Ohebný telefon bude mít i Sony. Předběžně se o něm mluví jako o Xperii F

Éra smartphonů s ohebným displejem byla letošním rokem započata a i když z různých důvodů nemá dosud žádný z výrobců finální produkt na trhu, rozhodně nejde o nějaký výstřelek nebo slepou uličku. S flexibilními zařízeními počítají vedle samotných výrobců i producenti komponent a vývojáři operačních systémů.

Klepněte pro větší obrázek
Jeden z konceptů ohebné Xperie pochází už z loňského roku, vytvořili jej grafici portálu Techconfigurations.com

Stranou zřejmě nezůstane ani Sony, o kterém se čas od času pochybuje, zda vůbec setrvá u výroby normálních smartphonů. Japonská firma ale opakovaně dala najevo, že telefony jsou nedílnou součástí jejího byznysu, a tak se do budoucna možná můžeme těšit i na první ohebnou Xperii. Podle čínských zdrojů portálu CNMO.com by mohla přijít v příštím roce pod názvem Xperia F.

Žádné další detaily nejsou známy. Ve stádiu spekulací je použití ohebného OLED displeje od Samsungu a také poměr stran displeje 21 : 9, jenž Sony razí už u letošní generace běžných neohebných Xperií. Zda bude v rozevřené poloze zařízení reprezentovat tablet, který se po složení zmenší na telefon (řešení typu Huawei Mate X nebo Samsung Galaxy Fold), či půjde v základu o telefon a ve složeném stavu ještě menší telefon (řešení typu Motorola Razr), v tuto chvíli nevíme.

Váš názor Další článek: RECENZE: Honor 8A je základ, který splní očekávání

Témata článku: Sony, Spekulace, Ohebný displej, Xperia, Flexibilní displej, Řešení typu, Displej, Huawei Mást X, Jak, Telefon, Pře, Techconfigurations, Mít


Určitě si přečtěte