OmniSky: Palm konkuruje Palmu

V Evropě zatím můžeme jen mlsně slintat, v Americe se ale za chvíli oficiálně spustí další bezdrátová síť pro Palmy.
OmniSky: Palm konkuruje Palmu
V Evropě zatím můžeme jen mlsně slintat, v Americe se ale za chvíli oficiálně spustí další bezdrátová síť pro Palmy. OmniSky, jak se tato síť bude jmenovat, již delší dobu funguje v betaprovozu. Na rozdíl od Palm.netu, který vyžaduje speciální Palm VII se zabudovanou anténou, se bezdrátový modem OmniSky připojuje na zadní stranu Palmu V a Vx. Využívá tedy lépe vypadající a také již solidně rozšířené Palmy. OmniSky tvoří bezdrátový modem a sada programů pro klienta a celulární datová síť se servery zajišťující provoz. Výhodou OmniSky je také větší univerzálnost v používání internetových služeb. Palm VII se dokáže připojit na webové stránky pouze přes vlastní standard známý jako Web clipping, OmniSky se kromě Web clipping dokáže připojit i klasickou cestou a získat plnohodnotný přístup ke všem zdrojům. Palm VII umí zjišťovat poštu jen na účtu @palm.net, OmniSky se dokáže připojit na jakýkoli poštovní účet. Servery OmniSky navíc provádějí neustálou kontrolu pošty za uživatele a v případě příchodu zprávy se rozsvítí diodka na modemu.

OmniSky bude poskytován zřejmě za cenu okolo 40 dolarů měsíčně bez omezení přístupu. Palm.net byl po počátečním nevhodně zvoleném placení také převeden na paušál 50 dolarů.

Co se týče možnosti, že se něco podobného objeví i u nás, bude to zřejmě s OmniSky velmi problematické, Palm VII se sice podle některých informací připravuje v GSM verzi pro evropský trh, nicméně zdejší tarifikace hovorů a dat není příliš nakloněna trvalému připojení. Snad až další rozšíření GSM pomohou podobné užitečné produkty prosadit i v Evropě. Zatím jenom můžeme závistivě pokukovat za oceán.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15