OmniSky: Palm konkuruje Palmu

V Evropě zatím můžeme jen mlsně slintat, v Americe se ale za chvíli oficiálně spustí další bezdrátová síť pro Palmy.
OmniSky: Palm konkuruje Palmu
V Evropě zatím můžeme jen mlsně slintat, v Americe se ale za chvíli oficiálně spustí další bezdrátová síť pro Palmy. OmniSky, jak se tato síť bude jmenovat, již delší dobu funguje v betaprovozu. Na rozdíl od Palm.netu, který vyžaduje speciální Palm VII se zabudovanou anténou, se bezdrátový modem OmniSky připojuje na zadní stranu Palmu V a Vx. Využívá tedy lépe vypadající a také již solidně rozšířené Palmy. OmniSky tvoří bezdrátový modem a sada programů pro klienta a celulární datová síť se servery zajišťující provoz. Výhodou OmniSky je také větší univerzálnost v používání internetových služeb. Palm VII se dokáže připojit na webové stránky pouze přes vlastní standard známý jako Web clipping, OmniSky se kromě Web clipping dokáže připojit i klasickou cestou a získat plnohodnotný přístup ke všem zdrojům. Palm VII umí zjišťovat poštu jen na účtu @palm.net, OmniSky se dokáže připojit na jakýkoli poštovní účet. Servery OmniSky navíc provádějí neustálou kontrolu pošty za uživatele a v případě příchodu zprávy se rozsvítí diodka na modemu.

OmniSky bude poskytován zřejmě za cenu okolo 40 dolarů měsíčně bez omezení přístupu. Palm.net byl po počátečním nevhodně zvoleném placení také převeden na paušál 50 dolarů.

Co se týče možnosti, že se něco podobného objeví i u nás, bude to zřejmě s OmniSky velmi problematické, Palm VII se sice podle některých informací připravuje v GSM verzi pro evropský trh, nicméně zdejší tarifikace hovorů a dat není příliš nakloněna trvalému připojení. Snad až další rozšíření GSM pomohou podobné užitečné produkty prosadit i v Evropě. Zatím jenom můžeme závistivě pokukovat za oceán.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení