OnePlus Buds Z jsou lehoučké bezdráty s odlehčenou cenovkou a „crazy“ barvami

Ceny zcela bezdrátových sluchátek vytrvale klesají, světu byl představen další model, který se bohatě vejde pod dva tisíce korun. OnePlus Buds Z vyjdou při nákupu v evropském e-shopu na 59 eur, tedy asi 1 600 Kč. Nabídnou přitom částečnou odolnost proti vodě a výdrž přehrávání s pomocí nabíjecího pouzdra až 20 hodin.

Buds Z jsou typem zcela bezdrátových sluchátek špuntové konstrukce s protáhlou nožkou, k nabíjení se ukládají naležato diagonálně do pouzdra. To váží zhruba 40 gramů, samotná sluchátka každé potom něco málo přes 4 gramy a patří tak k velmi lehkým.

Obslužná aplikace a rychlé nabíjení

Každá mušle je vybavena 10mm dynamickým měničem s posílenou basovou složkou. Ovládání sluchátek probíhá poklepáním na nožku, gesta je možné nastavit v aplikaci HeyMelody. Pokročilejší funkce jako aktivní potlačení hluku (ANC) nebo režim propustnosti (ambientní režim) sluchátka nemají.

Každé sluchátko obsahuje vestavěnou baterii s kapacitou 40 mAh, na jeden zátah vydrží přehrávat hudbu až 5 hodin (nebo 3 hodiny telefonování). Plně nabité pouzdro s baterií 450 mAh pak doplní energii na čtyři další plné cykly poslechu. Pouzdro se dobíjí pouze kabelově přes USB-C, deset minut na nabíječce přidá 3 hodiny poslechu.

Sluchátka poskytují odolnost proti potu a postříkání vodou v souladu se stupněm krytí IP55, spojení s telefonem zajišťuje Bluetooth 5.0. Podporované kodeky OnePlus neuvádí, ale zřejmě půjde o základ v podobě SBC a AAC. Na výběr je klasická bílá barva, anebo speciální barevná edice „Cool Cat“ od amerického designéra Stevena Harringtona.

Váš názor Další článek: Myslí se i na první skládačku. Galaxy Fold dostane softwarové vychytávky ze Z Fold2

Témata článku: Oneplus, Aplikace, Nákup a ceny, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Barvy, True wireless, Zcela bezdrátová sluchátka, SBC, Africký národní kongres, Pouzdro, Cenovka, MAh, Nožka, Odolnost, Barva, Sluchátko, AAC, OnePlus Buds


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 165

Levný Google Pixel 4a je konečně tady. iPhonu SE (2020) roste zdatná konkurence

Levný Google Pixel 4a je konečně tady. iPhonu SE (2020) roste zdatná konkurence

** Google s několikaměsíční prodlevou konečně oznámil Pixel 4a ** Novinka dostala stejný fotoaparát, jaký má výrazně dražší Pixel 4 ** Přímý konkurent iPhonu SE (2020) však bude stát jen 9 tisíc Kč

Martin Chroust | 13