OnePlus nechá zmizet fotoaparáty. Technologii dodal McLaren, který ji používá na svých supersportech

OnePlus na veletrhu CES představilo záhadný Concept One, na který láká již několik týdnů. Jde o konvenční smartphone s fotoaparáty, které umí mizet.

Concept One má na zádech elektrochromní sklo, které pod elektrickým napětím mění absorpčí vlastnosti. Ve zlomku sekundy tak skryje pod sklem uložené čočky fotoaparátu. Kromě zmizení čoček, však měnící se propustnost světla lze použít i jako neutrální šedý filtr foťáku. Podle serveru The Verge na technologii spolupracovala automobilka McLaren, která tento typ skla používá u střešních oken svých aut, například u nedávno představeného McLaren 720S Spider. V případě telefonu je ale sklíčko výrazně tenší, což si vyžádalo vývoj dlouhý 18 měsíců.

Specifikace telefonu i fotoaparátů ničím nepřekvapí, v podstatě jde jen převlečenou vlajkovou loď OnePlus 7T Pro McLaren Edition. V tomto případě se ale jedná jde pouze o koncept, na kterém bude OnePlus testovat reakci veřejnosti. Je tedy otázkou, zda, případně kdy se podobná technologie dostane do prodeje. OnePlus není první, kdo skrývá kamery. Jeho mateřská firma Oppo už podobný trik umí s čelní kamerkou, kde to dává mnohem větší smysl.

Představení OnePlus Concept One:

Diskuze (15) Další článek: Samsung na CESu ukáže SelfieType. Přinese revoluci v psaní textů v mobilu?

Témata článku: Oneplus, Android, Technologie, Fotoaparát, CES, Koncepty, Veletrhy, McLaren, Supersport, The Verge, Sklo


Určitě si přečtěte

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 7

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 130