Odblokujte si MDA či Dataphone svépomocí!

Existuje jednoduchý program, jehož prostřednictvím dokáže vskutku kdokoli odblokovat tento chytrý telefon. Víme, co vše k této operaci potřebujete.
Odblokujte si MDA či Dataphone svépomocí!

Upozornění: všechny informace obsažené v tomto článku pocházejí ze sítě internet. Redakce časopisu MobilMania.cz v žádném případě nenese odpovědnost za případné problémy způsobené popisovaným softwarem. Zásahem do telefonu také přicházíte o záruku.


Přestože chytré mobilní telefony založené na komunikátoru XDA taiwanské společnosti HTC nejsou příliš starými zařízeními, staly se za poměrně krátkou dobu jejich prodeje hodně rozšířenými. Není se tedy čemu divit, když si jej někteří zvídavější uživatelé pořádně prošťourají.

Zvídavost těchto jedinců již nese své ovoce - pominu-li zde zaručené návody a postupy, jak do svého komunikátoru nahrát kupříkladu linuxový operační systém - jedním ze skutečně užitečných programů je utilitka XDA Manipulator.

Jak již sám název napovídá, jedná se o aplikace umožňující manipulaci s vnitřní pamětí komunikátoru. S jeho pomocí můžete zjišťovat a provádět rozličné nastavení komunikátoru XDA - a troufnu si říci, že odblokování komunikátoru prostřednictvím jediného kliknutí myší bude zřejmě nejvyužívanější funkcí.

Co všechno tedy potřebujete?

  • Komunikátor XDA (v našich podmínkách MDA nebo DataPhone),
  • Sériový kabel nebo sériovou kolébku (USB propojení ještě není podporován)

Po propojení komunikátoru se sériovým portem stolního počítače musíte přístroj přepnout do servisního módu (podržte zapínací tlačítko a současně proveďte měkký reset). Nyní již stačí jen spustit program, jehož okno je více než přehledné.

Klepněte pro větší obrázek

Jak je vidět, připojené zařízení je blokováno na SIM kartu jediného mobilního operátora. Kliknutím na tlačítko unlock se provede zápis potřebných informací do vnitřní paměti komunikátoru. Poté kliknutím na tlačítko reset resetujte přístroj do normálního stavu a můžete zkusit vložit jinou než původní SIM kartu - vše by již mělo být v pořádku.

 

Diskuze (32) Další článek: Portál t-zones nedostupný?

Témata článku: Normální stav, Data


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10