Odolné sklo v mobilu? To není jen Gorilla Glass, Nokia 8.1 by mohla povídat...

Pro odolné sklo v mobilu se vžilo označení Gorilla Glass od společnosti Corning. A to tak dokonale, že, když není ve specifikacích přímo uvedeno toto sousloví, má se za to, že výrobce na displej či zadní kryt použil jen obyčejné sklo. V poslední době se u smartphonů začíná prosazovat sklo Dinorex od společnosti NEG. Proces zpevňování obyčejného skla se přitom nijak výrazně neliší od Gorilla Glass. Je opět použitá chemická cesta, sklo se sodnými ionty je namočené v roztoku s draselnými ionty. Následná iontová výměna pak posílí svrchní vrstvu skla.

Představení odolného skla Dinorex:

Jeho výrobce, společnost NEG, ukazuje působivá dema, na nichž můžeme vidět nerozbitný displej po ráně kladivem i pružnost Dinorex displeje při pádu kovové kuličky. Odolné sklo Dinorex v současné době používá několik modelů značek Meizu, BQ či herní smartphony Nubia Red Magic a Red Magic Mars. Nově se mezi podporované modely zařadila i Nokia 8.1.

Jak probíhal vývoj odolných krycích skel u mobilních displejů?

Monopol odolných skel Gorilla Glass v minulosti „ohrozily“ odolná sklíčka Dragontrail od společnosti Asahi Glass. Nejvíce nám do povědomí přišly u starších modelů řady Xperia Z od Sony. Podobnou cestou se ubírají i skla Dinorex, s nimiž bychom se u mobilů měli setkávat stále častěji.

Zdroj NEG

Váš názor Další článek: Instagram Best Nine: Pochlubte se devítkou nejúspěšnějších snímků za minulý rok

Témata článku: Meizu, Nokia, Nubia, Xperia, Displeje, Tvrzené sklo, Gorilla Glass, Krycí sklo, Materiál, Dinorex, Displej, Sklo, Starý model, Podobná cesta, Red Magic Mars, Odolné sklo, Odolné sklíčko, Podporovaný model, Poslední doba, Svrchní vrstva, Corning, Obyčejné sklo, Herní smartphone, NEG, Nerozbitný displej