Odchozí roaming Oskaret: podrobnosti, ceny a jak volat

Máte-li Oskartu, případně plánujete její pořízení, budou se vám před prázdninami určitě hodit informace o odchozím roamingu. Podařilo se nám získat ceny za volání, seznam cílových a výchozích regionů a způsob, jakým volání ze zahraničí funguje.
Odchozí roaming Oskaret: podrobnosti, ceny a jak volat
Je to velice zvláštní. Oskar nechce k odchozímu roamingu z Oskaret pustit žádné oficiální informace, a přitom zákazníci, kteří si objednali novou kartu SIM, už dostali manuálek, jak odchozí roaming používat a kolik je bude stát.

Protože informace v tomto článku pochází přímo od Oskara a nejsou filtrované žádnou třetí stranou, lze je považovat za velmi důvěryhodné. Dostal je jeden náš čtenář poté, co si objednal novou SIMku. Nejde tedy o nic tajemného, přitom tiskové oddělení Oskara zarytě mlčí a novinářům neřekne ani jedno konkrétní slovo. Proto zatím nevíme, kdy přesně bude odchozí roaming spuštěn, známe jen přibližný termín „do začátku prázdninové sezóny“. Pokud by proto některý čtenář v příhraniční oblasti zjistil, že roaming už jede, budeme rádi, když nám napíše.

Jak volat

Odchozí roaming funguje, jak jsme předpokládali, na základě callbacku, tedy zpětného volání. Číslo, které chcete ze zahraničí volat, napište v tomto tvaru (příklad pro číslo 0608 011552 je opsán z manuálu):

*123*+420608011552#

Poté stiskněte tlačítko pro volání. Do několika sekund by vám mělo zpět zavolat číslo, které jste v kódu zadali. Pokud hovor přijmete, začne druhé straně telefon vyzvánět a teprve od doby, kdy ho zvedne, platíte hovor. O sestavovacím poplatku, který se u jiných operátorů (15 Kč) při roamingu s předplacenými kartami platí, není v manuálu ani slovo.

Ceny za volání

Ceny za volání stejně jako u ostatních operátorů záleží na regionu, ve kterém se nacházíte, a na regionu, v němž leží cílová oblast, do které voláte.

Ceny v Kč za minutu vč. DPH Cílová oblast
Výchozí oblast Region 1 Region 2 Region 3 Jiné země
Region 1 30 40 50 100
Region 2 40 50 60 110
Region 3 70 90 90 120
Jiné země 110 120 130 170

Seznam regionů (cílové i výchozí):

 • Region 1: Česká republika, Slovenská republika
 • Region 2: Andorra, Rakousko, Belgie, Bělorusko, Chorvatsko, Dánsko, Faerské ostrovy, Finsko, Francie, Německo, Gibraltar, Velká Británie, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Monako, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, San Marino, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán
 • Region 3: Albánie, Alžír, Arménie, Austrálie, Azerbajdžán, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Kanada, Kypr, Estonsko, Gruzie, Island, Japonsko, Litva, Líbye, Lotyšsko, Makedonie, Malta, Moldávie, Maroko, Rumunsko, Rusko, (mimo kódů měst začínajících 32), Tunis, Turecko, Ukrajina, USA, Jugoslávie

Poznámka: Použití služby zpětného volání není možné v ČR.

Ceny – po pravdě řečeno – nic moc

Pokud jste čekali nižší ceny za volání, než nabízí konkurence, možná budete zklamáni. Ceny jsou prakticky stejné jako u karet Go a Twist. U odchozích hovorů ze zahraničí ale pravděpodobně není taková možnost cenové manipulaci jako u příchozích hovorů, kde je Oskarta nekorunovaným králem (např. v Německu platíte 17 Kč, zatímco u konkurence o 5 a 13 Kč více) . Nicméně buďme rádi, že ceny nejsou vyšší. Pro srovnání: ceny za volání ze zahraničí z Go a Twistu jsou uvedeny v tomto článku včetně výchozích a cílových regionů.

Poznámka: Na poslední stránce manuálu je uvedeno že majitelé Oskaret mohou hovory pouze přijímat. To si hodně protiřečí s předchozí stránkou, kde je odchozí roaming popisován.

Oskare, Oskare

Znovu se vrátím k Oskarově způsobu informování novinářů. Nelze říci ani slovo k tomu, že tiskové oddělení nechce poskytnout informace až do poslední chvíle před uvedením služby. Proč ale informace „za jeho zády“ klidně vyzradí infolinka, případně proč jsou už dávno v podobě letáků nebo manuálů rozesílány zákazníkům? Bohužel nejde jen o tyto dva případy z poslední doby, tento postup je u Oskara celkem standardní.

(Myslím, že Marek Lutonský, šéfredaktor Mobilit, nebude mít radost, až si tento článek přečte. Kdyby se totiž o způsobu používání roamingu Oskaret dozvěděl před třemi dny, mohlo být velké téma o telefonování v zahraničí, které vyjde příští čtvrtek, aktuální a kompletní. Zatímco Oskar v úterý mlčel jako hrob, manuály se už rozesílaly ...)

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Roaming

27 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Mojmír Herzlík 17. 7. 2001 19:28:25
  Roaming u tarifů samozřejmě funguje, ale tento článek se týká Oskarty,...
 • Shiny 17. 7. 2001 19:28:25
  Vážení pár konkrétních postřehů. Na kartách Volám často jsem si aktivoval...
 • slausek 17. 7. 2001 19:28:25
  No ja to taky zkousel, bydlim na okraji Breclavi a casto mam plny signal...
Určitě si přečtěte

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

** Pokud vám ještě nebylo 27 let, máte dveře otevřené ** 10 GB s „občanským“ tarifem stojí přes tisícovku, pro mladé 499 Kč ** O2 připravilo akci na telefony, za úpis sleví až 3 000 Kč

Dnes | Pospíšil Aleš

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

** Vectone mobile, Odorik a Laudatio chtěli účtovat příplatky v roamingu ** ČTÚ shledal žádosti o příplatek za roaming jako nedůvodné ** Jde o první žádosti tuzemských virtuálů, určitě ne o poslední...

20.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 30

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24


komerční sdělení

Komerční sdělení