Odesílání textových zpráv z Psionu

Dotaz: Mám Psion Series 5, mobilní telefon Sagem MC 840 a kabel na jeho propojení s Psionem. Nevím však, jak odesílat z Psiona krátké textové zprávy. Jediný problém, o kterém vím, je nepřítomnost Sagemu v seznamu modemů v Ovládacích panelech. Potřebuji ještě nějaký ovladač?
Petr Zajíček: Mám Psion Series 5, mobilní telefon Sagem MC 840 a kabel na jeho propojení s Psionem. Nevím však, jak odesílat z Psiona krátké textové zprávy. Jediný problém, o kterém vím, je nepřítomnost Sagemu v seznamu modemů v Ovládacích panelech. Potřebuji ještě nějaký ovladač?

Mobility: Sagem MC 840 v seznamu modemů nemáte, protože jste jej zřejmě ještě nepřidal. Otevřete Ovládací panely a klepněte na ikonku Modemy, následně na tlačítko Nový. Potom do prvního pole dialogového okna napište název modemu (např. Sagem MC 840), rychlost ponechejte na maximální hodnotě (115 200 bd) a u položky Připojení přes nastavte sériový. Na druhé záložce Možnosti určete, kdy chcete používat reproduktor Psionu (doporučuji volbu Nikdy), hlasitost nastavte na Tichý a pokud v manuálu k telefonu nenajdete inicializační řetězce, ponechte všechny volby tak, jak jsou. Až na záložce Pokročilé změňte typ modemu na mobilní. Od tohoto okamžiku můžete používat mobilní telefon jako modem.

Pro odesílání krátkých textových zpráv budete ještě potřebovat správný software – např. PhoneMan, který má i další funkce, jako je např. editace karty SIM nebo odesílání krátkých textových zpráv skupině příjemců. Je to shareware (registrační poplatek 17,63 USD) a stáhnout se dá na adrese www.sgsoftware.co.uk.

Tento článek byl napsán pro servis časopisu Mobility.

Váš názor Další článek: Jak používat na telefonech Nokia Net monitor I.

Témata článku: Ostatní, Text, Psion, Odesílání

Určitě si přečtěte