu vyplatil Apple vývojářům již astronomických 120 miliard dolarů

Obchod s aplikacemi a hrami App Store vznikl roku 2008. A od té doby jen vývojářům, kteří do něho posílají své aplikace hry, vydělal na 120 miliard dolarů. Tato suma je navíc již po odečtení 30% provize z transakcí, která jde americké společnosti do kapsy. Apple toto číslo uvedl během konání akce Apple Entrepreneur Camp, která od pondělka po čtrnáct dní probíhá v jeho Apple Parku.

Konference má za cíl blíže seznámit různé vývojáře s týmem inženýrů Applu a umožnit jim nejen lepší vzájemnou spolupráci, ale dbá na maximální pochopení technologií společnosti, zejména plnou optimalizaci čipu A12 Bionic, integraci Core ML či ideální využití platformy pro rozšířenou realitu ARKit. Také se zde pořádají konference o designu a marketingu točícího se kolem obchodu App Store. Samozřejmě nechybí ani různé doplňkové poradenství atd.

Tento „tábor“ by se měl konat každého čtvrt roku za účasti téměř dvaceti vývojářských studií. Pokud byste se jej chtěli zúčastnit i vy, můžete, jen musíte splňovat několik podmínek. Předně je třeba mít alespoň beta verzi nějaké aplikace a vaše společnost musí být založena nebo alespoň vedena ženou. K tomu je ještě nutné mít zástupce něžného pohlaví i na některé z předních pozicích týmu pro vývoj aplikací či her.

Program vývojářů a vstupenka na WWDC

Apple totiž chce k vývoji iOS titulů přilákat i ženy, a proto jim tímto nabízí plnou podporu. Vyjma samotné účasti poskytne každé přítomné společnosti i dva lístky na WWDC 2019 a doplňkové členství v programu Apple Developer Program po dobu jednoho roku. A to není zrovna špatné, protože jedna vstupenka na Worldwide Developers Conference stojí 1 599 dolarů (v přepočtu cca 36 tisíc korun). Abyste si ji navíc mohli pořídit, musíte se zúčastnit náhodné loterie. Počet míst je totiž omezený (zhruba 5 tisíc).

Prvního Apple Entrepreneur Campu se účastní studia, která mají na svědomí aplikace, jako jsou: Bites od Warehouse Apps, Camille od Ohhh, CUCO: Lembrete de Medicamentos od CUCO Healt, Deepr od Mental Mobile, Hopscotch od Hopscotch Technologies, LactApp od LactApp Women Health, Pureple od Iceclip, Statues of the La Paz Malecn od Estudio Chispa, WeParent od FamTerra a Seneca Connect od studia Seneca Women. Více informací najdete na oficiálních stránkách společnosti Apple zde.

Zdroj: AppleInsider.com

Diskuze (19) Další článek: Bluetooth 5.1 má zlepšit navigaci uvnitř budov. Zařízení budou znát směr přenosu

Témata článku: Mobilní aplikace, Mobilní hry, Aplikace, Apple Park, AppStore, Dolar, Pohlaví, CUCO, App Store, Transakce, Miliarda dolarů, Studium, Vývojář


Určitě si přečtěte

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

** Vánoční nabídka Vodafonu pokračuje jakoby se nechumelilo ** Nový tarif T-Mobilu není úplně na očích, u nás ale odkaz najdete ** O2 na oba konkurenty nestačí přestože data zdojnásobil

Aleš Pospíšil | 83

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 23

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 41