Odvážný vyzyvatel Garminu. Kopii však nečekejte, hodinky Coros Apex mají vlastní charakter

Coros Apex Premium jsou chytré sportovní hodinky amerického výrobce, který jde přímo proti Garminu a ve videu na to narazíme hned několikrát. Ale rozhodně nejde o kopii, Apex má vlastní charakter, výhody i nevýhody. Volit můžete mezi bílou a šedou barvou a dvě velikostmi 42 a 46mm.

Displej je transreflexní jako u Garminu, ale ovládání je jiné. K dispozici máte jedno tlačítko a otočnou korunku. K dispozici je GPS a Glonass, měření nadmořské výšky, elektronický kompas a senzor srdečního tepu. Pokud chcete přesnější údaje z hrudního pásu, můžete jej připojit přes bezdrátovou technologii ANT+.

Funkcí má Coros výrazně méně než Garminu, ale také to znamená výrazně přehlednější uživatelské prostředí. Seznam měřitelných sportů je relativně střídmý: běh ve třech variacích, kolo, plavání, triatlon, cvičení a nic víc. I během relativně krátkého používání (dva týdny) vidím, jak Coros na svém systému pracuje, pomaličku jej zlepšuje a i ty typy „workoutů“ přibývají. Hodně musím pochválit měření plavání v bazénu, za poslední rok jsem na ruce neměl přesnější hodinky!

Spolupráce s mobilem se kromě předání změřených dat smrskla na notifikace. Fungují naprosto spolehlivě, ale nejde na ně jinak reagovat. Baterie vydrží až 35 hodin se zapnutou GPS v režimu UltraMax (Garmin má UltraTrac), což zní působivě, ale výrazně se prodlužuje interval logování GPS, takže klesá přesnost záznamu trasy. Při běžném použití s notifikacemi z mobilu a cca 3 hodinami GPS aktivity Apex vydrží 10 dní, což je skvělá hodnota.

Aplikace je graficky i ergonomicky skvělá, data zobrazuje přehledně, ale sofistikované metriky spojující více veličin zatím chybí. Vyberete si ciferníky, aplikace však doinstalovat nejde. Když už srovnáváme s Garminem, tak Corosu chybí webový portál a „rozměr sociální sítě“, tedy spojení s práteli, vzájemné výzvy apod. Data lze synchronizovat do služeb třetích stran, ale jejich seznam je spíše „americký“, u nás se hojně používá snad jen Strava (a efektní Relive).

Zatímco Garmin vás provede přípravou třeba na půlmaraton, nastaví tréninkové dávky a bude připomínat jejich plnění, tak Coros v tomto směru nedělá nic, chybí mu tréninkové nástroje. Chybí také hudební přehrávač i stále populárnější bezkontaktní platby. Poslední nevýhodu pocítí ti, kdo nosí hodinky na pravé ruce – ovládání je pak nepřirozené.

Cena? 9 500 Kč. Od výrobce, který očividně vyzývá na souboj zavedeného krále třídy, bych čekal nižší cifru. Nicméně pokud hledáte lehké a spolehlivé hodinky se solidní výdrží baterie a pokročilé sportovní funkce rádi vyměníte za přehledné a snadno ovladatelné prostředí, pak Coros Apex rozhodně stojí za zvážení.

Diskuze (4) Další článek: Druhý týden Black Friday u Huawei: slevy a pouzdro s krystaly, tablet nebo batoh zdarma

Témata článku: Chytré hodinky, Garmin, Hodinky, Sport, GPS, Pro turisty a cyklisty, Kopie, Coros, Apex, Vyzyvatel, Ant, GLONASS, Relive, Charakter


Určitě si přečtěte

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 7

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 35

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 51