Óda na Windows Mobile: absolutní špička

Na základě dlouhodobých zkušeností popíšeme, proč je Windows Mobile 6 tím nejlepším, co lze na mobilní zařízení pořídit.
Kapitoly článku

V předvánočním čísle svého oblíbeného časopisu Computer jsem našel článek, který by mohl zajímat i čtenáře MobilManie. Redaktor Computeru a Živě.cz Jan Sedlák se v něm ostře staví na stranu operačního systému Windows Mobile (konkrétně ve verzi 6.0).

Nehodlám Honzovi jeho názor vyvracet a nehodlám se stavět na stranu ani jednoho ze dvou nejsilnějších chytrých mobilních táborů. Mám rád Windows Mobile a mám rad Symbian. Mám také bohaté zkušenosti s oběma systémy, sleduji jejich vývoj, viděl jsem je běžet na mnoha zařízeních. Přesto si nedovolím říct, že by byl ten nebo onen lepší, než ten druhý. Dle mého názoru je nutné tuto úvahu zasadit do kontextu. Stojíte před volbou nového přístroje a chcete zvolit správný operační systém? Pak byste měli co nejpřesněji vědět, co od svého systému chcete, jaké nároky na něj máte a jak složité postupy jste schopní zvládnout.

Vím, že Honza ke své práci i zábavě používá HTC Herald (P4350) a také vím, že k němu dospěl přes Psion, Palm, jiná zařízení s Windows Mobile a dokonce zkusil i Symbian (Nokia N73). Kolega má ve svém Heraldu SIMku s neomezeným datovým paušálem, téměř všechny jeho funkce a technologie vyždímá do poslední kapky. Je technicky zdatný, dalo by se říci „hračička“, a právě proto si celkem určitě vybral správně. Windows Mobile se svým dotykovým displejem totiž vyžaduje veškerou pozornost uživatele. Pokud nemáte jeden z modelů s QWERTY klávesnicí, stylusem za chůze jen těžko napíšete e-mail. Na druhou stranu Symbian toto umí hravě. Oba systémy mají svá pro a proti, ale obecně by se dalo říct, že komunikátor se Symbianem má stále blíže k mobilnímu telefonu, kdežto Windows Mobile se čím dál více blíží k počítači.

Filip Kůžel

Klepněte pro větší obrázek
Článek byl beze změny převzat z čísla 23/07 časopisu Computer


 
Nepřemožitelný mobilní výkon

Jan Sedlák

Srovnávací články o mobilních systémech se často snaží zachovat rádoby objektivitu a neurčují jednoznačného vítěze. My vám teď na základě dlouhodobých zkušeností popíšeme, proč je Windows Mobile 6 tím nejlepším, co lze na mobilní zařízení pořídit.

Hned v úvodu podotkněme, že tento článek je určen především uživatelům, kteří od svého mobilního přístroje chtějí pracovní výsledky a skutečně jej potřebují ke každodennímu životu – ne k oslňování ostatních.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tak jde čas - Windows Mobile 2003, 5.0, 6.0 a 6.0 s nadstavbou TouchFLO

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, HTC Touch, HTC Touch 3G, HTC Tytn, Nokia N73, Nokia N73 Music Edition, Sony Ericsson P1i, Absolutní špička, Špička, Windows Mobile, Mobil

Určitě si přečtěte